Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki fiatalon szült az hogy...

Aki fiatalon szült az hogy csinálta?

Figyelt kérdés

Mármint,hogy csinálta azt, hogy pl 24 alatt szüljön? Hogy találta meg a párját ennyire hamar és tudta biztosan,hogy Ő az? Félretéve azt,ha véletlen sikerült be a baba. Jóval idősebb, tehetősebb párral rendelkezik,aki mellett megvan mindene háza autója stb? Vagy egy vele közel egy idős pasival aki akar gyereket? Ezt nagyon ritkán látom és ezáltal nem nagyon tudom elképzelni.

Félre ne értsetek nem provokatív jellegű a kérdés, én nagyon szeretnék babát,22 vagyok,de úgy érzem a párommal akivel 5 éve vagyok még együtt egyre kevésbé működik a köztünk a kapcsolat. Nehezen is venném rá magam a párkeresésre megint úgy érzem nem is menne..csak telnek az évek..


2013. nov. 10. 09:23
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Hű de magyartalanok lettek a mondataim.Bocsánat érte.
2013. nov. 10. 09:26
 2/28 A kérdező kommentje:
Ja és főleg olyanok válasza érdekelne aki nem 10-15 éve szült, hanem viszonylag nem olyan rég
2013. nov. 10. 09:28
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

19 éves vagyok, kezemben a ma reggeli pozitív terhességi teszttel :)

Nemrég írtam ki ide egy kérdést, hogy ha minden feltétel adott, várjak-e még a terhességgel azért, mert fiatal vagyok. Végül elhatároztam, hogy nem várok.

Hogy mik ezek a feltételek? Egy éve házas vagyok, 2 évig jártunk előtte. Férjem 25 éves, jó munkahellyel, biztos keresettel. Én távmunkát végzek. Van saját háromszobás lakásunk. A babát mindketten szeretnénk.

Szóval én így csináltam. Azonban én szerencsés vagyok, nem mindenkinek jön ez össze ennyi idős korára. Neked is azt mondom, hogy ha a pároddal nincs minden rendben, akkor nem a baba fogja rendbe hozni, sőt! Felelőtlenség szülni egy ilyen kapcsolatba, a gyereknek ártasz vele. Én se terveztem ilyen fiatalon, de nekem már nincs mire várni. Neked viszont még van - egy tökéletes partnerre, vagy a mostani kapcsolatod gyógyulására...

2013. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

22 éves vagyok, férjem 24. Még ugyan nincs babánk, de már nagyon szeretnénk mindketten (csak sajnos egészségi problémákkal küzdünk, ami megakadályozza). Egyszerűen szerencsénk van, nagyon hamar megtaláltuk egymást (én 18 voltam, ő 20). Az első pillanattól megtaláltuk a közös hangot, gyakorlatilag mindenben összeillünk, ugyanúgy gondolkodunk, így hamar össze is költöztünk (külön a szülőktől). Az összeköltözés annyira jól sikerült, hogy tavasz óta már házasok vagyunk :) Szerintem ez csak szerencse kérdése, a véletlenek kellettek hozzá, hogy mi megismerkedjünk, de összejött :) Szintén szerencse kérdése, hogy van saját lakás (szüleim válása miatt "örököltem"), illetve, hogy tudunk félretenni (én még egyetemista vagyok, mellette dolgozok is, nagyon szép ösztöndíjam van, nemsokára végzem, de ha jönne a baba, akkor is be tudnám fejezni, és olyan szakmám lesz, ahol nem hátrány, ha valaki édesanya). A lakáson kívül van egy 5 éves autónk (a nászajándékba kapott pénzből tudtunk venni egy használt, de kevés kilométeres kocsit), és legalább 1 évre elegendő megtakarításunk, ha beütne a krach, szóval az anyagi helyzetünk is rendezett. Viszont nagyon sok beszólást kaptunk a kortársainktól és bizonyos rokonoktól, hogy miért "kötöttük le" magunkat ilyen korán, de nem foglalkozunk vele, elfogadjuk, hogy más a mi korunkban még nem vágyik házasságra, családra, ehhez kell a közös felfogás.


Kérdező, én azt tanácsolom, hogyha nem érzitek az összhangot és javítani sem tudtok már rajta, jobb minél előbb elengedni egymást. Nem kell feltétlen rögtön beleugranod a párkeresésbe, de hogy éveket tölts egy rossz kapcsolatban, az szerintem nem éri meg....

2013. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Szuper ilyen boldogító sztorikat olvasni:) Mindenki mondja mennyire gyönyörű vagyok,minden ujjamra jutna egy pasi, meg hogy irigyek rám a csajok.. Én viszont azokra vagyok irigy, akik ilyen hamar teljes életettel rendelkeznek( baba,férj stb)

Egyszerűen nem bírom a párom elengedni, (első szerelem)pedig tudom, hogy ez így nagyon döcög és egymás idegeire fogunk menni hosszú távon.

Az egyik ismerősöm nagymamája azt mondta, hogy igyekezzünk pasit szedni magunknak,mert 25 fölött már senkinek sem fogunk kelleni...

2013. nov. 10. 09:51
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kapcsolatra semmiképp ne vállalj babaát. 22 évesen nehogy már ugy érezd nem menne az ismerkedés.... Nem tudhatod mit hoz az élet, lehet vele maradsz szülsz egy gyerket aztán rá egy évre rájön neki ez nem kell és lelép te meg ott maradsz egyedül a gyerekkel és ugy azért nehezebb találni párt. Egyáltalán nem lehetetlen de nehezebb. Föleg korodbelit. A gyerek születése még a stabil kapocsolatokban is okoz problémát sokszor, enemhogy egy kevésbé működöben. Lépj inkáb és találd meg azt akivel jól tud működni a akapcsolat. Egyértelműen csak megszokásból van már vele és mert félsz tovább lépni. SEMMIKÉPP NE SZÜLJ ROSSZ KAPCSOLATBA.

