Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg az lenne a jó...

Most tényleg az lenne a jó megoldás hogy csapjak rá a fenekére?

Figyelt kérdés
16 hónapos a lányom, és mostanában nagyon hisztis lett. Ha valami nem úgy történik ahogy ő szeretné, akkor rögtön hisztizik, üt, harap, csíp. Sosem bántottam még ezért, és nem is akarom megverni. Sok ismerős, meg rokon azt mondja, hogy az lenne a jó megoldás, ha jól ráhúznék ilyenkor a fenekére. Mindenki el van ájulva, hogy jaj hisztis, hát ők még ilyet nem is hallottak hogy ennyi idősen hisztis legyen. Úgy csinálnak mintha az én gyerekem lenne az egyetlen hisztis gyerek a világon. Szerintetek tényleg az lenne a jó megoldás ha elverném érte? Én nem tudnám megütni.
2013. aug. 2. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha üt,csíp akkor a kezére kell legyinteni-csapni. Eközben mondtam neki 1x határozottan hogy NEM SZABAD

Ha nem értette meg,tovább csinálta újra mondtam neki.

Ha újra kezdte volna szóltam hogy ebből bünti lesz.

Bünti nálunk a lépcső volt.Ott leesni nemtudott ,de nem is volt ott semmi érdekesség.Még nyöszörgött,de végül lenyugodott.

Bünti helyéül olyat válassz ahol baja nem eshet,ha nemnézel oda: ne legyen konnektor,nagy bútor,stb...

De az is fontos pl mint ahogy egy korábbi válaszoló írta hogy nem a kiságyba tette büntiül,mert nemszerezné ha azzal azonosítaná az alvás helyét

Bünti lehet : sarokban,lépcsőn,vagy épp egy széket kinevezni,ráültetni.

2013. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az enyém 17 hónapos, kb nálunk is ugyanez van, amit leírtál, szóval már biztos, hogy nem egyedi eset a gyereked :)

Én nagyon ellene vagyok a testi fenyítés minden formájának, bár elképzelhetőnek tartom, hogy nagyobb korában lesz olyan, amikor csak egy seggre pacsival tudom megoldani a dolgokat, bár szeretném ezt elkerülni.

De ilyen pici gyereket soha nem ütnék meg.

Én azt szoktam csinálni, hogy nagyon halkan, nyugodtan beszélek hozzá, hogy "nyugi, nyugodj meg stb" esetleg megsimogatom, megölelgetem, ettől általában abbahagyja a hisztit. Ha mégsem, akkor elengedem, mondom neki, hogy szólj, ha befejezted és onnantól kezdve figyelmen kívül hagyom. Ilyenkor pár perc után tuti abbahagyja a hisztit.

2013. aug. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Aki arra biztat, hogy csapj a baba fenekére, arra nagyon ráférne egy alapos fenékberúgás!!!
2013. aug. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 JnéHN ***** válasza:
Egyébként az én 3 éves fiam úgy kezdte a hiszti korszakot 1,5 évesen, hogyha nem az volt, amit ő akart, akkor hányt.
2013. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!