Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki fiatalon szült az hogy...

Aki fiatalon szült az hogy csinálta?

Figyelt kérdés

Mármint,hogy csinálta azt, hogy pl 24 alatt szüljön? Hogy találta meg a párját ennyire hamar és tudta biztosan,hogy Ő az? Félretéve azt,ha véletlen sikerült be a baba. Jóval idősebb, tehetősebb párral rendelkezik,aki mellett megvan mindene háza autója stb? Vagy egy vele közel egy idős pasival aki akar gyereket? Ezt nagyon ritkán látom és ezáltal nem nagyon tudom elképzelni.

Félre ne értsetek nem provokatív jellegű a kérdés, én nagyon szeretnék babát,22 vagyok,de úgy érzem a párommal akivel 5 éve vagyok még együtt egyre kevésbé működik a köztünk a kapcsolat. Nehezen is venném rá magam a párkeresésre megint úgy érzem nem is menne..csak telnek az évek..


2013. nov. 10. 09:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Én nem is mondtam vagy gondoltam arra,hogy ez baj lenne. Csak arra hívtam fel a kérdező figyelmét,hogy itt a gyik-on nagyon sokszor minden fekete vagy fehér és azért az életben agyon sokszor nem így van.
2013. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 évig voltam együtt egy olyan emberrel, akivel folyamatosan romlott a kapcsolatunk, sőt, néha azt hiszem, hogy soha nem is volt jó. 16-22 éves korom között mégsem tudtam elképzelni, hogy mástól lesz gyermekem. Aztán egészen csúnya módon véget ért ez a kapcsolat, egy évre rá találkoztam a férjemmel, 4 hónappal később babát vártam (tervezetten), aki most másfél éves. Nem hiszek abban, hogy a kapcsolat hossza bármit is jelent, a férjemről a LEGELSŐ percben tudtam, kétség és félelem nélkül, hogy Ő az igazi. Efelől azóta sincsen egyikünknek sem semmilyen kételye, bár márciusban is még "csak" 3 éve lesz, hogy együtt vagyunk.

Az "infrastruktúra": a párom orvos, és nem szeretnék nyafogni-hazudni, nagyon jól keres, hála Istennek. Házunk, autónk ugyanakkor nem ebből van, hanem a szüleinktől. Ezek nélkül az anyagi feltételek nélkül nem vállaltuk volna a babát, azt hiszem. A lányunk születésekor én még nem dolgoztam soha folyamatosan, egy munkahelyen, csak szakfordítóként néha-néha, egyetemre jártam, pszichológusnak tanultam. Jövő szeptemberben pedig szeretnék belefogni a második diplomámba. Hát, mi így vagyunk, és ha visszamehetnék, talán annyit változtatnék, hogy nem maradnék egy kilátástalan kapcsolatban azért, mert nincs kedvem jobb társat keresni (én is azért voltam olyan sokáig az akkori párommal, mert nem volt erőm visszaállni a szingli létbe).

2013. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
23 éves vagyok és van egy fél éves kislányom a párom 28 lesz. 2011 nyarán jöttünk össze,karácsonykor megkérte a kezem, 2012 nyarán összeházasodtunk és nászúton elhatároztuk, hogy jöhet a babaproject :) és elsőre sikerült. Én világéletemben arra vágytam, hogy korán legyek anya és nem bánom, mindenem megvan amire vágytam és boldog vagyok :) Van aki fennakad, hogy ilyen hamar vállaltunk babát, meg egy év után összeházasodtunk, de mi már az elején tudtuk, hogy együtt maradunk. Persze vannak nehéz pillanatok, gondok, de mindenhol megesik.
2013. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
19 évesen ismerkedtem meg a férjemmel (ő 23 volt) az interneten 2010. októberében. Nem párkapcsolatnak indult a dolog, kezdetben barátok voltunk. Egy hét beszélgetés után találkozgatni kezdtünk és 3 hónap elteltével összejöttünk. Szinte azonnal össze is költöztünk, ő kért meg rá, hogy éljek vele. Belementem, mert teljesen odáig voltam (és vagyok a mai napig) érte. Ez 3 éve történt. Már akkor tudtam, hogy tőle akarok gyereket. Elterveztük, ha elvégzem az egyetemet, kimegyünk külföldre és családot alapítunk miután összemelóztunk valamennyi pénzt. Családon belül vásároltunk egy autót féláron, albérletbe költöztünk, így éldegéltünk közel két évig. Ő dolgozott,én egyetemre jártam. Aztán közbe jött a baba. Hamarabb érkezett,mint terveztük, de nem bántuk, nagyon örültünk neki. Idén nyáron szültem meg a kisfiam, 22 évesen és boldog vagyok, hogy saját családom van. Ugyan nincs valami sok megtakarításunk, se saját lakásunk és milliós fizetésünk, a babának mindene megvan amire szüksége van, számomra csak ez számít.
2013. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Szia! En és a párom 23 çvesek vagyunk egy éves a lányunk. Tervezett volt de a családnak azt mondtuk hogy becsúszott. A kapcsolatunkról: a miénk igazi kivétel erősiti a szabályt kapcsolat. 19 évesen jöttünk össze, fél év után átcsapott se veled-se nélküled kapcsolatba:) megszámlálhatatlanul sokszor szakitottunk az utolsónal Londonig "rohantam" akkor fél évet voltunk külön. Mikor hazajöttem karácsonykor már várt rám, az első utam hozzávezetett:) 2 hónap múlva terhes voltam:) visszajött velem Angliába, es azóta mindketten felnőttünk es imádjuk egymást es főleg a kisbabánkat
2013. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
21 évesen szültem. A párom akkor 28 volt. 16 éves voltam mikor összejöttünk. Valahogy mindig éreztem h ő a nagy Ő. A baba becsúszott, de egy percig sem gondolkoztunk azon, h mi legyen. Kocsi volt, egy kis hàzat tudtunk épìteni a terhesség alatt. (ezâltal plusz hitel sajnos :( ) De a legelső és legfontosabb, h a fiunknak mindene meg van! :) Januárban leszek 23, a fiunk pedig szintén januàrban 2. :) egy percig sem bàntam h fiatalon szültem.
2013. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Kicsit más jellegű lesz a válaszom:

