Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, titeket nem zavar az...

Anyukák, titeket nem zavar az anyatejről való áradozás?

Figyelt kérdés
Előre mondom én szoptattam mindkét gyerekemet.De folyton a kérdés, hogy szopizik a baba? Van elég anyatej? Ez idegesítő volt, intim dolog. És nem mindegy hogy anyatejes vagy tápszeres? Mindkettő ugyanolyan baba. Míg az anyatejest agyon dicsérik a tápszerest meg mintha lenéznék. Nem mindenki tud szoptatni, akármit csinál. A tápszeres baba is ugyanolyan baba mint az anyatejes. Van olyan anyatejes baba aki beteges, és van olyan tápszeres aki makk egészséges. Szóval nem kéne ezzel az folytonos áradozással lelkiismeretfudalást kelteni a tápszeres babák anyukáiban. Na bocs de ez a téma engem mindig fel idegesít. Én sose kérdeztem meg az anyukától, hogy szopizik vagy tápis a baba. Szerintem a tápszeres baba is ugyanolyan mint az anyatejes. Akinek nem inge ne vegye magára.
2013. aug. 2. 19:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
29%
kapja be mindenki aki lepontozott csak mert leírtam őszintén a véleményem..2. voltam
2013. aug. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert nem tudják sokan, hogy a babaimunrendszerének fejlődése attól függ, hogy élete első 5 napjában kapott-e előtejet az anyukától vagy sem. Később az anyatej szerepe nem az immunrendszer miatt fontos, hanem, mert szerkezetileg ez felel meg legjobban a baba igényeinek és emésztő enzimeinek. Persze ez is csak akkor van így, ha az anyuka maximálisan kész lemondani az összes olyan élelmiszerről amit nem fogyaszthat szoptatás alatt (tej, puffasztó zöldségek, fűszeres ételek, alkohol , kávé stb...)

Amennyiben az anyuka ezt az étrendet képtelen tarani úgy a tápszer még inkább megfelelő a babának. Viszont az előtej fontossága nem vitatható. Az immunrendszer nem az anyatejtől, hanem az előtejtől függ. Ez az állatvilágban is hasonlóképpen van kivéve a nyulaknál, mert ők ezt az előtejet még az anyaméhben megkapják és születésükkor emiatt akár teljesen az első perctől lehetséges a kisnyulak tápszeres nevelése anélkül, hogy bármilyen hiányt okozna a szervezetükben.

2013. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
25%

Engem a tápszer lobby zavar.Nem is engedném csak receptre.

Az anya lehet tudna szoptatni csak könnyebb tápszerhez nyúlni kiegészítésnek,apad a tej ,jé elfogyott ( ja micsoda meglepetés)

2013. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!