Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam vagy ne hagyjam?

Hagyjam vagy ne hagyjam?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, mindkettő lány, a nagy 4 éves, a kicsi fél éves. a kisebbik nagyon élvezi, mikor a nagy gyenteli őt. Pl a kicsi fekszik hanyatt a kanapén, a nagy megfogja a kezét, és elkezd ugrálni. Mondanom sem kell, rázza az egész kis testét, rossz nézni. A kicsi majd kicsikkan. Másik, fekszenek a szőnyegen, a kicsi hason, a nagy meg húzza a két lábánál fogva. A kicsi reakciója, kacag majd kicsikkan. Én ilyenkor mindig szólok a nagynak, hogy szebben meg óvatosabban játsszon a kicsivel. De a férjem azt mondja hagyjam, mert a kicsi is nagyon élvezi, mert akkor nem kacagna rajta ennyire. Ha szépen játszanak nem kacarászik ennyire, csak ha gyenteli.


Szerintetek is hagynom kellene? Szerintem így könnyen megsérülhet a kicsi. Azért nem egy súlycsoport még a két gyerek. Vagy túlaggódom?


Köszönöm a véleményeket.


2014. febr. 16. 16:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%
Így van 20-as.
2014. febr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
53%

Én sem hallottam soha ezeket a szavakat, azért irhatnál olyan szavakat amit mindenki ért, mi sme válaszolunk neked helyi szlengben az ország másik végéről. Hidd el hogy a lakosság nagyobb százaléka nem tudná mik is ezek mint aki tudja.

A krédésedre a válasz, természetesen figyeld nehogy megsérüljön a kicsi de amig nevet addig nagy gond nem lehet. de mindneképp figyleni kell mert egy 4 éves érthetően nem tudja még felmérni hol a határ.

2014. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
63%
csak nem lehet leszállni a szóhasználat témáról... nekem is van barátnőm, Győr melletti faluból, na ők is használnak egy csomó olyan szót, amit én nem is ismerek. Megkérdezem a jelentését, ha nem derül ki a mondataiból. (nem nekiesek, hogy mekkora bunkó). És egyébként legtöbb esetben rácsodálkozik, hogy én ezt nem ismerem, mert neki egyértelműek ezek a szavak, napi szinten használják, eszébe sem jut, hogy másfelé nem használatosak. Igencsak kötözködőnek kell lenni, hogy ezen lovagol itt jónéhány ember.
2014. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
54%

[link]

[link]

Azoknak akik nem értik.

Szerintem hagyd őket játszani.Idősebbnek esetleg magyarázd el mire vigyázzon.

2014. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
47%
Öööö... én is rákerestem ezekre a szavakra, de a google nem dobott ki semmit. Itt a csikkan viszont egyáltalán nem azt jelenti, amit a kérdező említett, a gyengébbek kedvéért. Egyébként aki én is tudok úhu gumákolni, hogy ki lehessen hunikálni, hogy mit akarok mondani, mégsem jelentenek ezek a szavak semmit... Szóval nem mindig az a hülye, aki kérdez.
2014. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó: "azoknak, akik nem értik" kommenttel belinkeltél egy olyan magyarázatot, ami szerint nem is az a jelentése, mint a kérdező szerint.
2014. febr. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%
komolyan, nektek vasárnap este nincs jobb dolgotok, mint ezeken a szavakon lovagolni?
2014. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
85%

Kerdezö ne te legyel kiakadva, mert mas nem erti a tajszolasodat.

En somogyi falubol szarmazom, de egy internetes oldalon nem hasznalom az otthoni szavakat, mert az orszag 90%a nem erti.

Amugy ezt a kettöt meg en sem hallottam ...Kicsikkan gyenteli XD

2014. febr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
64%

Én mindkét szót hallottam a nagymamámtól, aki Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében nőtt fel. A majd' kicsikkan kifejezés létezik, és valóban azt jelenti, hogy nagyon nevet, majd' kipukkad a nevetéstől.:)

Amúgy én magam Debrecenben nőttem fel, lehet onnan is ismerős, de ebben nem vagyok biztos.

De a lényeg: ne bántsunk már egy-egy szó miatt senkit, valószínűleg fogalma sem volt, hogy épp szlenget használ, neki annyira természetesek ezek.

2014. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
84%

Én nem hagynám, mert egyrészt félnék, hogy a lábánál fogva húzás esetleg valami kárt okoz. Éppen egyik nap olvastam, hogy pl. ülő babát még véletlenül se húzzunk arrébb a lábánál fogva (már nem emlékszem mivel indokolták).

A rángatást meg azért nem, mert a babákat (nem tudom hány hónapos korig) szigorúan tilos rázni, dobálni.

Szerintem keress rá ezekre a google-ban, mert ezek csak fél infók, amik éppen eszembe jutottak, de én inkább nem engedném ezeket. Bár lehet, hogy én vagyok túl parás, nem tudom, de jobb a biztonság.

2014. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!