Nekem baráti körben van egy srác és lány, akik a 20as éveik elején ismerkedtek meg, aztán elvoltak-szakítottak- olyan igazi se vele se nélküle kapcsolat volt. Aztán egyszer nagyon durván szakítottak, és már elsírták bánatukat, hogy kész vége, mikor egy nap a lehető legnagyobb boldogsággal megjelentek és közölték, hogy babát várnak. Ez persze jóhír volt, hogy akkor mégis átgondolnak mindent és minden oké lesz. Meglett a baba, eltelt 2év és kezdődtek a problémák előről. Megint eltelt két év, mint a kutya-macska kb., vártuk, hogy mi lesz velük, mire újra belejentették, hogy jön a kistesó. Megint nagy heppi, aztán meglett a baba, és megint 2év eltelte után ismét kezdődött minden előröl. Ekkor belefogtak egy gyönyörű családi ház építésébe.... Most ott tartanak, hogy 1éve lakják a tényleg csodaszép házat, amit lakberendező tervezett... ott a két gyönyörű gyerek, rendezett anyagiak... és karácsony után végleg szétköltöznek és végleg befejezik ezt a kapcsolatot. Ennek is csak a gyerekek isszák a levét.

Ezt csak azért írtam le, mert ha már eleve rossz a kapcsolat, akkor se egy-se több gyerek, se ház, se pénz nem fogja megoldani a problémát.


Ne másokat irigyelj, és ne mások életét akard élni! Találd meg a saját utadat, először is legyél boldog. Csak olyan kapcsolatba szülj gyereket, ami boldog, és csak annak szülj, akivel tényleg elhiszed, hogy életed végégig fog tartani a szerelem!

Időd van rá!

ÉN konkrétan mint a8-as válaszoló kb, 28 votlam mikor a férjemet megismertem ő 30 volt. (volt előtte 2hosszú kapcsolatom 3év, 2évig tartott, de ott egyszer sem gondoltam a családra....akkor még a bulik, a suli, a munkahely volt az első, mikor a férjemet megismertem, rögtön tudtam, hogy na neki igen- neki szülnék gyereket. valahogy érzi ezt az ember)

30voltam mikor összeházasodtunk, 32-34-35évesen szültem. Nem érzem, hogy lemaradtam volna bármiről. Annyiban könnyebb volt, hogy már mindketten külön éltünk szülőktől, mindkettőnknek jó állás volt, lakása volt (nem sok hitellel, amiből jelenleg már csak 1-et fizetünk), amit később eladtunk és szép házat tudtunk rajta venni.


Egyébként örömmel olvasom azkat a hozzászólásokat- mégha kamu is vagy kicsit túlzás, hogy aki ilyen fiatalon ismerkedett meg a férjével-élettársával, annak tényleg sikerült gyerek és minden. Mert sajna az ismeretségi körömre ez nem jellemző. A legtöbben, akik 18-25évesen ismerkedtek-házasodtak meg és gyerekük is van- már szinte egyikük sincs együtt a párjával. Ez szomorú számomra, de remélem, hogy máshol más a tendencia. És ezzel nem is azt akarom mondani, hogy ezek a fiatalon jött kapcsolatok-házasságok nem működnek- mert itt a sok ellenpélda- szerencsére! :)

2013. nov. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
21 vaagyok. 20. szülinapom előtt szültem. Nem értem miért kell kételkedni mindenki válaszában,kedves 12-es. Miért olyan hihetetlen,hogy ebben a világba,igenis van olyan akiknek saját házuk van,hitel nélkül..nem kell feltétlenül budai luxusvillára gondolni... mindenkinek a saját dolga hogy mije van,a kérdező volt kíváncsi hogy hogyan mentek ezek a dolgok.
2013. nov. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!