Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem zavar vagy más is...

Csak engem zavar vagy más is felkapná a vizet?

Figyelt kérdés
Párommal van egy lassan 1 éves kislányunk. Messze dolgozik, így minden nap beszélünk telefonon és interneten. 90%-ban úgy kérdez a babánkról, hogy "a lány hogy van"? Ez engem idegesít, hogy miért nem nevezi picimnek, kincsemnek vagy akárhogy máshogy? Szokta becézgetni, de nagyon sokszor így hívja, hogy lány. Csak engem idegesít vagy titeket is idegesítene?
2013. júl. 29. 23:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon meglepődtem ahogy elolvastam a válaszokat, mert engem konkrétan a világból ki lehet kergetni ezzel, hogy "a lány". Sógornőmék kislányát emlegetik "a lány"-ként, és engem borzasztóan zavar. A férjemnek már jó előre mondtam, hogy mi ne beszéljünk majd így a gyerekünkről. Nekünk fiunk lett, de sosem hívom így, hogy "a fiú" vagy "a gyerek". Számtalan néven nevezem, de így nem... Nekem ez annyira személytelen. Ezek szerint másokat ez nem zavar, nem baj, nem vagyunk egyformák. Én biztos megkérném a férjem, hogy ne nevezze így a kisgyereket, ha ennyira bántja a fülemet.:)
2013. júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%
Fel nem kapnám a vizet, de én is gyűlölöm, ha valaki így nevez egy gyereket. Ne haragudjon meg senki, de nekem ez borzasztóan parasztos.
2013. júl. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%
Sztem csak így áll a szájára, de engem is zavarna...olyan mintha egy idegenről kérdezősködne.
2013. júl. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Julie S ***** válasza:
93%

Engem ez aztán abszolút nem zavarna! Mindenki úgy nevezi és szólítja a lányát/fiát, ahogy neki jól esik. Ez olyasmi, mint amikor "kedves" nagymamám megszólt engem, hogy miért gyereknek nevezem a születendő gyermekemet, miért nem babának. Hát én köpni-nyelni nem tudtam első döbbenetemben, hogy ez most mi és hogy lehet ebbe belekötni...

Egyébkét nem vagyok egy becézgetős fajta, és engem a kincsem meg a picim szavak kicsit taszítanak is. A "lánnyal" ellenben semmi bajom nem lenne. Úgyhogy ez inkább szokás kérdése. A szavak nem mindenkinek ugyanolyan árnyalattal, felhanggal rendelkeznek.

2013. júl. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl érzékeny vagy, nagyon sokat van távol a férjed, és ezért úgy érzed, eltávolodtok érzelmileg is. Pedig biztosan ugyanúgy szereti a lányát, mint korábban, csak nem kapsz megfelelő mennyiségű, rendszeres megerősítést, és kezd elhalványulni az érzés.


Én is hívom a pocaklakóm a "fiadnak", amikor a férjemmel beszélek, de én viccnek szánom. Pl. "A fiad egész éjjel rugdosott, nem tudtam aludni tőle." :) De nem kell elmondanom neki napi szinten, mennyire imádom a babánkat, mert tudja, érzi. Nálatok ez a biztos tudás elhalványult. Szerintem a távolság az oka.

2013. júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Furcsa de az egyik húgomat anyukámék is úgy emlegetik hogy "a gyerek". Persze hozzá nem így szólnak. A másik húgomat apukámék pedig "a kislánynak" nevezik maguk közt. Nekem biztos nem állna a számra hogy így nevezzem a fiamat.
2013. júl. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel semmi gond nincs,olyan minta azt kérdezné a kis srác hogy van?Ezzel mi a gond,miért kéne állandóan csöpögni ha a gyerekről van szó??
2013. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én meg szolnék a férjemnek. És szolok is ha valami nem tetszik és forditva is így müködik. Egy jó házasságban ez nem is gond szerintem! Ha neked borsódzik ettöl a hátad tessék megmondani és kész!
2013. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!