Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már 8 hetesen tudtam, hogy mi...

Már 8 hetesen tudtam, hogy mi lesz a kislányom neve. Direkt SEMMIT nem olvastam róla a neten, hogy ne tántorítson el. Eltelt már több, mint 1 év és utólag kiderült, hogy nagyon gyakori. Ez nagyon zavar engem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már nincs olyan nap,hogy ne gondolnék arra,hogy miért nem kutakodtam utána és megmondom őszintén zavar,hogy gyakori. Hülye vagyok?
2013. okt. 23. 14:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Akkor jó :D Csak megemlítettem mint alternatívát :D


Nekem pl már 2 éve tetszik az Aliz név, és ha nagy divat lesz, akkor sem változtatok az elképzelésemen.


Jázmin?

2013. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
Most már tényleg érdekel mi a neve!!? :)
2013. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy ha téged zavar az ilyesmi, akkor utána kellett volna nézned a név gyakoriságának. Ha tényleg annyira tetszett az a név, akkor szerintem az nem tántorított volna el, hogy negatívat írnak róla, olyan név nincs, ami mindenkinek tetszik. Én is viszonylag hamar eldöntöttem, hogy mi lesz a kisfiam neve, sokszor rákerestem a neten, amíg terhes voltam, sokat fikázták, sőt, a családban is akadt, akinek nagyon nem tetszett, de mi eldöntöttük, hogy az lesz a neve, és tartottuk magunkat hozzá, nem bántuk meg :)

Most már tök mindegy, ha nem akarod megváltoztatni a nevét, akkor nem igen tehetsz semmit, bele kell törődnöd. Nincs esetleg második keresztneve? Azt használhatnátok.

Engem is nagyon érdekel amúgy most már, hogy mi a lányod neve. Én is a Jázminra gondoltam, abból nagyon sok van mostanában. Ja meg Csenge.

2013. okt. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
engem marhára nem érdekel, hogy a kislányom neve gyakori vagy sem, konkrétan lesz..rom. Nem értem mit képesek egyesek annyit nyavalyogni a neveken? Meg hogy minél különlegesebb nevet adni, majd megfeszülnek bele. Nekem se lett semmi bajom tőle, hogy annak idején a 22 fős első osztályomban 5 Tünde volt, közben meg felnőtt koromban nem is igen találkoztam másik Tündével (kivéve a legjobb barátnőmet, de hát ő az említett első osztályban is ott volt)
2013. okt. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Zavar. Eddig oké. Nem akarod megváltoztatni. Ez is oké.

Akkor nem nagyon van más lehetőség, mint a beletörődés. Nem fogsz tudni odamenni minden másik gyerekhez, hogy ugyanmár változtassák meg neki.

Max adj neki egy második nevet és szólítsátok azon.

2013. okt. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Jázmint lett volna,de már foglalt volt az a név. :) Nem szeretném konkrétan a nevet elárulni,mert nem esne jól,ha savazást kapnék itt is,annyit mondok,hogy a tavalyi évben a TOP 15-ben benne volt. :) Egyébként mostmár kezd nemérdekelni,hogy sok ilyen nevű kislány van,kb 2 napja is sétáltunk és megdicsérték milyen szép a neve,és ez a lényeg. nem? :))
2013. okt. 25. 13:11
 17/23 anonim ***** válasza:
Az én lányom Jázmin és engem csak az érdekelt hogy a családban ne legyen ilyen név.A Hanna,Luca,Panka meg hasonló nevek szerintem gyakoribbak de szépek is szóval szerintem ne foglalkozz vele . De elárulhatnád hogy hogy hivják a lányod.
2013. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
na most kiderült az én lányom neve a 2. legnépszerűbb volt 2012ben. na puff, ettől még nem leszek zavarban :)
2013. okt. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Oké, akkor lehet:


Hanna (10/7)

Anna (10/9)

Jázmin (kiesett) (10/8)

Nóra (10/7)

Csenge (10/6)

Zsófia (10/7)

Luca (10/6)

Lili (kiesett) (10/8)

Boglárka (10/7)

Dóra (10/7)

Réka (10/7)

Viktória (10/8)

Emma (10/9)

Eszter (10/6)

Laura (10/6)


De nem tudom miért aggódsz, meg miért kapnál savazást a választásod miatt. Ezek a nevek szerintem mind szépek, nem véletlen népszerűek. Írok is egy kis 10-es értékelést melléjük, hogy szerintem 10/hanyas az a név. Ez egyéni értékelés lesz, kéretik nem lepontozni :)


Szóval azt akartam mondani, hogy ezek mind szép nevek, ne zavarjon, ha sokaknak tetszett :)

2013. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. :) Szűkül a kör,akkor úgy néz ki egy vélemény alapján 9 pontra értékelhető a keresztnév. :))
2013. okt. 25. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!