Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért raknak ki az újdonsült...

Miért raknak ki az újdonsült anyukák vagy harminc-negyven bármilyen képet a kisbabájukról a közösségi oldalakra?

Figyelt kérdés
Alig látok mostanában olyan adatlapot, ahova az anyuka csak tényleg két-három szép képet rak ki a babájáról, legtöbbször rengeteg képet kiraknak, sokon ők is borzasztóan néznek ki, meg a bébiről is vannak furcsák. Nem azt mondom, hogy tökéletes vagyok, de ahol teljesen lestrapáltan nézek ki, vagy a gyerekem nagyon "érdekes", (folyik a nyála, kidülled a szeme, kiütéses, mert van ilyen), azokat nem rakom ki az egész országnak, hogy röhögjenek vagy szörnyülködjenek rajtam...
2009. okt. 23. 01:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
64%
Mindenkinek más a fontosági sorrendje. Nekem például a végén kullog az, hogy hogy nézek ki. Leszarom. Én így vagyok boldog. Nekem fontosabb az, hogy a gyerekemmel játszak mint hetente a fodrásznál üljek 2-3 órát. Ezt az időt sajnálom inkább a családomra pazarlom. És én meg az olyan anyukáktól hányok akik állandóan csak azzal törődnek hogy néznek ki. Ezeknek az anyukáknak kisebbségi komplekszusuk van. Ők a játszótéren is csak azzal törődnek ki mibe hozza le a gyerekét homokozni és milyen ruhában van az anyuka. Ahelyet, hogy gyerekével beülne homokozni, mert azt nem mert a szép ruha koszos lesz. Az ilyenek minek mennek a játszótérre. Ha nem szereted nézni ezeket a képeket senki nem kényszerít rá. Nekem rengeteg barátom van aki külföldön él és csak így tudjuk tartani a kapcsolatot. Imádom nézni az ő képeiket is ha még nem is tökéleteseek. Hisz a világon mi tökéletes? Ja tudom te meg a csodálatos gyereked.Az a baj, hogy te magadból indulsz ki azt hiszed mindenki cikinek tartja az ilyen képeket. szerintem meg inkább viccesek és természetesek a te mű képeiddel eletétbe.Semmi értelme ki rakni csak a jól sikerült kiretusált képeket hisz a barátok ismernek és tudnák, hogy a képek nem fedik a valóságot. Mi értelme megjátszan magad a világ előtt? Ha te boldog vagy nem törődsz másokkal és te bizonyára nee vagy az csak azt akarod kifele mutatni azért kell válogatni a képeket neked.
2009. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
83%

Több "problémám" is van a kérdéseddel, nézeteddel.

Először is nemcsak anyukák, hogy boldog apukák, nagyszülők is raknak fel képeket a gyerkőcökről, mert szeretnék megmutatni az ismerőseiknek, barátaiknak (akik esetleg személyesen nem lehetnek a közelükben), másrészt mert borzasztóan büszkék rá.

Másodszor nem hiszem, hogy mindenki a legrosszabb képét tenné fel (akár magáról, akár a gyerekéről), de mégha így is van, ez a saját magánügye. Ha jobban megnézed akár csak az ismerőseid képeit, rá fogsz jönni, hogy nem kell ahhoz anyukának lenni, hogy "előnytelen" képek kerüljenek mások szeme elé. Szóval nem hiszem, hogy ezen múlna az anyukák megítélése (sokkal inkább azon, hogy a gyerekük milyen nevelést kap).

Harmadszor pedig ha ez ennyire zavar, akkor tényleg ne nézd meg ezeket (egyébként is általában külön albumban vannak az ilyen képek)...


Egy sok képet kirakó anyuka :)

2009. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%

Na, hogy a családi fotó csak ránk tartozik, minek kirakni.

Nekem van kép a családról, ugyanis szerintem ez a közösségi oldalak egyik haszna. Hogy a távol élők is követhessék a családdal történteket. Én imádom nézegetni pl. unokahúgom képeit, így követem a növekedését, mivel az ország másik végében vannak és ritkán látjuk. Így viszont a gyerekem is tudja, ki ő, mikor mi van vele, megismeri, beszélgetünk róla otthon. Ha nem lenne közösségi oldal, a gyerekem (4 éves) meg se ismerné a rokont, hiszen évente 1-2 alkalommal látja. Pedig egyidősek... Így meg barátként köszöntik egymást és úgy játszanak, mint a jó ismerősök, hiszen azok is.

