Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki fiatalon szült az hogy...

Aki fiatalon szült az hogy csinálta?

Figyelt kérdés

Mármint,hogy csinálta azt, hogy pl 24 alatt szüljön? Hogy találta meg a párját ennyire hamar és tudta biztosan,hogy Ő az? Félretéve azt,ha véletlen sikerült be a baba. Jóval idősebb, tehetősebb párral rendelkezik,aki mellett megvan mindene háza autója stb? Vagy egy vele közel egy idős pasival aki akar gyereket? Ezt nagyon ritkán látom és ezáltal nem nagyon tudom elképzelni.

Félre ne értsetek nem provokatív jellegű a kérdés, én nagyon szeretnék babát,22 vagyok,de úgy érzem a párommal akivel 5 éve vagyok még együtt egyre kevésbé működik a köztünk a kapcsolat. Nehezen is venném rá magam a párkeresésre megint úgy érzem nem is menne..csak telnek az évek..


2013. nov. 10. 09:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nemsokára 24 leszek, a Férjem 36 :) A Kisfiam pedig 14hónapos. Mi 8 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve együtt élünk, és 2 éve házasok vagyunk.


A kisfiam tervezett baba volt, nagyon szerettem volna fiatalon gyereket, ill. a Férjem kora miatt sem szerettünk volt sokat várni. Semmit nem bántam meg :)


Férjemnek addigra mire mi összetalálkoztunk volt háza és autója. Azóta még egy autóval gyarapodtunk, Nekem és a Kisfiamnak.


Tesót kb. 2 év múlva tervezünk, nem szeretnénk nagy korkülönbséget.

Sokan azt hitték, hogy a Férjem és a közöttem levő korkülönbség nagy falat lesz nekünk, de az idő bebizonyította , hogy nem :)

Mindenesetre a Férjem nem egy 36 éves, sem külsőre sem pedig "mentalitásban" :) Megfiatalítottam egy kicsit :)

2013. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező messziről jött ember azt mond amit akar.

It minden fiatal anyukának 19 évesen saját hitelmentes lakása kocsi 3 éves munkatapasztalata van. Na ezeknek kb a fele sem igaz. Ne ennek higgy hanem néz körül a valóóságban, a környezetedben.

2013. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Én 22 vagyok, 23 leszek, amikor áprilisban megszületik a babánk. A férjem (októberben esküdtünk, s bár nem feltétlen a baba miatt - jövő nyárra terveztük az esküvőt -kicsit meggyorsítottuk a dolgokat. A férjem 24 éves. Mi egy albérletben lakunk egy szobánk van, de az 20 m2-es. Kb. 80 ezer ft megy el a lakásra, a rezsire és az egyéb számlákra. A kaja 40 ezer, minden hétre 10 ezret szoktam számolni. Én pedagógus vagyok, nekem még nem jött meg az emelés, így 80 ezret hozok haza, a párom 80 ezer árvaellátást kap (most csinálja a második diplomáját) és 60 ezret keres négy órára bejelentve. 33 ezer a lakáskasszánk még, szóval az én fizetésemet tudjuk félrerakni. Van kb. 1 millió örökség lekötve és szaporodik a lakáskassza is. Szerintem két fizetésből ki lehet jönni, de ha nem lesz csak gyed, (és az árvaellátás is megszűnik augusztusban) biztos, hogy hozzányúlunk a megtakarításokhoz. A férjemmel 5 éve ismertünk egymást, fél éve élünk együtt. Maradhatunk ebben a lakásban.
2013. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
61%

12-es, ne engem hibáztass a te elcseszett életedért... Nem mindenki megrögzött hazudozó.

a 19 éves leendő anyuka :)

2013. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

24 vagyok és még 24 leszek,mire megszületik a babánk :-)

10 éve dolgozom,16 évesen már be is voltam jelentve.Sulikat is csináltam mellette,most érettségi utáni 3.szakmámat tanulom,hogy gyerek után vissza vegyenek.

Párommal 4 éve együtt élünk,eleinte a hiteles házamban(pár hónap) aztán költöztünk el másikban,amin nincs adósság(előző házamban nem volt fűtésem eleinte meg vizem sem,mert nem telt rá,befejeztem,felújítottam és így többért el tudtam adni,mikor már nagyon emelkedtek a törlesztők.Nem így tervezetem,nem akartam eladni,de egyszer úgyis kinőttük volt a 35 négyzetmétert vagy a hitelt nem tudtam volna fizetni)Fontos volt,hogy nekem legyen házam és ne legyen közös senkivel.A hitel után,20 évesen(2 évig fizettem csak)a maradék pénzből vettem másik házat,teljesen máshol,mint ahol eddig laktunk.Megtaláltuk a nekünk valót: tanyára költöztünk.Nem tartunk állatokat,nem is "földezünk" de itt nagyon szép házat tudtam venni,jó nagy is,központi fűtéses(ezt már mi alakítottuk,mert sok helyre kellett volna tüzelni cserépkályhákkal)jó közlekedéssel.Alig kellett rá költeni.Előttünk pár hónapot lakták csak,nem volt leélve.Út mellett lakunk,kisvárostól nem messze,itt megvan mindenünk(minden automata,a fű locsolásától kezdve a mosogatásig)olcsóbban.Innen jó járni dolgozni is,nincs messze a munkahelyünk.Ez a kiindulás :-)

Már kicsit több,mint 3 éve lakunk itt,vettünk medencét a nyárra,félre tett pénzünk is van,nem sok,nincs egy millió még véletlenül sem,de azért legalább van,ezt a babára tudjuk fordítani majd.

Esküvő is jó lett volna,de az eljegyzés után megfogant a babánk,így azt elhalasztjuk.

Leendő férjem 26,én 24,kisbabánk még a pocakban van,május végére várjuk.

2013. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

# 14/15


Akinek nem ige nem vegye magára.

Egyébként meg egyáltalán nem elcseszett életem van. Nagyon is elegedet vagyok vele.

2013. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Rendben, örülök neki. Azért bátorkodtam magamra érteni, mert én vagyok itt az egyetlen 19 éves válaszoló, ebből szűrtem le, hogy nekem címezted. De akkor gondolom, általánosságban értetted.
2013. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Igen nem rád értettem, hanem a gyik-es túlzásokra.
2013. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Azokból mondjuk van bőven...

Bocsi, terhesen hisztis néha az ember...

2013. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Annyit tennék a vitának ehhez a részéhez hozzá, hogy szerintem nagyon sok ember van, aki nem megkeresi a saját lakására valót, hanem örököl egyet, vagy kap a szüleitől, és ebben szerintem semmi különbség nincs, hogy hány éves ekkor.

Mi is kaptuk a lakást a szülőktől, hiába voltunk 30 évesek. A nővérem pl. 19 évesen örökölt egyet...


Van, akinek ilyen szerencséje van, és van, akinek nehezebb a kezdés albérletben, vagy hitellel terhelt lakásban/házban, de ez épp nem életkor függő.


Az egy másik kérdés, hogy a tanulmányokat hogyan lehet beleilleszteni, de sokan tanulnak tovább baba mellett is, vagy pl. keresztmamám megszült 4 gyereket egy érettségivel, és utána végezte a főiskolát.


Sok lehetőség van. Szerintem a fiatalon szülésnek is meg van az előnye, meg annak is, ha valaki később szül. Minden élet egyéni.

2013. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!