Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? Meddig...

Miért csinálja ezt? Meddig lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsetek, mert én lassan megőrülök!!! A kisbabámat ringatva altatom, és ezzel semmi gond. Amikor már félálomban van ellazulva, beteszem a kiságyba. Ahogy leér, elkezd sírni. Felveszem, kezdjük újra. Ma 1 órája csináljuk ezt!!!! Most otthagytam, épp üvölt, nekem az idegeim pengeélen táncolnak, üvölteni lenne kedvem! Álmos, mert látom rajta, ahogy kiveszem, már teszi a kis fejét a vállamra, de amikor leteszem, szinte csak megmozdítom, már kezd sírni. Nem mondhatja senki, hogy nincs hozzá türelmem, mert tényleg 1 órája megy ez a játék, de egyszerűen nem bírom ár tovább!!!
2013. dec. 17. 11:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én sem szeretem, ha sír, nem is nagyon szoktam. De ma otthagytam pár percre, és kimentem, mert úgy éreztem, különben vele fogok ordibálni, annyira elszakadt a cérnám...
2013. dec. 17. 12:09
 12/20 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem miért kell lepontozni azt akinek más a véleménye.

Első körben megjegyezném, hogy elrontottad azzal hogy ringatod, és mivel már elég nagy (9 hónapos) ezért elég nehéz lesz leszoktatni. Ez olyan mint az egy ágyban alvás. Mennyi és mennyi ilyen kérdést olvasok itt.... persze ez mind a Te dolgod, de eléggé ki leszel ha mindezt nem a fog miatt, hanem megszokás miatt fogja csinálni mondjuk akkor ha 14-15 kiló lesz.

De nem ez volt a kérdés.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: Én is ott hagynám. Szívtelen vagyok vagy sem, a saját gyerekemmel is így tettem. Elaludt. Amikor már annyira fáradt, és még cukkolja is magát a sírással akkor szinte képtelenség megnyugtatni. Hagyd ott, egy idő után működni fog- nálunk működött. Vannak kivételes napok amikor nem mennek flottul a dolgok :S

2013. dec. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mi újság, elaludt végül?
2013. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Sikerült elaltatni?

Mi is szenvedünk az alvással, 10.5 hónapos...az utóbbi napokban este is 1 órát kell altatni!! Aztán éjjel felébredt, így én jó indulattal 5 órát aludtam...kezdek én is türelmetlen lenni és kikészülni így majdnem 1 év után...

Nekem azt csinálja, hogyha dajkálom, csak vigyorog, dobálja a cumit. A kiságyban meg játszana csak. Viszont látom rajta, hogy fáradt, ha kihozom játszani, nyűgös. Én most bevezetem, hogy kijövök tőle. Kicsit bent vagyok, simogatom, megmondom, hogy alvás van, és ha nagyon játszana, kijövök. Ha sír, várok egy kicsit és utána megyek csak vissza. De ma pl. kihoztam még játszani, és utána vittem vissza, mert már nagyon dörgölte a szemeit. Innentől kezdve még kb 15 perc volt, mire elaludt, de végre egyedül aludt el. Nem volt célom, hogy egyedül aludjon el, eddig nagyon jól működött a dajkálás és/vagy simogatás az ágyban, de most úgy tűnik, nekem tartja a műsort, produkálja magát. Én meg hulla fáradt vagyok, és nem akarok órákat altatni.

2013. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is. Én sírni nem hagytam (1 hétig próbálkoztunk)mert ha el is aludt előtte magzati pózba rakta magát,ekkor még biztonságba érezte magát (ezt olvastam)és így próbált újra biztonságos közegbe jutni.

próbálj meg mellé feküdni és simogatni, nálunk ez bevált. Ő a kiságyába és pedig a földön egy matracon fekszem.

2013. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én azt tenném, hogy mikor leteszem és felsír, úgymond visszasimogatnám. Nem venném ki még egyszer, hanem próbálnám már az ágyában altatni tovább.
2013. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Az lett végül, hogy kivettem, megnyugtattam, kicsit még játszott, aztán megebédelt, és utána tettem le aludni. Könnyebben ment, el is aludt..


Amúgy nem hinném, hogy a ringatással el lenne rontva, mert ha ettől megnyugszik, így jó neki, akkor mit is rontok el? Ha már nagyobb lesz, meg fogja szokni, hogy másképp alszik el. Nem értem, miért KELL egy kisbabának magától elaludnia. Nekem is sokkal jobb érzés, ha látom, amikor elalszik, és ott szuszog.. pedig nem vagyok egy ősanya típus. Amúgy meg arra is volt már példa, hogy letettem, de még nem aludt, kijöttem, hallottam, hogy még magyaráz, aztán egyszer csak csend, elaludt. Szóval szerintem ami szívből jön, azt nem lehet rosszul csinálni...

2013. dec. 17. 13:46
 18/20 anonim ***** válasza:

[link]

Egy szakember véleménye :) évtizedes tapasztalattal, nem 1 gyerekkel :)

2013. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekünk Adamo-szerű hintánk volt ebben aludt el kb 1 éves koráig, ez helyettesítette a ringatást, de ő is igényelte, amíg elaludt mellette voltam, de így sokkal nyugodtabb volt és ha jól elaludt simán át lehetett tenni a kiságyba.

2013. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Megértelek,mintha rólunk írtál volna...enyém is 9 hónapos,ringatom,mostanában alig tudom az ágyába tenni pedig a kezemben szinte rögtön visszaalszik.Őt is tovább kell altatni mint eddig,alul látok két kis fehér foltot és több helyen fel van dagadva az ínye(még nincs foga).Egy idő után nehéz türelmesnek lenni pedig nem tehetnek róla.Éjjel hogy alszik?Sok erőt kívánok és türelmet!
2013. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!