Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez depresszió? Mit tehetnék...

Ez depresszió? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Két

gyerekkel vagyok itthon. Imádom őket. De csak telnek a napok. Mindegyik

ugyan olyan. Alig várom, hogy este ágyba kerüljenek. Sosem nevetek.

Társaságom lenne, hasonló korú gyerekek anyukái, de ők is untatnak.

Mindig csak babás témák merülnek fel. A férjem későn jön haza, hétvégén

is sokat dolgozik. Néha nagyon elegem van:(


2014. febr. 26. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Megértelek! Próbáld magad kényszeríteni, hogy minél változatosabb programokat csináljatok. Én is kicsit most befordultam a három gyerek mellett itthon, de most, hogy jobb az idő, elhatároztam, hogy eljárunk több felé, hogy kiszabaduljak az egyformaságból.
2014. febr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez fásultság.


Ha van lehetőség rábízni őket valakire, mozdulj ki. Sport, új hobbi, tanfolyam.

Barátaiddal mi újság?

2014. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is ugyanígy érzek:(

Én is 2 kicsivel vagyok itthon, férjem nagyon sokat odavan, segítségem nulla. Imádom a gyerekeimet, sütök, főzök, rend van itthon, sokat vagyok a gyerekeimmel, de egyforma minden nap és már csak a nap végét várom én is:(


Jövő héttől a nagy ovis lesz, remélem kicsit könnyebb lesz egy gyerekkel. Szerintem is csak fásultság a bajod, szerintem sokan vagyunk így.


Nekem barátaim sincsenek, mert 5 éve költöztem ebbe a városba a férjemhez és rá következő évre már meg is született az első gyerek, Csak kisgyerekes anyukákkal tudok beszélgetni, de engem is untatnak, ugyanaz a téma mindig, a felesleges körök: hogy vagytok, ovi, bölcsi, ki mit eszik, beszél, jár.... Inkább már kerülöm őket....

2014. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A barátaim dolgoznak. Alig tudunk találkozni. Vidéken élünk itt nincs semmi. Hiába jön a jó idő, itt max sétálni lehet. Ugyanazokon az unalmas utcákon minden nap.
2014. febr. 26. 17:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor Neked még rosszabb:( Én legalább nagyvárosban élek és azért el tudok menni turizni, ide-oda néha...
2014. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen messze van nagyváros? Két gyerekkel is fel lehet ülni buszra/vonatra, a gyerekek is imádnák. Havonta egy-két messzebbi programot is be lehet iktatni.
2014. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát, az anyukák engem is untatnak. én olvasnék, de sajnos most még nem jut rá idő. mindig is nagyon szerettem, mert akkor tényleg érdekes emberek érdekes gondolataival találkozom :) amúgy nehéz, nekem is hasonlóan telnek a napok... próbálj meg programot szervezni, bár tudom, gyerekekkel ez nem mindig kikapcsolódás, nélkülük meg nem biztos, h van módod...
2014. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Van a közelben nagy város. És néha megyünk is vásárolni, csavarogni kicsit. De nekem a mindennapokkal van problémám. Egy-egy jó nap nem tölt fel hetekre.

Olvasni én is szeretek illetve szeretnék. Persze azt is jó lenne valakivel megbeszélni, könyvet cserélni stb. De nincs a környezetemben hasonló beállítottságú "barát".

2014. febr. 27. 02:05
 9/10 A kérdező kommentje:
De akkor ti is ezt tapasztaljátok, hogy az anyukáknak csak anyukás témái vannak?! Szomorú, hogy elfelejtik, hogy ők nők is, saját szükségletekkel.
2014. febr. 27. 02:09
 10/10 anonim ***** válasza:

én vagyok az olvasós válaszoló :)


igen, én is ezt tapasztalom. hozzátáplálásról, meg cumisüveg típusokról lehet beszélgetni és persze van még a versengős összehasonlítás: a te babád mikor fekszik, mikor kel, mikor csinált ezt, mikor kezdte azt, mit mikortól adsz neki, minek a szájába a cumi, az övé kiköpte és sose kellett neki, stb


ha témát váltasz, megdöbbenve néznek rád, h mi bajod van, ott vagytok ketten a gyerekekkel és téged adott esetben mindezek mellett mégis érdekel az is, h mondjuk mi történik Ukrajnában....

2014. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!