Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Valaki járt már...

Segítség! Valaki járt már így? (alvás probléma)

Figyelt kérdés

A fiam néhány napja tud magától ülni, és azóta gondjaink vannak az alvással. Eddig letettünk, legtöbbször szó nélkül elaludt, de most amint vízszintesbe kerül, azonnal ülne fel, pedig nagyon fáradt.

Ha sikerül is elaludnia, gyakran egy órával később álmában átfordul hasra, aztán felébred, és néha úgy behergeli magát, hogy képtelenség visszaaltatni. Az egyetlen, ami segít, ha iszik egy kis tápszert (egyébként közel 9 hónapos).

Járt valaki így, hogy a mozgásfejlődés ennyire betett az alvásnak? Elég rossz, mert ő sem tud rendesen aludni, egész nap nyűglödik, mert ez napközben is ugyanígy megy.

Tudtok adni valami ötletet? Vagy elmúlik az újdonság varázsa, és már nem akar majd ennyire felülni, csak ki kell addig bírni?

Hogyan tudnék segíteni neki, hogy ne ébredjen fel éjjel, mert egyébként aludna szépen.

Előre is köszönöm.



2013. nov. 19. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Ez rövidesen átmenne rajta, ha éjjel NEM ADSZ neki tápszert!!!! Mert olyan nincs, hogy CSAK azzal tud visszaaludni, és ha rászoktatod, hogy éjjel eszik, akkor utána újra leszoktatni igen nehéz lesz.
2013. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát regényt tudnék írni, nálunk mennyire bezavart a mozgásfejlődés az alvásokba, de a lényeg, hogy a Coffea Tosta CH9 vagy 15 homeós bogyó 2 nap alatt megoldotta a problémát... Elmúltak az éjszakai ébredések teljesen.

Én sem adnék neki éjjel enni, ha egyébként már nem igényelte korábban, még nehezebb lesz leállítani, ha rászokik.

Nyomás a patikába :)

[link]

2013. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! nálunk is ez volt minden mozgásfejlődési újdonságnál! Én nem adtam neki bogyókat, és már 7 hónapos kora óta tápit sem eszik éjszakánként! Átmegyek hozzá, kis víz, simi, visszateszem hasra és visszaalszik! Sajnos más módszer nincs: vagy a bogyók, vagy a túlélés! Kitartás!
2013. nov. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szóval próbáljak kitartani, hátha jobb lesz.

Kicsit tartok attól, hogy bogyókat adjak a gyereknek, pedig tudom, hogy ezek természetes szerek.

Aki ismeri őket: nincs mellékhatás? Nyugodtan alkalmazzátok?

2013. nov. 20. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Mi elhasználtunk belőle egy dobozzal, bár korábban rátaláltam volna... Nálunk a felülés-felállás-mászáskor kezdődött a probléma..ezek mind pár napos különbséggel történtek nálunk, 10 hónapos volt ekkor. Kezdetben csak nagyon nehezen ment az altatás, aztán egyre többet felébredt, aztán mikor felébredt már nem lehetett visszaaltatni...szóval egyre-egyre rosszabb lett. 1,5-2 hónapról beszélek, pokoli volt. Odáig fajult a dolog, hogy végső elkeserédesemben már csak úgy tudtam altatni, ha mellé feküdtem, ágyba tenni utána már nem lehetett,felébredt és utána már még nehezebb volt, be is szokott szépen az ágyunkba...azóta is ott alszik...20 hónapos jelenleg :)

Aztán amikor az éjszakai ébredésekkor már nem lehetett visszaaltatni, olyannyira, hogy lemászott az ágyról és jött-ment a lakásban éjfélkor, vagy hajnal 3-kor, és ment a cirkusz...

Szóval nem véletlenül ajánlottam, csodaszer... 2 nap után már meg se mukkant éjszaka. Mellékhatása nincsen semmi, emiatt nem kell aggódni, homeopátiás készítmény, a szervezet öngyógyító mechanizmusát indítja el...vagy mi a szösz :)

Este lefekvés előtt egy pici vízben oldottam fel neki az 5 golyócskát és panadolos fecskendővel nyomtam a szájába. Elvileg ezt el kellene szopogatni, mert nyálkahártyán szívódik fel, úgyhogy nem kell sok folyadék hozzá, hogy el tudja "nyammogni". Utána már se enni, se enni nem jó...szóval ez legyen a zárás...


Ne félj tőle, egy próbát megér, ártani nem árt,de lehet, hogy használ...

2013. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Egyelőre még kivárok, mert a ma éjszaka megint jobb volt, de ha nem rendeződik, teszek egy próbát!

2013. nov. 21. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!