Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyton csak rémtörténeteket...

Folyton csak rémtörténeteket lehet hallani a babákról, hogy mennyire kimerül mellette az anya is, pozitív példák?

Figyelt kérdés
Légyszi, meséljetek arról is, amikor cuki a baba :)
2014. jan. 8. 10:52
1 2
 11/15 zsuzs_i ***** válasza:
Nem egyszeru egy kisbababaval az biztos, nem is gondoltam h ennyire nem , de... mindent "meghalal" Annyira szeretetre ehesek, onzetlenek es meg sorolhatnam , 7hos a kislanyom rengeteg szeretetet tud adni pedig olyan csepke, most kezdte szetnyitni a krajait h bujik :) ez valami csoda , es ami nekem mese szep volt a napokban napsutese ido volt arad be a npsugar egy teljes lathato csikban es o folyamatosan nyult fele 10, 15 percig, megszerette volna fogni :) annyira artatlanok meg, meg nincs bennuk gonoszsag, mentesek minden rosztol, de nagyon sokat tudnek meg meselni de kivanom ionkabb hogy eld alt es akkor egy orokre , eletre, (felejthetetlen) szolo mese szep kalandban lesz reszed :) Minden jot
2014. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én lányom minta baba.nem volt hasfájós,magától alszik el a saját ágyában,már ritkan kel éjszaka csak ha melege van.kb reggel 10 ig alszik.a foga mikor jött csak azt vettük észre hogy van valami a szájában.4 foga így jött eddig.persze neki is van néha rossz napja,de tényleg nagyon ritkán.a rosszabb pillanataidban jobban fogod szeretni hidd el.az eleje kemèny de nem q gyerekkel hanem ki vagy merülve.ki kell pihenni a 9 hónapot és a szülest is.ez eltart pár hétig.d3 aztán minden csoda jó.11 hónapos a lányom.
2014. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!

Engem is mélységesen elszomorít, hogy most 31 hetesen a legtöbb ismerős azt osztja, jajj nem tudjátok mit vállaltatok, nem rettegteg, hogy messze laknak a nagyszülők, jól aludjátok ki magatokat, fúú az első 3 hónap, nem is emlékszem rá, olyan durva volt.....

stb..stb..


Hát köszönöm szépen én tisztában vagyok vele mire vállalkoztam. Igen, egy csecsemő gondozása nem csak illatos babaruha, kacagás és csupa cuki dolog, hanem kemény feladat is. De több milliárd ember csinálta már végig.

Én tudom mit vállaltunk, és tudom hogy lehetek szerencssés egy nyugodt babával, és kevésbé szerencsés.

Viszont azt is el kell mondanom, sok esetben a szülők maguknak csinálják a feszültséget a modern gyermeknevelési hülyeségeikkel. Az éjszakai igény szerinti szoptatás, akár óránként...és csodálkoznak hogy kikészülnek, a baba meg hasfájós lesz... AZ együttalvás, és 24 órás hordozás....a baba sosem fogja tudni megnyugtatni magát, csak ha az anyja cicije közelében van. Szóval szerintem a szülőn nagyon sok minden múlik.

Ettől függetlenül kemény munka, mégis csodás dolog lehet.

Igen is hidd el, hogy veled majd más lesz, mert siránkozhatnak a szülők bármennyit, egyik sem adná vissza a babáját :D

2014. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A fiam most 19 hónapos. Visszasírom a baba korszakot, mert az semmi a hiszti/dackorszakhoz képest. Ettől még imádom, nagyon sok örömet ad és nem adnám semmiért, de ez kegyetlen. Viszont most kezd egyre több mindent mondani, puszilgat, bújik, ölelget, ezek tényleg nagyon cuki dolgok. Illúziókba viszont ne ringasd magad, ki fogsz merülni, nem is kicsit, dehát ez ezzel jár :-)
2014. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Fél éves koráig evett meg aludt, ébren meg csak nezelodott. Éjjel max 2-szer ébredt, de azt is talán csak 8 hetes koráig. Alig sírt, egy-két kivételtől eltekintve. Nem volt hasfájás sem. Szóval szuper volt a picibabás időszak.

Azóta mondjuk kiforrta magát a gyerek, de aztnem panaszkodom. Nem várom hogy egész nap egy helyben üljön.

2014. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!