Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Hogyan oldjátok meg az éjszakai evéseket, hogy a baba ne sírjon amíg elkészül a tápi? Meddig állhat elkészítve a tápszer?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 15:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Kis sirás nem árt neki,az a 30mp amig elkészül a tápszer és kiveszi az ember.Ilyen melegben nem állítanám semennyit sem a tápszert,max fél órát.
2013. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
A tápszert a szobájában tartom, csak a vizet viszem, 1 perc az egész. Addig nyöszörög, de nem nagyon. Nem tudnám a karomban a babával megcsinálni és őszintén szólva nem is akarom kivenni az ágyból. Ha kivenném, azt hinné, kelni kell.
2013. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Én az első hónapban keltem az első nesszenésre, és mire a mikroba melegítettem a kajáját, már bőgés volt. Mire beértem vele, már vörös fejjel sírt. Hozzá tartozik, hogy hasfájása miatt még át kell öntenem egy speckó cumisüvegbe, bukása miatt még be kell sűrítenem, aminek 4 percig állnia kell - szóval nem volt egyszerű. Még ezek után pelusoztam, aztán etettem, aztán fél órát kezembe volt, hogy éjjel ne fulladjon bele a bukásába és aztán mentem fejni és feküdtem, hogy egy óra múlva ismét induljon a menet :)

Aztán 3-4 hét után szóltam a páromnak, hogy készítse ő a kaját, addig én szép lassan átpelenkázom, stb. Akárki akármit mond nálunk nem fél perc a tápi készítése, főleg kezdő szülőként! Szóval sokszor volt, hogy már rég átpelenkáztam a gyereket, simiztem és még mindig nem jött a párom a kajával...3 hónaposan aludta át az éjszakát, azóta nem kap kaját éjjel, még ha kel is. Szóval nekünk 3 hónapon át sírással teltek ezek az idők sajnos.

9 hós baba anyukája

2013. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

A vizet előre belekészítem a cumisüvegbe, amikor jelez, hogy éhes, a vizet megmelegítem mikróban (kereken 15 másodpercre teszem be, így iható hőmérsékletű lesz), és amíg bemegyek a lányomhoz, összerázom. Fél perc az egész procedúra, na jó, az ágyból való felkeléssel együtt 1 perc.

Egy időben csináltam úgy is, hogy hideg vízzel összeráztam a tápszert, ment a hűtőbe, majd amikor kellett, megmikróztam. De rájöttem, hogy felesleges, mert a hűtőhideg tápszert tovább kellett melegíteni, mint a cumisüvegbe készített vizet, úgyhogy így több időt vett igénybe, mintha frissen készítettem volna.

Ilyen melegben pedig csak max. 30-40 percet tárolom szobahőmérsékleten az elkészített tápszert, elvileg 2 órán át is tárolható, de nem ilyen melegben.

2013. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%
3-as vagyok: Nekem az első hónapokban eszembe se jutott, hogy ne a hűtőből vegyem elő neki a vizet...ez nagyjából az a kategória számomra, mint ha nem is sterilizáltam volna. Nálunk az is nehezítette, hogy mindig kapott hozzá anyatejet is, soha nem tudtuk jól eltalálni a hőmérsékletét - mire beleszoktunk, addigra meg már nem is kelt éjjel enni :)
2013. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel kitámolygok megcsinálni a kajcsiját, addig vagy türelmesen vár, vagy elkezd sírni amivel apát is felébreszti, és jönnek ki együtt a konyhába, hogy hol vagyok már.:) Azért nekünk is több mint fél perc.
2013. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a már előre elkészített, összerázott tápszert nem szabad mikróban melegíteni, mint ahogy érvényes ez az anyatejnél és később majd a kész főzelékeknél is. Vagy cumimelegítőben (nekem elektromos van)vagy egyszerűen egy lábosban, vízbe állítva a üveget (bár ez tovább tart, ébredési idő előtt érdemes nagyjából odatenni). Ha lehet, frissen kapja a tápszert, az a legjobb, de ha előre elkészítésre szorulsz, a legjobban a cumimelegítő vált be nálunk.
2013. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Bocs,4. válaszolónak írtam :)
2013. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Általában vagy én vagy apuka szórakoztatja addig.Én forralom a vizet és van hűtött is és így öntöm össze, de minden kint van a konyhában.Ha nagyon sír, bár nem jellemző, felvesszük és kihozza apuka,vagy én a konyhába megnézni az előkészületeket, ill. szoktam hangosan számolni a kanalakat(amit a csumisüvegbe teszek) és akkor tudja, hogy nemsokára jön a kajcsi.
2013. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Egyszer kel a fiam ejszaka altalaban 2 es 4 között.Mar en is bealltam annyira erre a kelesre,pl en ma mar 3-kor fent voltam,h te jo eg a gyerek,de csak fel öt előtt kelt az úrfi/mondjuk most egy oraval kesobb aludt el,pedig 8-kor mar mindig alvas van/ de ez mindegy is.Ugyhogy hamar eszreveszem h felkelt,akk sietek ki megcsinalom,meg pisilni is el szoktam szaladni,aztan peluscsere es eves.En muszaly vagyok a peluscserevel kezdeni ugyanis az üvegen bealszik altalaban es utanna mar nincs szivem bolygatni. :D
2013. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!