Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem adatta be a rota...

Aki nem adatta be a rota vírus elleni "oltást" miért nem?

Figyelt kérdés
rota
2014. febr. 3. 20:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de a kérdésedre válaszoltam, mégis miért kell lepontozni? Megkérdezte a kérdező miért nem adattuk be, és ez az igazság: orvosi javaslatra. Ez a válasz hasznos, az más kérdés, hogy te nem értesz egyet vele, kedves pontozó. De a szótárban keresd meg, mit jelent a "hasznos" és mit az "egyetértek", mert a kettő nem ugyanaz!
2014. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%

Jaj én nem akarok vitatkozni, de ez a csak egy ellen véd eléghülyeség. Egyet megelőzhetek az is több mint a semmi. Ilyen alapon zebrán is csak jobbra kell körülnézni mert balról is max egy kocsi jöhet.

Pénzhiány miatt, a többi szerintem csak ön nyugtatás a szülők részéről.

2014. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
Mi Németországban élünk. A gyerekorvos azt mondta,hogy főleg az elmaradottabb területeken veszélyes Pl. Afrika. De mivel a környékünkön sokféle nemzetiség él, így mi beadattuk. Ingyenes volt.
2014. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem adattam be, most sem fogom. Egyrészt drága, másrészt nem tartottam fontosnak.
2014. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%
felesleges
2014. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
55%
A dokit megkérdeztem, és pénzkidobásnak tartja.
2014. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sem javasolta az orvos. Illetve azt mondta, hogy ha nagyon akarom és van pénzem akkor beadathatom, de szerinte fölösleges.

Sem a gyerekeim, sem az ismerősi körben senkiről nem hallottam, hogy elkapta volna.

Én nem vagyok oltásellenes, de azt sem tartom jónak, ha mindennel telenyomjuk a gyereket. Mérlegelni kell azt is, hogy mennyire veszélyes betegség ellen oltatjuk. A "talán egy hét kellemetlenség HA elkapja" nekem nem olyan komoly ok, hogy szaladjak oltatni.

2014. febr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
Orvos szerint pénzkidobás.Ha fontosnak tartaná az orvos akármennyibe kerülne kifizetném.Nem hiszem hogy a többség az ára miatt nem adatta be.Azért a gyerek egészsége többet ér...
2014. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy kisebb vita lett az ügyből, és sajnálom, hogy le letettek pontozva. Valóban az volt a kérdésem, hogy aki NEM adata be, az miért nem. Elnézést, hogy most bunkó leszek, de valóban nem arra voltam kíváncsi ki adatta be és ki nem, csak arra aki NEM az miért nem. Mi sem adattuk be, nem vagyok oltás párti, bár azt is belátom, hogy azért néhányra szükség van. A mi orvosunk sem javasolta a már általatok is elmondott okokból. Nekem mindig az jut eszembe, hogy a mi korosztályunk is 25-35 évesek is felnőtt valahogy bárányhimlő és rota vírus elleni oltás nélkül. Volt bárányhimlőm 3 hónaposan és cifra fosásom 9 hónaposan, de nem lett semmi bajom, ahogy a többi hozzám hasonló gyereknek sem. Természetesen senki nem akarja a babáját/gyermekét infúzióra vinni a kórházba, de egyéb más okokból is kerülhet kórházba a gyerek, más vírus okozta hasmenéssel is, de torok gyulladás vagy láz miatti kiszáradással is, és még sorolhatnám. Senki nem szereti ha beteg a gyermeke, de a betegségek az élet részei, nem tehetem egy burokba, mert előbb utóbb (bölcsi, óvoda, iskola, játszótér, tömegközlekedés, homokozóból cica kaka, rétről kutya kaka, nagy mamától csirke kakától stb.) meg fog betegedni, de tudom, hogy ez "jó" mert erősödik az immunrendszere. (Senkit nem pontoztam le, mert hálás vagyok amiért ilyen sokan válaszoltatok, és mindenkinek szíve joga elmondani a véleményét ha úgy érzi.)Nagyon köszönöm azoknak akik a kérdésemre válaszoltak!
2014. febr. 4. 07:26
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

Én azért még szólnék :-)

A nagylányomnak beadattuk, mert első gyerek, mindentől be voltunk tojva. Nem volt még egy éves, mikor valami hasmenős-hányásos vírust bekapott, kórház, infúzió lett a vége. Mikor hazamehettünk, otthon én kezdtem a hányást kb 15 percenként. Nem tudom, hogy mennyi ideig véd az oltás, vagy ez egy másik fajta vírus volt-e, de tényleg pénzkidobásnak éreztem az oltást.

A második gyerekemnek már eszembe sem jutott beadatni.

2014. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!