Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő hogy volt nálatok?...

Eszo kérdése:

Keresztelő hogy volt nálatok? és mennyi idős volt akkor a bébi?

Figyelt kérdés

A férjem református meg van keresztelve, én katolikus vagyok keresztelkedtem,elsőáldoztam,bérmálkodtam..csak polgári esküvőnk van, templomi nem volt..

kislányunkat szeretnénk megkereszteltetni,de nem tudjuk hogy működik ez...most őt melyik egyházhoz tudjuk kereszteltetni, illetve milyen költségekkel jár?? vki tud segíteni?


2013. júl. 10. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk fél évesen volt a keresztelő. Elmentünk a paphoz megbeszélni az időpontot. Befizettük az egyházadót. 10 ezret tudtunk adni. Más plusz költség nem volt. Vinni kellett egy fehér ingecskét, ennyit költöttünk a keresztelőre. Meg persze a ruha és a keresztelői ebéd. Mi katolikusok vagyunk, nem tudom nálatok milyen vallású lenne a baba.
2013. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is csak polgári esküvőnk volt, egyházi nem. Mi mindketten reformátusok vagyunk a férjemmel, a kislányunk is az lett. (Én úgy tudom a katolikus pap nem keresztel meg, csak ha volt egyházi esküvő is, de lehet hogy tévedek.) A mi kislányunk 9 hónapos volt, mikor megkereszteltettük. Pénzbe nem került, csak az éves egyházadót kellett befizetni, ami 5000ft/fő, vagyis én és a férjem után 10000ft. Mást nem kellett fizetni. Volt előtte egy "próba", amin meg kellett jelennünk nekünk is és a keresztszülőknek is. Ezen elmondták mi hogy lesz. Aztán a kitűzött napon megvolt a keresztelő.
2013. júl. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk sem volt egyházi esküvőnk és nem kötekedett a pap, szó nélkül feljegyezte az adatokat a keresztelőhöz.
2013. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk hétvégén volt, református és egyházi esküvőnk volt.

Egyébként ez nálunk nem számít.

Anno én származtam vegyes házasságból :)


De mivel anyuéknak református esküvője volt, a katolikus pap megtagadta a keresztelésemet....na mindegy a reformátusok lazábbak..


4,5 hónapos a lányunk. Mi kértük fel azt a lelkészt aki összeadott bennünket tavaly.

Az istentisztelet elején volt a keresztelő.

4-en álltunk az Úrasztala előtt a babával, prédikált aztán a keresztelő medencénél vizet öntött a fejére.

Gyerkőc nagyon élvezte az egészet, bár elég nyitott típus.Végig gagyarászott a prédikáció alatt meg nevetett...Egyetlenegyszer döntött úgy hogy böffent egy hatalmasat :-)

Mindez ingyen volt, annyi hogy a perselybe egy nagyobb összeget raktunk.

De ez csak illik.....


Volt fotósunk is remélem szuper képek lesznek, bár az esküvői képek is nagyon jók...

Utána tartottunk egy családi ebédet...

2013. júl. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok azt elfelejtettem, hogy a keresztapa állta a ,ruháját a gyereknek.(fehér kisruha,kalappal) 5000 ft volt,az italok felét állta keresztanya az ő gyerekkori fülbevalóiból csináltatott neki fülbevalót.

egyik mamától babanyakláncot kapott (annak mondjuk semmi értelme mert nem adsz egy babára nyakláncot de legalább tuti drága volt..)a másiktól meg ugyanolyan medált kapott mint ami nekem van(én a születésemkor kaptam apukámtól).

2013. júl. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


azt nem tudjátok véletlenül,hogy elég egy keresztszülő?????

2013. júl. 11. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!