Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ragaszkodtok ahhoz az elvhez,...

Ragaszkodtok ahhoz az elvhez, hogy ha kisfiú akkor kék és kislány akkor csak rózsaszín minden?

Figyelt kérdés

Nekem kisfiam van, de én inkább színes holmikat adok rá. Rengeteg a kékis, de azokatinkább csak kapta.Én ha vásárolok akkor színes ruhákat. Egyedül a szoba fala világoskék, de azt is már átfesteném.

Nektek mi a véleményetek erről? Nekem annyira nem tetszik ha a kislányokon csak csupa rózsaszín minden a fiúkon pedig kék.

3 hónapos kisfiúanyukája.


2014. febr. 5. 13:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

lindex, h&m, zara. :) Itt nem csak rózsaszín a lány babaruha. Nem ragaszkodom a rózsaszínhez abszolút, van azért néhány a lányunknak, mert baromi jól áll neki. a szobája pedig almazöld-rózsaszín (egy fal zöldes, többi halvány rózsaszín.



A legtöbb ruhája egyébként fehér vagy sötétkék, mert ezek minden kabátjához is passzolnak.

2014. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,ment mindenkinek a zöld kezecske.

Én is inkább unisex ruhákat vásárolok, mert tervezzük majd a másodikat,de majd csak később és maradna neki.

2014. febr. 5. 13:37
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is veszek mindenféle színű ruhát a kisfiamnak (kivéve a rózsaszínt és a feketét). Van barna, lila, sárga, kék, zöld, fehér stb. pólója, pulcsija. Nadrágból inkább sötéteket preferálok (barna, szürke, sötétkék) de felülre inkább világosabbakat. Kisfiamnak kifejezetten jól áll a piros, van is pár pólója/pulcsija fiús (pl. autós) mintával. A babakocsink totál kék, a hordozó is az volt (külön vettük), de a szobája zöld (kéket akartam, de nem találtunk megfelelő árnyalatot, de már nem is bánom, hogy nem lett kék). Kismotorja piros, triciklije kék-narancs.

Én inkább azt utálom, hogy bemegyek egy ruhaboltba és a kislány "részlegen" szebbnél szebb rózsaszín, lila, stb. ruhák vannak, kisfiúknak meg csak sötétkék és fekete. Semmi világoskék, sárga, zöld, stb., semmi szín.

2014. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13-as válaszoló én is utálom,hogy kisfiúknak nincs annyi választék mint a kislányoknak. Nagy nehezen találok szép ruhácskát neki. Lilát nem tudom elképzelni kisfiamon,de kifejezetten jól áll neki a zöld és a sárga :) Barna hajú és szemű :)
2014. febr. 5. 13:42
 15/23 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én kislányra mindent adnék, zöldet, kéket, autósat, vonatosat...ha kapnánk, és jó a minősége. Direktben talán inkább lányosakat választanék, de az elsődleges szempont az ár és a minőség lenne. Kisfiúra viszont nem adnék sem rózsaszínt, sem virágosat.
2014. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ragaszkodom a csupa kékhez (fiam van :) )

De még ha full kékbe öltöztetem, még a babakocsi is az akkor is megkérdezik fiú-e vagy lány? :D

Ez már többször előfordult. :)

Amúgy én szeretem az unisex szineket. Fiam van így pl barna, narancs, zöld minden árnyalatban. De sok kék ruhánk is van. Vagy lehet fehér és valami fiús minta van rajta.

Vagy veszek csíkosat, de abba se legyen rózsaszín stb.

De nem adok rá pirosat viszont, bár sokak szerint az is lehet fiú szín én nem annak látom, bár ha pl egy motor van rajta akkor OKÉ legyen fiús :)

2014. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy választottam mi az ami tetszik, ha az épp kék volt akkor kék, mint pl a hazahozós ruha, de nagyon sok drappos, barnás, színes ruhát vettünk neki. Én inkább arra törekszem, hogy fiús legyen a ruhatára, a szín mindegy. A szobája zöld, világos bútorral, az ágynemű krém színű, a babakocsi fekete, az etetőszék színes. Most lesz 19 hónapos.
2014. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiút várunk. A rózsaszínű ruhát semmiképp nem adnék rá. :) De mindegyik szín jöhet. A kéket, a kék minden árnyalatát is szeretem. Vettünk unisex ruhákat, és nagyon fiúsakat is. Ha lesz egy húga, mindent tud majd örökölni.
2014. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem foggal-körömmel, de jobban ragaszkodom, mint gondoltam volna... itthon ráadok kicsit lányosabbat is, de tény, h a tipikus fiúszínek közül (kék, zöld, barna) a kék áll neki a legjobban, a zöldnek csak bizonyos árnyalatai, a barnát, szürkét meg én nem annyira szeretem egy féléves csecsemőn, úgyhogy igen, alapvetően kék ruhákat választok neki, így könnyebb "összeválogatni" is rendezettnek, ápoltnak tűnik benne. meg hát az is :)
2014. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kislányomnak rengeteg rózsaszín ruhája van,de egyébként mindent kaptunk.De van neki kék is,zöld,barna,szürke,lila,sárga,narancssárga stb.

Fiúra nem adnék rózsaszínt azért,de lányra adok simán fiús ruhát is,mert nem kisfiús szerencsére így 16hónaposan sem.

Ha festenénk a szobáját,nem jutna eszembe rózsaszínre egyébként és a bútorai is natúr fák.

2014. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!