Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek rózsaszín köd az...

Mindenkinek rózsaszín köd az anyaság? Mikor kezdtél el "rajongani" a gyermekedért?

Figyelt kérdés
2 hónapos a bébim, nagyon szeretem, de nagyon nehéz is vele. Nappal keveset alszik, sokat sír. Apa későn jár haza. Másoknak nem lehet erről beszélni, mert "szentségtörés" ilyeneket mondani, hogy nem vagyok felhőtlenül boldog...

2013. nov. 22. 13:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem nem rózsaszín köd sose volt az,és sosem lesz az.Az első 3 hónap katasztrófa volt,kb 1 éves korában kezdtem el jobban kötődni hozzá,nagyon szeretem,de nem Őt tartom életem egyetlen értelmének,nekem más is fontos nem csak a gyereknevelés.Szerintem ezen ne aggódj,idővel könnyebb lesz,de az anyaság nem csak rózsaszín puffancs rengeteg a nehézség is mellé,aki nem így állítja hazudik.
2013. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki imádja a gyerekét...DE az én édesanyám mindig azt mondja akkor jó anya egy anya, ha este annyit mond "de jó hogy végre alszik..."

PErsze idegesítő hogy sokat sír nem tudni mi bántja épp. igyekszel kitalálni, de semmi nem jó neki, mert igazából még minden új neki! :)

Az én lányom másfél éves, és néha borzalom. Földhöz veri magát, visít, csapkod, ha nem az van amit ő akar. Nehéz helyzet, néha nálam is elgurul a pirula, van hogy erélyesebben szólok rá, nem mintha hatna valamit...így általában hagyom, majd abbahagyja! És hidd el nincs olyan anya, aki egyszer akadt még ki, nem borult ki, nem kiabált még rá a gyerekére. De nem ettől lesz valaki rossz anya, ez a neveléssel együtt jár! :)

2013. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
3-assal maximálisan egyetértek! nekem is mostanság kezd túlcsordulni a szívem, h. kúszik, magyaráz, vigyorog, rosszalkodik stb. .. amíg csak feküdt a hátán nem volt olyan csoda, mint azt terhesen képzeltem. gondolom ez majd fokozódik, ha megölel, ha azt mondja szeretlek...stb.
2013. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igen, én is úgy gondolom (remélem), hogy ha majd jobban tudunk kommunikálni, kinyílik az értelme, akkor megváltoznak az érzéseim is!

2013. nov. 22. 14:02
 15/28 anonim ***** válasza:

Ó. az elején nekem is ez volt. 3 hét volt, mire azt éreztem, hogy már kötődöm a gyerekhez, és nem tudom nélküle elképzelni az életem. Előtte is szerettem, de valahogy nem volt ugyanaz.

Utána is lassan alakult tovább. Mikor 3 hós kora tájékán elkezdett tárgyakat megfogni, akkor kezdtem igazán élvezni a dolgot. Aztán, mióta mosolyog, ha meglát, vagy szoptatás közben keresi a szemkontaktust, ha ránézek, mosolyog pár mp-ig, aztán szopik tovább... Na, ezeket a világért nem adnám. Most már kacag is néha, lehet dögönyözni, élvezi, így én is. Most lesz 5 hónapos.

Ne aggódj, ki fog alakulni. :)

Én most azt sajnálom, hogy az elejét nem élveztem ki eléggé. Mindig azt vártam, hogy mikor történik már valami, mikor jelenik meg egy új tudomány. Alig várom, hogy legyen egy újabb baba, sokkal jobban szeretném figyelni az első 1-2 hónapban.

2013. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

De jó olvasni, hogy újabb babát szeretnétek! :)

Mi is 2-3-at terveztünk a férjemmel, de a fentiek miatt elbizonytalanodtam kicsit.

2 azért biztos lesz! :)

2013. nov. 22. 15:54
 17/28 anonim ***** válasza:

Rózsaszín köd? Nekem inkább szürke volt, rémesen éreztem magam az első hetekben ... egyrészt rámszakadt a hatalmas felelősségtudat, rettegtem, hogy valamit rosszul csinálok, a babám nem hízott az első 2 hétben szinte semmit, hasfájós volt, sokat sírt, én meg bőgtem vele együtt. A problémámról persze nem mertem senkinek beszélni, egyedül a férjem tudott róla, hogy padlón vagyok .. Másrészről ott volt az is, hogy igen, szerettem én a lányom, de nem tudtam rajongani érte, kicsit "idegennek" éreztem, hiába tudtam, hogy az enyém, akkoris egy új ember(ke) volt az életemben ..


Fel a fejjel, idővel jobb lesz, én kb 5 héttel a szülés után kezdtem helyrejönni, most bő 4 hónappal a szülés után meg már teljesen jól vagyok, imádom a lányom, kezdem sikeresen összehangolni a babázást/házimunkát/társasági életet. Türelem, lesz jobb is, kitartás!:)

2013. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Köszi szépen Nektek is! :)
2013. nov. 22. 16:20
 19/28 anonim ***** válasza:
12 es vagyok, nekünk is úton már a kistesó :) legfeljebb majd egymással veszekednek :D
2013. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Szóval nem könnyű. Főleg az első babával. Szerettem én is, de annyira nehéz volt az első időszak, hogy "igazi" szerelem, úgy 4 hónaposan kezdődött, és napról-napra erősebb lett. Az a baj a mi generációnkkal, hogy nem kapunk segítséget. És nem a szó szoros értelmében, hanem mert nem örököljük, nem tudjuk ellesni azt a csecsemőgondoskodás tudományt ami az ősi időkben anyáról, nagymamáról szállt a leendő anyákra. Régen nem egy emberre hárult a babagondozása, ezek a feladatok (babagondozása, családi fészek megteremtése) a mai anyákat teljesen leterheli, és összezavarja. Nem vagy rossz anya és rossz ember, csak ahogy én sem, nem tudtam, hogy bizony nem könnyű feladat ez, és a baba köszöni jól "működik", sír, mert akar valamit, csak akkor még én sem értettem. És büntetésnek érzetem, hogy sokat sírt. Aztán elkezdtem az ösztöneimre hallgatni, kicsit kutakodtam is a témában, és be kellett látnom, sem a babám, sem én nem vagyunk rosszak, csak nincs aki megfogta volna a kezem...

Nemsokára könnyebb lesz, és a szerelem sem marad le!

2013. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!