A képek nem neked szólnak, ha te nem vagy rájuk kíváncsi... Hanem azoknak a szeretteknek, akik nem lehetnek velünk minden nap, de érdekli őket, mi van velünk. Ezért 1-2 havonta "belátogatnak hozzánk" és körülnéznek, hogy mekkorát nőtt a gyerek, milyen szép, satöbbi. Én meg hogy meghíztam :-)))

És ezt oda is írják a képhez...

Az eddig rég elfeledett ismerősök visszatérhetnek az életünkbe is mi is az ő életükbe. Ez jó dolog. Nekem.

Te meg ne nézd a képeket, nem kötelező.

De pl. a nyaralásos képeket meg azért szeretem, mert jó ötleteket kapok, hogy mit is szeretnék én is megnézni. Ismerős ott járt, felrakott képeket, gyönyörűek voltak, bár addig SOHA eszembe nem jutott volna oda menni, de most szeretnék. És tudom, ki tud ebben információval segíteni.

2009. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
83%

Szia


Én pont pár napja raktam fel kb. 20 képet a kicsi gyönyörűségemről. Pedíg már tuti,hogy volt már fent róla vagy 10. De azt vagy 2 hónapja tehettem fel,és azóta meg akkorát nőtt,hogy muszáj volt megmutogatni mindenkinek.. :)

Ilyenkor nálam is jönnek a gratuláló üzik,hogy milyen gyönyörű kislányunk van,meg ilyenek.. Nagyon jól esik ez szerintem mindnkinek,mikor megdicsérik a kicsijét!!!

Amúgy tényleg én sem értem,hogy minek nézegeted mások baba fotóit,ha ez neked nem tetszik....?!?

Én pl. raktam ki egy olyan képet is a babámról,amin tiszta böfis az arca,és amúgy azon is csodaszép!!! :)

Hozzá tettem egy vicces szöveget,hogy akinek nem tetszik,hogy ekkorát böfitem,annak behúzok egyet..,-mert pont úgy van az egyik keze,hogy ökölbe van szorítva,és olyan,mintha fenyegetőzne...:)

Szerintem ez vicces...Én pl. mindíg írok ilyen vicces címeket a képekhez... Szerintem ez másoknak is tetszik.

Amúgy anyukám is pl. az iwiw-en szokta mutogatni a munkatársainak a kicsit.


Na mindegy...Akinek nem tetszeik,hogy más képeket rak fel a babájáról,az ne nézze!!!

Akinek meg gondolom tetszik,mint ahogy szerintem az itt íroknak a többségének,azok meg újra és újra felfognak/fogunk rakni képeket...!


Én biztosan ezentul is fogok feltölteni az oldalra képet,mert ezt szerintem csak te gondolod így,hogy ez milyen vér ciki....!


Üdv.,egy majdnem 3 hónapos gyönyörű kislány anyukája :)

2009. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
77%
azért érdekes kedves kérdező, hogy most mélyen hallgatsz rájöttél, hogy milyen kis szánalmas vagy? Ne nézd mások képeit tudod nem muszáj, inkább foglalkozz magaddal és a kis tökéletes életeddel a mindig tiszta és gyönyörű gyermekeddel (szegény). én most megyek és rakok még fel 10 képet az iwiw-re a többi száz mellé.... :-)
2009. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
26%
Az egyik családtagom vagy 5 hónapja szült és nincs kint egy kép sem a gyerekéről. Hűha! Szerintem bele is hal szegény... Úgy gondolja, hogy nem tartozik másra a gyereke. Aki fontos annak megmutatja, meghívja, vagy ha messze lakik, küld egy képet privátban. Ennyi. Én is utálom ha a rokonaim, szüleim rólam raknak fel képeket... Nem neten kell az életet élni. Amúgy meg a feltöltögetés, netezgetés sokkal több idő, mint egy kicsit csinosabbá tenni magatokat. Sajnos sok anyuka elfelejti, hogy nem csak a gyerek van a világon, ott van apuka is aki hiába tarja leggyönyörűbbnek a macinagrágos sok kg-ot felszedő anyukát, mégis lehetne egy kicsit örömet szerezni neki. Amíg az sz*r iwiw betölt és megtalálják a 30 képet amit kiraknak, azalatt simán meg lehet mosni a hajukat vagy mozogni fél órát. Sokkal többet érne mint ez a sok kép. Na mindegy, én nem nézem azokat akik nem érdekelnek, szóval az ő dolguk.
2009. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindenkit az ismeretlenek véleménye érdekel. Ha nekik úgy jó, hagy rakják ki! Te meg nem nézed meg, ha nem tetszik. Nekem is van kint vagy 100 kép a kislányomról. Azért mert a barátnőm Angliában lakik és így mutatom neki, hogy hogy fejlődik, ha már nem láthatja élőben. Kicsit nehézkes lenne átküldeni a fotókat e-mailen. És magam is meglepődtem, hogy mennyi ismerősöm mondja mindig, hogy figyeli a lányom képeit, mert milyen aranyos és szeretik a fotóit nézegetni. Szóval ízlések és pofonok. Akinek tetszik, az nagy érdeklődéssel figyeli, akinek meg nem tetszik, az ne nézze. Minden anyukának egyébként a saját gyermeke a legszebb, még ha dülledt a szeme akkor is :)Hagyd őket, hagy legyenek büszkék! Hagy mutogassák.
2009. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
89%

