Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdtétek el ápolni...

Mikortól kezdtétek el ápolni babátok fogait és mivel?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
1éves korától gyerekfogkefével és krémmel.
2013. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:

4,5 hónapos korában bújt ki az első két foga. Kb. 6 hónapos korától ápoljuk. Eleinte csak az újra húzható szilikonos fogkefével, ami inkább ínymasszírozó volt... Fogkrémmel 1 éves korában (12 fog) kezdtünk el "bajlódni", de ezt is inkább leeszi. Az első rágófogak megjelenésénél váltottunk rendes fogkefére.


Elég nehéz ilyenkor még rendes fogmosást végezni, de csak így lehet hozzászoktatni szerintem.

2013. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10 hónaposan jött ki neki az első, illetve egyszerre kettő is, de még 2 hónapig nem ápoltuk. A védőnő szerint rögtön el kell kezdeni, eléggé tartottunk a dologtól, így vártunk. Gyerekfogkefével kezdtük, kimondottan kicsiknek való fogkrémmel. Semmi nehézség nem volt már elsőre sem, csak nem köpi ki a fogkrémet azóta sem. :-) Nálunk ez a fürdés része esténként, a kádban elintézzük.
2013. júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az én lányom 8 hónapos most jön a 4. foga.Nem nagyon tudom eldönteni,hogy milyen fogápolót vegyek neki.Nézegettem több félét is.Szerintetek melyik lenne a megfelelő számára?

[link]

Láttam az egyik boltban olyat is ami szilikon fogkefe és olyasmi a sörtéje mint a felnőtt fogkeféken a nyelvtisztító.

Ennyi idős korban sima vízzel vagy valami pasztával kellene fogat mosni neki?

Köszi a válaszokat.

2013. júl. 10. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első fogaktól kezdve, tehát 6 hónapos kortól. Nenedent tanulófogkrémmel, és a hozzá tartozó ujjra húzható szilikon fogkefével. Szerintem ha már vannak fogak, akkor el kell kezdeni, főleg ha már megy a hozzátáplálás. Pont ma kérdeztem a fogorvosomat mit tanácsol a gyerkőc fogápolásával kapcsolatban és azt mondta hogy nagyon fontos, hogy ne hagyjuk rajta a lepedéket a fogacskákon, már kezdettől fogva, ezen túlmenően pedig a korának megfelelő fogkrém ajánlott, amíg nem tudja kiköpni, lehetőleg flourid mentes...
2013. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És csak esténként mossunk fogat?

Ő már nagyon sok mindent eszik.Zömében amit mi.(persze úgy főzök,hogy neki is jó legyen)

2013. júl. 10. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha megengedi akkor nem árt a napi 2 fogmosás.
2013. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nenedent fogkrémmel, mióta kinn van a 2 foga. Napi 2x.
2013. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok, mi is ezt a Nenedentet használtuk, nagyon jó. 1 éves kor után váltottunk a gyermekfogkrémjére, szintén Nenedent, és onnantól már rendes fogkefével mostuk, mert már 12 foga volt, és nagyon erősen rá tudott harapni az ujjamra, amikor a szájában bíbelődtem az ujjra húzhatós szilikonnal, úgyhogy váltani kellett :)

Hát mi csak esténként mosunk, mert már nem nagyon engedi kb. 1 éves kora óta, előtte nagyon szerette a fogmosást, addig reggel-este mostunk fogat.

2013. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül ilyet vettem: [link]
2013. júl. 13. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!