Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összecserélt gyermekek, te...

Összecserélt gyermekek, te mit lépnél, ha veled történne?

Figyelt kérdés

A minap láttam a tv-ben hogy összecseréltek 2 csecsemőt, ez ihlette a kérdésemet.

Mennyi az az idő, amíg még te is visszacserélnéd a sajátnak hitt gyermeket? Mert őszintén szólva, nekem itt a másfél éves kisfiam, ha valaki azt mondaná, hogy nem az enyém, én akkor sem adnám vissza soha senkinek, bele is pusztulnék.

Azok a picik 3 hónaposak voltak, de én már akkor is nagyon kötődtem a kisfiamhoz, nagyon nehéz döntés lehet ez.

Ti mit tennétek?



#összecserélt
2013. nov. 28. 08:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Eddig azt hittem, hogy ez a dolog csak engem foglalkoztat. Jobban félek ettől, mint maga a szüléstől. Már azon is gondolkodtam, hogy alkoholos filctollal a kezemben megyek szülni. Sosem szültem még, nem tudom, mennyire leszek extázizsban, mennyit lehet velem a gyerekem. Bababarát kórház a mienk, de úgy hallottam, hogy elviszik azért egy kis időre. A páromat fogom megkérni rá, hogy egy percig se tévessze szem elől.
2013. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ja és másnak meg sem merem említeni, mert bolondnak néznek, de ez egy valódi félelem.
2013. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

kemény dió :) én maradnék annál a babánál, akit hazavittem, de szívem szerint a vér szerinti babát is magamnak akarnám, csak hát nem lehet, mert a másik szülőpár is ragaszkodik a gyerekhez...

ja, és szerintem a csere jó pár hónap után nem kivitelezhető, senki sem bírná elviselni az ezzel járó sokkot, de főleg a kisbaba nem bírná...

arra már rájöttem, hogy ilyenkor talán az a jó, ha a két család nem ápol szoros barátságot, mert pl. ha az én vér szerinti gyerekemet úgy neveli a másik szülőpár, ahogy az nekem nem tetszik, én nem biztos, hogy kibírom, hogy ne szóljak bele, vagy esetleg vicaverza....

------------------------------------------------------

nem tudják amúgy már elcserélni a babákat, amikor én májusban megszültem a kisfiam, még a szülőszobában a csuklójára rakták a kis pántot, amin a neve volt!

hogy réggebben mi volt, az más tészta, anyukám mesélte, hogy mikor 3 óránként hozták a babákat az anyáknak szopira, akkor fordítva kezdték kiosztani a csecsemőket, és ő egy kisfiút kapott a kezébe, de mivel rögtön zokogni kezdett, azonnal korrigálták a hibát :) (pont fordítva pakolták be a "teknőbe" a babákat, a nővérkék, de kemény... de amúgy karszalag az volt akkor is, az enyém megvan, juj, már 35 és fél éves ereklye) :)

2013. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit csinálnék. Az viszont biztos, hogy a saját 1 éves lányunk alszik az ágyában. Nagyon hasonlít apukájára, úgyhogy nem is tudtuk volna összetéveszteni másik babával, plusz nálunk olyan a szülészet, hogy folyamatosan az anyukákkal vannak a babák, csak akkor nem, amikor van a rutin vizsgálat, illetve ha az anyuka szeretne sétálni a kórház parkjában, vagy lemenni a büfébe akkor be lehet adni a csecsemősöknek. A karszalag pedig rögtön rá került a lányomra, amit mi itthon ollóval tudtunk csak leszedni róla.
2013. dec. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem az első gyermekem komplikációkkal született, sürgősségi eljárásokkal, és amikor kibújt végre, azonnal vitték el a csecsemősök, kellett neki egy kis oxigén meg élesztgetés, aztán inkubátor, én egy pillanatra sem láttam. Szóval akár össze is cserélhették volna ebben a fázisban még. 6 órával később láttam először, amikor oda bírtam vánszorogni az inkubátorhoz, amiben volt a csecsemő osztályon. Mondjuk bennem fel sem merült, hogy nem az enyém lenne.

És ez azonnal ki is derült. Vékony nyávogó hangon sírt, én bedugtam a kezem az erre fenntartott lyukon, simogattam, de nem történt semmi (kivenni nem volt szabad). Aztán odahajoltam a lyukhoz és beszélni kezdtem hozzá. Abban a pillanatban elhallgatott, tehát megismerte a hangomat a drágám, hiszen pocakban azt hallgatta 9 hónapig...


De visszatérve a kérdéshez, én olyan esetben tudok elképzelni ilyen baklövést, amikor (mint nálunk), valamilyen sürgősségi eljárásra van szükség, és akkor nem azzal szórakoznak, hogy karszalagot tegyenek fel a babával, hanem hogy életben tartsák...

2013. dec. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
a babára*
2013. dec. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Atya ég mik vannak!!! Még jó, hogy nem szült velem éppen egy időben más, és az első mosdatástól kezdve végig velem voltak a fiúk.

Nehéz kérdés, szerintem 3 hónaposan sem cseréltem volna el. De állandóan a vér szerinti gyerekem után fájt volna a szívem, és lehet egész életében másképp néztem volna rá, mint a testvéreire. Akartam volna a sajátomat is, meg azt is, akit a tévedés miatt gondoztam.

2013. dec. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én a Szent Imrében szültem, és ott a szülőszobán mosdatják, öltöztetik és cimkézik fel a kisbabákat, a szülők mellett- tehát nem tudták volna elcserélni.

A mienket egyébként sem lehetett volna- egyrészt hasonlított az apukájára nagyon, másrészt hosszú tejfelfehér hajjal született és minden más baba fekete hajú volt. Tehát az egyetlen lobógó szőke hajú babát vittük haza-mert az volt a mi kis kincsünk! :)

2013. dec. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A tv-ben azt is mondták ( amit a kérdező elfelejtett írni ) .. hogy a két anyuka vezetékneve ugyan az volt..

ÉS ezt nézték el a karszalagon a nővérkék...így cserélődtek a babák

2013. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ja, így már némileg érthetőbb a dolog. :)

Mondjuk ha az ember nem adja be a csecsemőosztályra, hanem non stop magánál tartja, akkor ez nem történik meg.


Viszont annyit lehet tanulni az esetből, hogy érdemes megjegyezni a gyerekünk karszalagján lévő összes adatot, tehát nem csak a nevet, hanem születési időpontot és súlyt is, és mindig leellenőrizni, ha mégis elvinnék valahová, amikor vissza kapjuk... :)


(Bár én lehet hogy nem szülök már többet, 3 van)

2013. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!