Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor ti hogy viselkedtetek...

Ilyenkor ti hogy viselkedtetek/viselkednétek?

Figyelt kérdés

Azért írom ebbe a témakörbe,mert inkább anyukák válaszára lennék kíváncsi.

A családom szerint rossz,sz.r anya vagyok,mert máshogy csinálom a dolgokat,mint ahogy ők gondolják vagy ők csinálták.

Nem tudom,hogy hagynom kéne,mondogassák csak és egyik fülemen be,a másikon meg ki,vagy pedig mondjam meg nekik egyenesen,hogy hagyjanak minket békén?!


2013. okt. 27. 10:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem azt mondtam hogy minden nap bolognai legyen.Hanem hogy azt fél óra megcsinálni

Irigység egy csepp sincs bennem

Csupán dühít hogy valaki a gyerekére fogja hogy nincs ideje főzni

Egy tepsi sült csirkecomb sem telik többe összerakni.zacsiból ki,megmosni.tepsibe be.fűszerezni.köret már gyerekjáték !!

Szóval nekem ne mondja senki hogy nincs ideje..

Én egy 1 és 6 éves mellett is tudok főzni,takarítani,tanulni a naggyal ..sőt még játékra is van időnk

jah..és hozzáteszem mellette itthon maszekban tortákat készítek ( cukrász)

Egy 3 hós gyerkőc naponta többször alszik...és azalatt is össze lehet dobni valamit

Majd ha nagyobb lesz a gyerek mit mond otthon ha éhes ?? Bocsi kisfiam még nincs jött meg a kaja???? Jesszus

Mégha megtehetném se..... :-)

Inkább adok olyan ételt a gyerekem szájába amit én készítek,mint egy gyorsfagyasztott,vagy előre elkészített kaját

2013. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Olvasd már vissza mit írtam......

A fiamnak minden nap főzök, nem a rendelt ételt kapja.

Én nem a fiamra fogom, egyszerűen szívesebben töltöm vele játékkal és sétálással a friss levegőn, mint a konyhában a kályha mellett.

2013. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%

Nah most ha a fiadnak minden nap főzöl,akkor abból ha nagyobb adagot csinálnál mondjuk jutna a férjednek ???

Pl főzelék.? Leves ?? Stb ??

2013. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Más család is csinálja így,még semmi problémájuk nem volt belőle.

Lehet,hogy másoknak az a nap fénypontja,ha főzhet,de nekem nem.Nem szerettem sose főzni,megoldjuk máshogy.

Keveset vagyunk itthon napközben,ha itthon vagyunk,nem a konyhában akarok álldogálni.Amikor alszik a kislányunk,akkor inkább pihenek,futópadozok vagy hasonlók.

De jó,akkor legyen az,hogy lusta vagyok főzni.És?Ez akkora bűn lenne?

2013. okt. 27. 16:38
 15/19 anonim ***** válasza:
61%

Lányok! Mindenhol más a beállítottság, mások az igények. Engem boldoggá tesz a tudat, hogy főzhetek a szeretteimre. Örülök, ha a gyermekem jóízűen falatozik a főztömből. Másrészt szeretek főzni, főleg, ha van rá időm. Igyekszem úgy megoldani, hogy délelőtt jusson idő sétára, a házimunka is meglegyen, de közben sokat játszom a 8 hónapos fiammal és a 2 éves lányommal, olvasunk, fejlesztem őket. Ja, és időnként magamra is van időm: lefogytam mostanság 13 kg-ot, a körmöm ki van lakkozva, rendben van a hajam, kis smink is rajtam minden nap. A férjem sincs elhanyagolva.

Szerintem igenis muszáj főzni!!! Te hogyan emlékszel vissza pl. édesanyád vagy a nagymamád főztjére? Szeretnéd, hogy a te gyermeked is örömmel gondoljon majd vissza felnőtt korában pl. a vasárnapi közös ebédekre?

(Másrészt meggyőződésem, hogy a saját főzésű bébiétel sokkal több értékes összetevőt, alapanyagot tartalmaz, mint a bolti.)

Másik téma: szoptatás. Nem úgy működik, hogy ha lesz tej, akkor megpróbáljuk. Tenni kell érte, hogy legyen. Nem gond a tápszer sem, én is csak 3-4 hónapig tudtam szoptatni most, első gyermeknél 8 hónapig, közben is kellett mindig pótlás, de megszenvedtem érte. Ez sem gond, nem vagyunk egyformák.

De tényleg a könnyebbik utat választod, szerintem kissé igaza van a családodnak.

2013. okt. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én általában bólogatok, amikor jönnek a jótanácsok, és azzal a lendülettel el is felejtem. Ha mindent a szívemre vennék, már rég megőrültem volna :)

A főzés dologban én egyetértek veled. Nekem sincs rá időm, olyan szempontból, hogy azt az időt szívesebben fordítom valami más, szerintem hasznosabb dologra. Van, aki beteszi a járókába a babáját ordítani, amíg órákon át készíti a többfogásos lakomát, én ehelyett inkább játszom a gyerekemmel. Viszont a férjem imád főzni, így jól kiegészítjük egymást :)

Én abban értek egyet kicsit a családoddal, hogy a babának nem feltétlenül jó, ha minden nap társaságba hurcolod. Pici még ehhez, lehet, hogy így túl sok inger éri, amitől szorongóvá válhat. Ráadásul a betegségek terjedésének a kockázata is megnő így. De persze ez is a te dolgod, úgy csinálod, ahogy jónak látod, csak elmondtam a véleményem.

2013. okt. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

13-as......: a fiam tej és tojásfehérje érzékeny, neki főzök, de nem vagyok hajlandó 3 félét. Meddő vita, nekünk így jó, hogy hétvégén főzök, vagy a szüleimnél ebédelünk. Ha majd dolgozok és bölcsis/ovis lesz, akkor is ez lesz a szitu, nem? Mindenki eszik a munkahelyén, bölcsiben, oviban, estére felesleges a főtt étel, ha az ember napközben normálisan étkezik. Hétvégék mások, akkor otthon van apa is , aki foglalkozhat a gyerkőccel, amíg én a konyhában főzök. Nem egyszerű egy ételérzékeny, ekcémás gyerkőcnek főzni, aki azért még válogatós is.

Anyáinknak nem volt eldobható pelus, ellenben általában volt segítségük, most a legtöbb nagyi még dolgozik.

Mindenkinek más a jó, elsősorban az, ami a család minden tagjának megfelel, ezért nem kell másokra hallgatni.

Mi eljárunk Kerekítő foglalkozásra, Bábszínházba, úszni, nagyokat játszunk itthon, sétálunk a városban.

2013. okt. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azért van ám középút is a "Nem főzök!" és a "Van, aki beteszi a járókába a babáját ordítani, amíg órákon át készíti a többfogásos lakomát, én ehelyett inkább játszom a gyerekemmel." között!!!

Mindenki úgy él, ahogyan szeretne, mások a hozott minták, másként neveltek mindenkit. Még jó, hogy nem vagyunk egyformák. Ha te így akarod csinálni, tedd így.

2013. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, én azt hoztam otthonról, hogy a gyerek az első, minden más megvár. Persze rend van itthon a napi pakolás rendrakás már rutin, de a főzésre nem szánom rá magam. Hamar elmegy ez a 2 év és nem arra akarok emlékezni, hogy fakanállal a kezemben álltam a konyhában miközben játszhattam volna vagy sétálhattam volna a fiammal. A takarítást is akkorra időzítem amikor alszik vagy az apával sétál a vasalást szintén. Biztosan másképpen is be lehetne osztani a napot, de nekünk így jó.
2013. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!