Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Álometetéskor a babátok alvás...

Álometetéskor a babátok alvás közben kinyitja a száját ha mellre teszitek, és szopizik rendesen? Én tegnap megpróbáltam, aludt, mint a bunda, nem érdekelte a cici :- ( Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

#Álometetés
2014. febr. 17. 09:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én az álometetést úgy értelmeztem, hogy amikor éjjel ébred a babám, nem várom meg, hogy felébredjen, hanem azonnal odaadom neki a cicit. Ő mindig csukott szemmel, szépen lassan evett majd beájult a cicin. Én így értelmeztem az álometetést, mert kvázi soha nem sírt éjjel, hanem csak kezdett mozgolódni és én gyorsan megetettem, mielőtt még felébredhetett volna.

Nekem ez a módszer nagyon bevállt. És akkor volt, hogy kicsit "noszogattam" az evésre egy kis símogatással, mikor óránként kelt enni, evett pár kortyot és aludt tovább. Így viszont meg tudtam rendesen szoptatni és utána aludta a maga 3-4-5 óráját a következő etetésig.

2014. febr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 piroska és a farkas ***** válasza:
Ja.... ha ez ez, akkor bocsi. Én azt hittem, az álometetés olyan, hogy a baba még meg se nyikkan, de már kapja a cicit. De ezek szerint ez a módszer arra jó, h egyen is, de ne is ébredjen föl teljesen, szóval, h könnyebben vissza aludjon utána? És ez nem veszélyes egyébként? Mármint az, h nincs teljesen ébren amikor szopizik, nincs nagyobb esély így arra, h pl félrenyel?
2014. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

a kérdező azt írja, hogy "megpróbáltam, de aludt mint a bunda" ergó nem ébredt fel az a baba.

Légyszi, kérdező, kifejtenéd hogy mit jelent az "álometetés"?

2014. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Gyakran a szülő kelti fel a babát, mert sokszor csak mocorog vagy álmában ad ki hangokat. Lehet, hogy fel sem ébredne. Nekem is volt már, hogy hallottam, hogy kiadott valami hangot, átmentem és a baba aludt. Vártam egy pár percet, de csak aludt békésen. De ilyenkor nem keltem fel.
2014. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát de akkor mégsem értem. Miért kell felkelteni emiatt, ha békésen alszik?
2014. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a Suttogo-fele alometetesre gondol a kerdezo.

Azt irja hogy este 7-kor elalszik a baba, es asszem 11 korul meg kell etetni almaban, hogy ne magatol keljen kesobb, es ezzel igy ki fogja huzni reggelig.

Nekem nagyon bevalt a konyv de ezt az egyet sosem csinaltam, meg sem probaltam, enelkul is ataludta az ejszakat (tapszeres).

2014. febr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat :-) Az álometetés olyan etetés, amikor az anya saját lefekvése előtt, megeteti a babáját, hogy később ébredjen, esetleg aludjon reggelig. Így anya is tud pihenni. Nem ébreszti fel a babát, pont ez a lényeg, hogy mély alvási fázisban történik. Én olvastam sikereset, sikertelent. Nekem második gyerkőcöm van most, elsővel nem próbáltam. Most gondoltam meglátjuk, hátha aludhatok két óránál többet egyfolytában az éjszakai kelés előtt. De nem nyitott szájat a kicsikém, így nem tudom működik -e egyáltalán nála. Kíváncsi lettem volna, de nyilván nem erőltetem, ébreszteni a világért nem akarom!!!
2014. febr. 18. 11:52
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy néhány órával (nálam 2,5 óra telt el) az utolsó evés után próbál az ember álometetni :-)Igen, a suttogós módszer :-)
2014. febr. 18. 11:54
 20/20 anonim ***** válasza:

Mint irtam en nem probaltam, de szerintem ez inkabb tapszereseknel jon be, mert nem kell mozgatni, kivenni a babat, eleg kicsit megemelni es cumi szajba dug :)

En azert tartottam tole mert az enyem hason aludt, szerintem felebredt volna ha megforditom. Es nem is volt ra szukseg, 4 honapos koratol nem evett ejjel, ha ebredt is neha az nem az ehsegtol volt, simi cumi es visszaaludt.

2014. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!