Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, titeket nem zavar az...

Anyukák, titeket nem zavar az anyatejről való áradozás?

Figyelt kérdés
Előre mondom én szoptattam mindkét gyerekemet.De folyton a kérdés, hogy szopizik a baba? Van elég anyatej? Ez idegesítő volt, intim dolog. És nem mindegy hogy anyatejes vagy tápszeres? Mindkettő ugyanolyan baba. Míg az anyatejest agyon dicsérik a tápszerest meg mintha lenéznék. Nem mindenki tud szoptatni, akármit csinál. A tápszeres baba is ugyanolyan baba mint az anyatejes. Van olyan anyatejes baba aki beteges, és van olyan tápszeres aki makk egészséges. Szóval nem kéne ezzel az folytonos áradozással lelkiismeretfudalást kelteni a tápszeres babák anyukáiban. Na bocs de ez a téma engem mindig fel idegesít. Én sose kérdeztem meg az anyukától, hogy szopizik vagy tápis a baba. Szerintem a tápszeres baba is ugyanolyan mint az anyatejes. Akinek nem inge ne vegye magára.
2013. aug. 2. 19:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon zavar, hasonlóan mint a második válaszolót, nekem is ilyesmi élményem volt. Egyszer az utcán egy nénike megállított megkérdezte szoptatok e még, mondom nem, erre csúnyán nézett rám és megdorgált hogy ejnye. hát minden erőmet össze kellett szednem hogy ne küldjem el melegebb éghajlatra.. mintha az ember tehetne róla..
2013. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok intimitást maguknak*
2013. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszi, Látom nem vagyok egyedül a véleményemmel.
2013. aug. 2. 20:28
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
'Túl kell élni' azt a másfél, két évet, amíg szóba kerülhet a dolog. Utána már a kutya nem fogja kérdezni, hogy anyatejes volt e az adott baba.
2013. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%

1-es válaszoló vagyok,és nem értem miért kellett lepontozni.

Én csak az igazat írtam,onnan tudom,hisz magam is kutatóként dolgozom és nagyon sok mindent tudok az anyatejről,olyat is amiről egy laikus embernek fogalma sincs.

Jelenleg én is anya vagyok,szoptatom a lányom,már 7 hónapja,de nem ítélem el azt,aki nem tud,és tápszerhez nyúl.

Nincs ezzel semmi baj,de úgy gondolom,hogy attól még ők is beláthatják,hogy tényleg az anyatej a legmegfelelőbb és legegészségesebb egy újszülött számára.

2013. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
50%

7es válaszolo rátapintott a lényegre,a tápszeresek(akinek nem inge nem veszi magára,tudja az akire vonatkozik) mártirnak állitják be magukat mert hogy őket mindig bántják az anyatejes babák anyukái,pedig ez nem igaz,ugyanannyit szidják a szoptato anyukákat is a tápszeresek is pedig ez butaság,aki tápszerhez nyul nyilván azért teszi mert valami okbol nem tud szoptatni,akkor meg mi mást tehetne?!éhen csak nem halhat az a gyerek.Aki meg megteheti az szoptat,nagy adomány ha valakinek modjában áll a babáját szoptatni,de mikor nincs más akkor nyilván mindenki odaadná a tápszert.Nem értem miért kell ezen állandoan vitatkozni.

Amugy engem is zavar hogy akárkivel találkozunk még ha nem is ismerem rögtön ezt kérdezi hogy "szopik?" meg "van tejed?" ez egy intim dolog,ok a családomra valamennyire trtozik de nem akárkire.amugy szoptato anyuka vagyok....

2013. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%

Engem nem zavar, sőt örülök neki, mert így sikerült mindkét gyerekemet szoptatni. Annyi infót kaptam róla, hogy felkészülten tudtam szoptatni. Az első babánál nehezen indult be, de szerencsére a védőnőm sokatbsegített. Nem vettem tolakodásnak, mert jót akart. Nagyon jó dolog szerintem.

Valószínüleg azert áradoznak róla, mert a babának az a legjobb táplálék. Persze már most is le lett pontozva az, aki szót emelt az anyatej mellett, és majd én is kapom a piros kezeket, és ez sokkal,jobban zavar, mint az, hogy próbálják rávenni az anyákat arra, hogy szoptassanak.

2013. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt soha senki nem azért van lepontozva,mert azt mondja mennyivel jobb az anyatej,mint a tápszer.Az összes válaszadó azzal kezdte,hogy szerinte is a legjobb az anyatej (szerintem is),csak idegesíti őket az,hogy mindenki ezen lovagol.Amúgy szerintem is felesleges erről beszélni.Valószínűleg minden nő aki nem tudja szoptatni gyermekét kis kudarcként éli meg ezt,ami természetes,mert ha szoptatnál és úgy kérdeznék,meg,hogy szoptatsz,már nem esne rosszul,mert mondanád,hogy igen és kész.Pusztán az,hogy kimondod,hogy nem szoptatsz,eszedbe juttatja,hogy pedig mindenki ezt várja el.Nekem 2 gyerekem van.A fiam 2kilóval született,36 hetesen.A kórházban 3 nővér kellett,1 szopizás alkalmával,hogy tudjon szopni,végül lefejték a mellem(potyogtak a könnyeim) és beleöntötték a tejet.Minden szopi előtt gyomorgörccsel mentem a nővérekhez,mert úgy éreztem,hogy rá akarják erőltetni a fiamra,pedig ő nem is akar szopizni.1 hétig ment ez,amikor hazaértünk nyilván egyedül nem ment.másfél hónapos koráig fejtem,majd elapadt.Kislányomnál ügyesebbek voltunk,időre jött,majdnem 3kiló,erős baba.majdnem 3 hónapos koráig szopizott.Mindkét gyereknél már az elejétől szinte kellett pótlást adni,hozzáteszem a fiam ne is akart szopizni és a lányomnál is Ő döntött úgy egyik napról a másikra,hogy már nem kell neki.Szerettem volna tovább élvezni ezt a világon legtermészetesebb dolgot,de nem sikerült.Soha nem fájt,jó érzéssel töltött el mindkettőnket,de vége,ettől én ugyan olyan boldog vagyok.Aminek örülök,hogy a kislányommal egy darabig ment és megérezhettem,milyen jó érzés és,hogy mindketten makk egészségesek!
2013. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%
igen én is a 7es válaszolóval értek egyet. a tápszeres babák anyukáinak van üldözési mániája inkább. az anyatej a legjobb a babának ez nyilvánvaló. persze az is tökjó, hogy ezt próbálják pótolni annál, akinél nincs elég. sztem nem kell ezen tovább kattogni.. minél inkább gyötri magát vki ezen, annál inkább nem tud szoptatni. a szoptatás nem kellemes, hanme sokszor fájdalmas, de ezt egy anyuka bevállalja a gyerekéért. és azt gondolom, ha mindent megtett, hogy szoptassa és mégse tud, akkor a legjobb, ha tápszert ad a babának és megnyugszik, hogy ő mindent megtett. ennyi :)
2013. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, véleményeket :) Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2013. aug. 3. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!