Én ismerek pár ilyen nöt aki korán szült olyan kapcsolatban amit akkor jónak tartott. mi most vagyunk 30 körül. Ebből a 6-7 lányból 1 van együtt még az apukával. A többiek már mind szétmentek a gyerek meg felnő a csonkacsaládba vagy nevelő apukával. Nem mondom hogy ez tartgédia de azért ez jobb ha nem igy van.

2013. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Bár én nem szültem még, viszont volt egy terhességem ami vetéléssel végződött 3 hónappal ezelött :-(, nagyon szeretnénk kisbabát, nálam ez egy elég hirtelen érzés változás volt a nem szeretnék még és már nagyon várom érzés között :-) valahogy azt érzem hogy ő az aki melett letudom élni az életem, 23 éves vagyok a párom 40! Nagyon jó a kapcsolatunk, és nagyon jól kijövünk egymással, azt is hozzá tenném hogy nem azért vagyok vele mert ő pénzes sőt én jobban keresek mint ő pedig ő se keres rosszul. Még tudom hogy fiatal vagyok sokak szemébe de nálunk sose volt kérdés a korkülömbség mert tényleg össze illünk a környezetünkben lévő emberek meglepetésére is :-)
2013. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

A nagyika egy kicsit régimódi.

Én 28 évesen ismertem meg a férjem, 30, 32, 35-el szültem.

Én sem bántam volna korábban (a szülés miatt), de így alakult, és azt hiszem nem is véletlen.

Nekem a gyerekkorom nem volt egyszerű, így mire magamra találtam, meg kikupálódtam annyira, hogy alkalmas lettem párkapcsolatra (előtte nem is nagyon volt), addigra eltelt ennyi idő.

Egyébként 21 évesen volt egy komolyabb kapcsolatom előtte, ez eljegyzést tervezgettük mi is, amikor rájöttem, hogy nem fog menni a dolog.

És visszanézve nagyon örülök, hogy nem mentem bele. Mert hiába voltam önálló, a személyiségem még sehol sem tartott akkoriban.


Szerintem nem szabad másokhoz viszonyítani. A saját utadat kell megtalálni. Az is a felnőttség része, hogy ki tudd mondani, hogy ez így nem működik, akkor tovább lépek. Vagy azt mondani, a párodnak, hogy figyelj, ez és ez nem működik. Dolgozunk rajta hogy megváltozzon?

2013. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Mire 23 leszek,a lányom másfél éves lesz majdnem.Ez lesz márciusban.Bár nem tervezett baba egyébként,de amúgy is 24 éves koromig akartam szülni.

Lakása van ugyan páromnak,de autó nincs és nem is keres olyan jól.Sőt,épp munkanélküli volt mikor besikerült a baba.De ő azt mondta,szeretné a kicsit,de én döntök.Ő 10 évvel idősebb ,mint én.Megtartottuk...Mondjuk mi nem voltunk együtt sok ideje,még csak most vagyunk együtt 2 év 3hónapja,a kicsi meg 13hónapos.Nekünk sokáig nehéz volt az anyagiak miatt,mert majdnem megszületett már a kicsi,mire párom talált egy tanfolyamot.Azt elvégezte,azalatt ugye kapott pénzt,ha nem is sokat,de rezsire elég volt,az étkezésben meg segítettek a rokonaink.Utána mikor megszületett a pici,már volt a gyes és családi is,akkor már nem kellett annyira segíteni.Mikor vége lett a sulinak,akkor sajnos családi baj történt,így intézkedett azzal kapcsolatban is munkakeresés mellett.Ez nehéz 4hónap volt,de támogattak minket.Talált munkát és azóta jó minden már.Alapja lenne a gyerekvállalásnak a stabil háttér,de nem így alakult.Mivel abortusz ellenes vagyok,így ez volt az egyetlen lehetőség.Persze azóta már szedek gyógyszert is ,mert több gyerek nem kell sok okból kifolyólag.Fiatal vagy még,és szép ahhoz képest az 5 éves kapcsolat.Első szerelem gondolom,ezért nem működik már annyira,mert ez általában még csak tapasztalatszerzés szokott lenni.Nekem jelenlegi párom elött volt egy 1éves és egy 3 éves kapcsolatom,de messze mások voltak azok,mint ez.

2013. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok, a férjem 30. 18 voltam mikor összejöttünk, előtte lévő 2-3 évben buliztam, kiéltem magam, aztán mikor a férjemmel megismerkedtem minden stimmelt. Egyből 1 hullámhosszon voltunk, majd egymásba szerettünk. Aztán jött az eljegyzés, majd az esküvő, utána pedig, amikor 23 éves voltam, akkor született meg a kisfiúnk.

Ő már akkor dolgozott, amikor megismerkedtünk, én akkor még tanultam. Mivel nem mentem tovább egyetemre vagy főiskolára, hanem érettségi után szakmát tanultam és nyelvvizsgát szereztem, így egyből dolgoztam. Lett is megtakarított pénzünk, így lett a házasság és a babavállalás.

Szóval immár 8 éve együtt vagyunk és nem kell nélkülöznünk, megvagyunk.

És én annak a híve vagyok, hogy ha közös életet tervezünk, közösek a célok, akkor azért együtt dolgozunk. Beleértve a házat, a kocsit, a havi kiadásokat. Mivel fiatalon jöttünk össze, így ez nem volt gond, együtt robogunk az életben a céljaink felé.:)

2013. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!