Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek rózsaszín köd az...

Mindenkinek rózsaszín köd az anyaság? Mikor kezdtél el "rajongani" a gyermekedért?

Figyelt kérdés
2 hónapos a bébim, nagyon szeretem, de nagyon nehéz is vele. Nappal keveset alszik, sokat sír. Apa későn jár haza. Másoknak nem lehet erről beszélni, mert "szentségtörés" ilyeneket mondani, hogy nem vagyok felhőtlenül boldog...

2013. nov. 22. 13:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek, de annak aki sokat vart ra, nagy valoszinuseggel igen. Harom ev volt majdnem, mire osszejott a fiunk, es rengeteget kellett erte kuzdenem. Aztan vegul csaszaroztak es meg a tej sem indult be rendesen.persze ezt sem adtam fel es lett tejem eleg.

Szoval voltak felhok de alapvetoen rozsaszin kod van es nem hiszem, hogy ez akar ol a fogzaskor valtozna eppen az elozmenyek miatt.

Szerintem neked is eljon ez az erzes ha tobb lesz a sikerelmenyed vele es jobban kommunikalja majd hogy jol erzi magat. Pl az enyem mar kacag is.

3 hos kisfiu anyukaja

2013. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
57%
persze pontozzatok csak le,mert le merem írnia mit gondolok..szánalom
2013. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségi császárral szültem, nem volt egy leányálom, utána 6-7 hetesen kórházba került a lányom, nagyon nehezen gyógyult, és bár nagyon jó alvó-evő kiscsaj volt mindig is, az első 3-4 hónapban nagyon fáradt, és gyakran fásult voltam. Meg megmondom őszintén, unatkoztam... Az én lányom pl. akkor mindig aludt, és kikészültem ettől. Most másfél éves, már egész nap játszik, és egy csoda, egy hiperszuper tökéletes kiscsaj, akiért mindennél jobban rajongunk a férjemmel. Ez az érzés egyébként először 5 hónapos korában hasított belém, amikor baromira nagyon, telitorokból kezdett nevetni azon, hogy megcsúsztam a konyhában, és azt mondtam, hogy hopp. :)) Azóta meg csak erősödik ez a rajongás, de az első hónapok bazinehezek voltak. Nem vagy egyedül az érzéseiddel, ne aggódj. :)
2013. nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2013. nov. 26. 15:19
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Rózsaszín köd a fenéket. Az első hat hét maga volt a borzalom, vártam a nagy csodát, hogy tyűűű most akkor kellene jönnie az érzésnek, hogy anya vagyok és szempillát rebegtetni. Minden jött, csak ez nem :) Halál béna voltam mindenhez, nem tudtam hogy megfogni, nyeklett-nyaklott, üvöltött, kakált, üvöltött, nem aludt, üvöltött, a hasa fájt, a foga jött, persze ezek újabb okok az üvöltésre:) Semmiféle érzelmet nem mutatott, nem volt mimikája, egyszerűen csak annyit éreztem, hogy én szültem és az egész egy nagy teher és aludni akarok és vigye innen valaki. Segítségem nekem sem volt, se mamák, csak apa, aki szintúgy sokat dolgozott. Egyszerűen kivoltam tőle. Azután olyan 2 hónaposan egy éjszakai etetés alkalmával rámvigyorgott spontán... Na ez övön aluli volt, mert ott akkor először éreztem azt, hogy ez valami baromi jó dolog. A szemében először láttam meg azt a feltétlen szeretetet, amit ma már egyre kevesebbszer :) És akkor jöttem rá, hogy ez az egész anya-gyerek kapcsolat semmihez sem fogható, különleges, csak a miénk. Teljesen más, mint a gyerek-anya kapcsolata. Persze azóta egy nap kábé egyszer simán elegem van belőle és van hogy mondom apának, hogy vigye sétálni úgy 2-3 órára, de ettől még nem hiszem, hogy rossz anya lennék. Egyszerűen ez a valóság és nekem senki ne mondja, hogy nem gondolt olyat, hogyha még egy percet üvölt, kirakja a folyosóra...(meg még cifrábbakat is). Az ember emberből van, az egész hihetetlen felelősség, az ösztönöket elnyomják, nagycsalád már nincs, hogy idejekorán begyűjts egy kis tapasztalatot. Ne érezd magad rosszul, nagyon jól esik a társaság a kilátástalanságban, lehetőleg gyerkőcös anyukák társasága, akik ugyanazt fogják megerősíteni, amit te is. Hogy az egész mizéria baromira nehéz, de megéri!?! Kitartás.
2013. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm szépen a bátorító szavaidat,nagyon közelállónak éreztem az írásod. Én is érzek vad dolgokat, főleg, mikor éjszaka órákat sír.

De már az én babóm is kezd mosolyogni, amitől elszáll a világvége hangulatom, de a rózsaszín köd még várat magára.

Bízom benne, hogy idővel könnyebb lesz!

2013. dec. 3. 10:06
 27/28 anonim válasza:
Eltelt két és fél év az utolsó válasz óta. Könnyebb lett? :)
2016. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Igen, sokkal!

A sírós babából egy imádnivaló, okos kislány lett.

Azóta van még 1 kislányom, akivel már könnyebb volt minden, és sűrűbben jött a rózsaszín köd-érzés!

2016. aug. 11. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!