Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen helyzetben hogy kerülhet...

Ilyen helyzetben hogy kerülhető ki az hogy a fiunk ne szokjon a mi ágyunkba?

Figyelt kérdés
1 éves, fél éves koráig végig aludta az éjszakákat, most minden éjjel fel ébred inni. A fotel, amiben megitatom a mi ágyunk mellett van. De ő háttal van neki. Mégis, miután ivott, kifordul a kezemből és mászik az ágyunkba. Ott azonnal elalszik. De ha próbálnám vissza altatni csak sír mert menni akar az ágyunkba. Néha engedi hogy miután méllyebben elaludt vissza tegyem a kiságyba, de nem mindig jön össze és ilyenkor borzalmasak az éjszakáim. Persze kitúr a helyemről, én meg mehetek, amerre látok. :) Tegnap éjjel a férjem lábánál aludtam konkrétan. Félek hogy oda szokik. Ezt meg lehet akadályozni? Külön szobába nincs lehetőségünk tenni. Bármilyen ötletet/tanácsot elfogadok!
2013. aug. 23. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nálunk csak egy jött be: kiságyról levettük az egyik rácsot, odatoltuk a nagyágyhoz, és szigorúan csak a sajátjában alhatott, nem mászhatott a nagyágyra. Ha ezt csináljátok, nehogy úgy aludjon el, hogy a kezed fogja! Ott vagy mellette, legyen az elég.

Egyébként ha olyan a gyereked, mint az én nagyom, akkor nem fog elaludni magától még jó néhány évig! :(

Remélem, nem így lesz!

2013. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha itatod, akkor miért veszed ki az ágyából? Az ágyában is itathatod. Én soha nem vettem éjjel őket ki, ha felébredtek.

És nem is maradtam velük, amíg vissza aludtak. Elaludtak maguktól is, akkor is, ha egy kicsit nyöszörögtek.

2013. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi is így alszunk, ahogy az első válaszoló írta. Kiságyat szétszedtük :)
2013. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
mi az ágy egyik sarkába tettünk egy cseppmentes csőrös itatót és megoldotta egyedül,gondolod h kicsi még h kiszolgálja magát?emlékeim szerint az enyém 10hós korában már egyedül ivott.
2013. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj, hogy már oda szokott. Ha egyszer is engedsz neki akkor vége mindennek. Kegyetlennek hangzik és tudom, hogy nagyon nehéz, de bármi is történjen ne enged a ti ágyatokba. Lesz majd nagy hiszti meg minden, de próbáld neki megmagyarázni, hogy mindenkinek van saját ágya, és mindenki a saját ágyában alszik. Az ivásról meg annyit, hogy nem ihatna a kiságyban? Mért teszed ki a fotelba? Enyém is jó ideig fel kelt inni, aztán szépen lassan egyre kevesebbet kapott , mondtam, hogy nincs több, le is szokott a felébredésről. Persze most a szomjúságát okozhatja a nyári nagy meleg is, nem arra akarlak buzdítani, hogy szárítsad ki a gyereket, csak arra utalok, hogy a felébredés is csak azért van mert van hozzá közönség.
2013. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy nem ágyunk van, egy matracon alszunk. A rács levétele így nem megoldható. Attól félek (sőt, tudom) hogy ebben a férjem nem lesz partner, mert imádja ha velünk alszik. Persze azt ő is érzékeli hogy nekem ez így nagyon kényelmetlen. Nem tud még egyedül inni amúgy. A kiságyában hogy itassam meg? Álva? Ülve? Nem tudom elképzelni a szitut. :) De azt tudom hogy ha ez így is történne (mármint az ágyban itatás), addig sírna, amíg nem vesszük ki.
2013. aug. 23. 22:08
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Márpedig amíg Te a sarkadra nem állsz,ő diktál.
2013. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az nem lehet megoldás hogy kiviszem a szobából? Van egy kicsike kis folyósónk, ahol egy fotel van meg a cipőink. Amíg csecsemő volt és szenvedtem a szoptatással, ott etettem/altattam. Talán lehetne ez megoldás megint.
2013. aug. 23. 22:12
 9/16 anonim ***** válasza:
ne vedd ki a kiságyból az itatáshoz hanem ott itasd meg.
2013. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Igen, nyugodtan itathatod a kiságyában állva, ülve. Az, hogy kiviszed a szobából nem jó ötlet. Nem lesz jobb, csak még többet vándoroltok, méginkább felébred. Ha az ágyában itatod, még arra is van esély, hogy fel sem ébred igazán, és könnyebben visszaalszik.

2013. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!