Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam vagy ne hagyjam?

Hagyjam vagy ne hagyjam?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, mindkettő lány, a nagy 4 éves, a kicsi fél éves. a kisebbik nagyon élvezi, mikor a nagy gyenteli őt. Pl a kicsi fekszik hanyatt a kanapén, a nagy megfogja a kezét, és elkezd ugrálni. Mondanom sem kell, rázza az egész kis testét, rossz nézni. A kicsi majd kicsikkan. Másik, fekszenek a szőnyegen, a kicsi hason, a nagy meg húzza a két lábánál fogva. A kicsi reakciója, kacag majd kicsikkan. Én ilyenkor mindig szólok a nagynak, hogy szebben meg óvatosabban játsszon a kicsivel. De a férjem azt mondja hagyjam, mert a kicsi is nagyon élvezi, mert akkor nem kacagna rajta ennyire. Ha szépen játszanak nem kacarászik ennyire, csak ha gyenteli.


Szerintetek is hagynom kellene? Szerintem így könnyen megsérülhet a kicsi. Azért nem egy súlycsoport még a két gyerek. Vagy túlaggódom?


Köszönöm a véleményeket.


2014. febr. 16. 16:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
36%
9-es, téged ki jogosított fel arra, hogy ilyen szemtelen legyél? Inkább beszéljen így, minthogy ekkora bunkó legyen, mint te! Nem lehet, hogy mondjuk román, te szerencsétlen? Arra nem gondoltál? Annyira ostoba vagy, hogy az már fáj...
2014. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
57%
6-os vagyok: Most áruljátok már el, miért kellett leszavazni! Mert megkérdeztem, hogy miért lenne baj, ha az 1. kérdező 80 éves lenne, vagy azért mert nem értem miért baj ha a gyerek nevet játék közben? Különben a kérdező kezdte azzal, hogy "gyengébbek kedvéért". Azért gyengébbek, mert nem hallották még ezeket a kifejezéseket?
2014. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a kicsi élvezi nevet rajta addig hagyd ha már nem szereti sír akkor ne hagyd.

Én nem hagytam anno a nagynak, hogy húzza -nyúzza a kicsit.

Szerintem egy fél éves még pici ehhez, de te tudod!

2014. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Ezek debreceni szleng szavak.
2014. febr. 16. 16:52
 15/32 anonim ***** válasza:
66%

A gyenteli és a kicsikkan Magyarországon sehol nem használatos. Ne sértődj meg, ha senki nem érti a tájszólásodat! Ehhez nem kell sem 80 évesnek lenni, sem panelprolinak, csapán magyarnak.

A gyerekeket pedig hagyd nyugodtan együtt játszani.

2014. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én nem hagynám, fél éves még se ülni, se állni nem tud, érzékenyebb a gerince, a nagy meg még nem tud annyira vigyázni, hogy ne rántsa meg véletlenül picit jobban.

A többi hozzászólónak meg üzenem, hogy akit ennyire érdekel, hogy honnan származik a kérdező, írjon ki rá külön kérdést. És aki Romániában lakik, az nem feltétlenül román.

2014. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hagyd, ha fájna neki akkor sírna, nem nevetne. A kicsik néha szeretnek vadul játszani.
2014. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik a kérdésemre válaszoltak, nem mellé beszéltek. Ment a zöld kéz, a többinek meg a piros.
2014. febr. 16. 16:56
 19/32 anonim ***** válasza:
57%
Ezek nem debreceni szleng szavak, én ott nőttem fel, és még soha nem hallottam.
2014. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
67%
komolyan, tényleg ez a fontos, hogy bele lehessen kötni a kérdezőbe, mert ezeket a szavakat használja? Nagyon sötétnek kell lenni, ha valaki a szövegkörnyezetből nem érti...
2014. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!