Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem adatta be a rota...

Aki nem adatta be a rota vírus elleni "oltást" miért nem?

Figyelt kérdés
rota
2014. febr. 3. 20:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%
Amit a 20-as valaszolo leirt teljesen ilyen okbol nem adattam be. Oke lehet azt mondani h nem minden ellen ved es ha azt a parat ki tudom szurni mar jo. De szamomra penzkidobas. Nem sajnalom tole csak az egesz marketing dogas. Sajnos direkt az ellen a virusok ellen ved ez a vakcina ami a legritkabban fordul elo es mivel virusrol beszelunk nagyon sok fajtaja van. Ha azt mondtak volna h a leggyakrabban elofordulo ellen ved gondolkodas nelkul beadattam volna. Igy nem a gyerekemet vedtem volna hanem aki gyartja azoknak tettem volna szivesseget. Nem muszaj velem egyeterteni nyugodtan ezt is huzzs le aki akarja az o dolga. De legalabb a kerdesre valaszoltam , amire a kerdezo volt kivancsi. :-)
2014. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Azért nem adattam be,mert feleslegesnek tartottam ahogy a doktornő is.
2014. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
89%

Látom régebbi kérdés, de válaszolok, hátha olvassa még valaki.

Ma jöttünk haza a kórházból rota vírussal 14 hónapos kisfiammal. Nem adattuk be az oltást, mert 1, a mi pénztárcánk nagyon megérezte volna (persze, ha valami komoly dolog, arra szán az ember, de erre a védőnőnk véleménye szerint sem kellene ennyit költeni), és 2, a védőnő és ismerősök véleménye miatt.


Nagyon megszenvedtük ezt a pár napot, mégsem bántam meg, hogy nem adattam be, mert képzeljétek: a szomszédban volt egy 2 gyerekes anyuka, mindkét gyerek be volt oltva, mindkettő elkapta, és a kisfiúnél még durvább is volt a lefolyása, mint a miénknél. Pont hallottam, ahogy a folyosón kérdezik a nővért, hogy hogy lehet ez, amikor beoltatták. Válasz: sok fajtája van a rotának, az oltás csak pár ellen véd, Ráadásul évről évre mutálódnak, alkalmazkodnak, így valószínűleg, amivel beoltatod a kevesebb mint fél éves gyerekedet (mert ugye csak addig lehet), mire közösségbe megy, lehet, hogy a rotának az a válfaja már nem is létezik, ami ellen megvédene az oltás.


Tehát hatalmas biznisz az egész!!!


Ja, és most, hogy túl vagyunk rajta, azt mondták kb. 2 évig nem kaphatja el, mert a szervezet saját védekezést alakít ki ellene, és ha később el is kapja mégegyszer, sokkal enyhébb lefolyással, lehet, hogy meg sem érzi. Szóval én örülök, hogy "természetes úton" kapott védelmet (persze nem annak, hogy beteg volt, de mint láthatjuk, az oltás sem biztosíték)

2014. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül a rota védőoltás?
2014. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!