Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam vagy ne hagyjam?

Hagyjam vagy ne hagyjam?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, mindkettő lány, a nagy 4 éves, a kicsi fél éves. a kisebbik nagyon élvezi, mikor a nagy gyenteli őt. Pl a kicsi fekszik hanyatt a kanapén, a nagy megfogja a kezét, és elkezd ugrálni. Mondanom sem kell, rázza az egész kis testét, rossz nézni. A kicsi majd kicsikkan. Másik, fekszenek a szőnyegen, a kicsi hason, a nagy meg húzza a két lábánál fogva. A kicsi reakciója, kacag majd kicsikkan. Én ilyenkor mindig szólok a nagynak, hogy szebben meg óvatosabban játsszon a kicsivel. De a férjem azt mondja hagyjam, mert a kicsi is nagyon élvezi, mert akkor nem kacagna rajta ennyire. Ha szépen játszanak nem kacarászik ennyire, csak ha gyenteli.


Szerintetek is hagynom kellene? Szerintem így könnyen megsérülhet a kicsi. Azért nem egy súlycsoport még a két gyerek. Vagy túlaggódom?


Köszönöm a véleményeket.


2014. febr. 16. 16:28
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
48%

A szövegkörnyezethez: a gyentelire még csak rájöttem, de a kicsikkanra azt hittem, azt jelenti, hogy úgy rázkódik, hogy elakad a hangja. (Kb. mint mikor gyerekkoromban direkt nekidőltem a mosógépnek, hogy vibráltassa a hangomat.)


Ha a szövegkörnyezetet nézem, ezt is jelenthetné a kicsikkanás, mert mindkét esetben rázkódik a pici.

2014. febr. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
69%
De sok gyökér paraszt van itt (aki nem a kérdező)!
2014. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!