Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is beleszólnak mások...

Másnak is beleszólnak mások (szomszéd, anyós, boltosnéni), hogy hogyan neveljék a gyermeküket?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 11:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Anyósom és anyukám nem. Ők csak tanácsot adnak, de tényleg csak annak keretein belül. Illetve anyósom meséli el, hogy a fiánál és a lányánál mi hogyan zajlott. Anyukám is elmesélgeti, de igazából mi a tesómmal hamar bölcsisek lettünk, így nem ő esett át a tipikus "problémákon". Anyósom pedig addig nem dolgozott, amíg mind a két gyerkőc anno nem kezdte el az iskolát.


Én mindig meghallgatom őket, illetve anyósomtól szoktam "elcsenni" egy-két praktikát. Nagyon adok a szavára, mert szerencsére ő mindig úgy állt hozzám, hogy nem a sárkányt játszotta, hanem a megértő és segítőkész anyóst. Így könnyebb elfogadni az észrevételeit. Ettől függetlenül nem mindig jön be, amit javasol, de azért változás mindig van pozitív irányba :)


A szomszédaink vagy mind süketek vagy iszonyat jó az 1974-ben épült panel szigetelése belül :D

A felettünk lévők mind a ketten tanárok, így szerintem ők hozzá vannak szokva a "jóhoz". Egyszer mondta mosolyogva a nőci, hogy szokta hallani, ha a lányunk fürdeni készül, mert olyankor mindig jön a hattyúk halála - a sírás :)

A hapek meg egyenesen imádja a lányunkat. Akkor lopta a szívébe magát, amikor 2 évesen csókolómmal és jó napottal köszönt nekik.

A másik szomszédunk egy már régóta nyugdíjas hölgy, aki egyedül él már. Ő óvodában dolgozott világéletében, így neki már fel se tűnik semmi. Szintén imádja a lányunkat.


Boltos néni?! háááát .. nem nagyon érdekel, hogy mit gondol. Igazából bejárunk kenyeret, zsemlét venni és ennyi. Elbeszélgetünk, de ő csak a saját élményeit osztja meg a 3 lányával kapcsolatban. Vannak néha jó tippjei, de ezeket is csak élménybeszámolók alatt "szólja" el.

2013. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, amit a 10-es válaszoló.
2013. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem akarnak beleszólni, de nem is lenne esélyük.
2013. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még soha nem szóltak be.
2013. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!