Én is sok képet kirakok a babáimról. Hármasikreim vannak, és szinte minden ismerősöm állandóan azzal nyaggat, hogy rakjak már fel újabb és újabb képeket! Ha rakok fel 5-öt, keveslik és 1 hét múlva pedig már azt mondják, olyan rég raktam fel! Hát én nekik rakom fel, és nem az olyanoknak, mint te. De szerintem, ahogy itt mások is írták egy kisbabára a család, ismerősök mindig kíváncsiak, jobban mint egy felnőtt emberre! És akik ismerik szívesen nézegetik is a képeket, ha már élőben nem lehet mindig. Én is nagyon szívesen nézegetem az ismerőseim babáiról a képeket. De amúgy meg sokkal érdekesebbek ezek a képek még idegenek számára is, mint az olyan cicababák képei, akiknek kilóg a fél mellük, és egy szál bugyiban mutogatják magukat a fél világnak. És ráadásul köztük is sok van, kiknek lenőtt a hajuk...

Ja, és még valami: hármasikreket hordtam ki, majdnem 30 kg-t felszedtem, 4 hónaposak a lányaim, most kb. 5 kg felesleg van rajtam, férjem szerint remekül nézek ki, és köszönjük szépen a házas életünk is rendben van. Pedig egyedül vagyok itthon a három kis bébimmel. ÉS! Még ilyenre is van időm!!! :D És igenis büszke vagyok a családomra, megyek is és töltök fel még néhány képet az én kis csodáimról!!!!!!

2009. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
78%

Nem igazán értem, hogy miért kell összefüggést kreálni azzal, hogy ha valaki sok képet tesz fel a gyerekéről, családjáról, az kilófeleslegek garmadával rendelkezik, ráadásul ápolatlan.

Én 4 hónapja ikreket szültem, egy kiló felesleg sincs rajtam, 2 hetes koruk óta egyedül látom el őket és nem nézek ki "háztartásbelinek", pedig nem töltök órákat kozmetikusnál, boltokban stb. A házasságom pedig nem is lehetne jobb...

Arra meg már csak tényleg egy mondatban térek ki, hogy a képek megítélése teljesen szubjektív: egyiknek tetszik, másiknak nem. Olyan nincs, hogy mindenki odavan értük...

2009. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért "hallgatok", mert más dolgom is van? Lehet.

Mindenesetre sokan nem értik mi a lényeg. Mindegy. Nem azt mondom, hogy nem tettem fel a babámról képet, de azért bocs előtte megnéztem, hogy milyen rajta szegényke, meg milyen, aki rajta van. Nem mű, retusált, meg beállított képek egyszerűen normálisak.

De ismerőseim közül is rengetegen, mint akire lila köd ereszkedett, ha látod, egy normális, szép, ápolt anyuka, de képes olyan képet felrakni magáról is, hogy harminc centiről vakuznak az arcába, zsíros hajjal, kidülledt szemekkel, mint, aki totál le van pukkanva, de már mindjárt jó az, mert van rajta egy bébi. Na ezek a khm intim pillanatok nem tartoznak a világra. Nekem is vannak borzalmas képeim és nem szórom ki a világhálóra, mert nem csak a vadidegenek, de a barátok, meg ismerősök is elszörnyülködnek ám rajta, ha olyan rossz. Attól, hogy nem mondják el, meg közlik, hogy de szépek vagytok. Hát persze, mert tudják, hogy mindannyian örülünk, ha ezt mondják a gyermekünkről. Én is a legszebbnek tartom, de ettől pontosan tudom, hogy néha tud úgy kinézni, hogy a kívülállók szerint nem egy szép gyerek. És igenis van, amin rosszul nézünk ki, de nem kell ahhoz mű és retusált képeket csinálni, hogy elfogadhatóak legyünk.

2009. okt. 23. 21:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!