Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem zavar vagy más is...

Csak engem zavar vagy más is felkapná a vizet?

Figyelt kérdés
Párommal van egy lassan 1 éves kislányunk. Messze dolgozik, így minden nap beszélünk telefonon és interneten. 90%-ban úgy kérdez a babánkról, hogy "a lány hogy van"? Ez engem idegesít, hogy miért nem nevezi picimnek, kincsemnek vagy akárhogy máshogy? Szokta becézgetni, de nagyon sokszor így hívja, hogy lány. Csak engem idegesít vagy titeket is idegesítene?
2013. júl. 29. 23:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Miért talán nem a lánya?

Semmi különös nincs benne.

2013. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Hát ezért biztos nem kapnám fel a vizet...
2013. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Hát ezen én sem....
2013. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Kitépném a helyedben a szívét és nyersen megenném.... a lányét nem.
2013. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha nincs gond a kapcsolatba, csinálni kell.
2013. júl. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Semmi baj nincs ezzel, ilyenen felkapni a vizet.......
2013. júl. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet, hogy ezek szerint túlreagáltam! Páromnak ugyan nem említettem, nem akartam őt ezért megszólni! Csak nekem úgy jobban tetszene, ha nem úgy mondaná, hogy a lány, hanem akkor mondjuk úgy jobban hangzana, hogy a lányom.
2013. júl. 30. 00:31
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is ez a megszokott, a lányunkat én is így hívom. :)

A fiúkat pedig mindig másképp, de általában simán csak gyereknek.

2013. júl. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem a szüleim mindig gyereknek hívtak egymás közt, anyám meg rendszeresen fiamnak szólított pedig lány vagyok. A párom mindenfélének hívja a kislányunkat (Buci, gyerek, kiscsaj, sajtkukac) a nevén kívül. Apám nevén nevezi, vagy gyerkőcnek hívja, anyósomék szintén, anyám pedig meg se kérdezi, hogy hogy van. 4 hónapja nem beszélünk. Ez engem jobban idegesít, mintha a párom azt mondaná a babánkra, hogy a lány. Örülj neki, h egyáltalán megkérdezi, hogy hogy van!

Másrészről pedig, ha zavar a dolog, akkor egy összebújás keretében említsd meg a párodnak, hogy futcsállod, hogy nem hívja máshogy a lányotokat, és hogy ez miért van. De ne legyen szemrehányásszagú a kérdés, inkább hangozzék kíváncsiságnak, mint egy érdekes észrevétel, hogy "képzeld, észrevettem, hogy mindig azt kérdezed, hogy van a lány! Te észrevetted? Én hogyan beszélek a lányunktól?... Jé! De érdekes, észre se vettem! Te milyen más beceneveket adnák neki?" És így tovább. :)

Sok sikert! És csak nyugi! Tuti nem direkt van. Biztosan nagyon szereti ő is "a lányt"! ;)

2013. júl. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Adnál*, bocsi, hülye okosteló kijavítja baromságokra, amit írok. :)
2013. júl. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!