Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt töltötök pár...

Mennyi időt töltötök pár hetes, hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy mennyit van veletek, kézben illetve a kiságyban az ébren töltött idő arányában. Az én babám 6 hetes, és nagyon jól el van a kiságyában, igyekszem minnél többet foglalkozni vele természetesen, de nem tudom elég-e. Amikor fent van dajkálom, beszélek hozzá, énekelek neki stb., de van, hogy beteszem a kiságyba, és ott el van simán egy-két órát is, mindenféle nyüglődés nélkül. Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom mire is vagyok kiváncsi, kicsit fáradt vagyok már...

2014. márc. 8. 21:14
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is viszem délelőtt, és délután is sétálni, sokszor összebújok vele, ha sírdogál és igényli a társaságomat mindig abbahagyok mindent munkát és próbálom megvigasztalni. Nem kezelem úgy, mintha cserepes növény lenne. Vannak feladataim amiket el kell látnom, és olyankor beteszem a kiságyba, ha emiatt nem vagyok "szuperanyu", hát vállalom. Teljesen egyedül vagyok itthon vele, mivel a férjem kórházban van már négy hónapja, segítségem nincs. Igazából örülök a sokféle véleménynek, mert mindegyikből lehet tanulni.

2014. márc. 9. 11:01
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem azért egy 6 hetes babával nem kell annyit foglalkozni,még picike tedd el a nagy ágyra vagy a játszószőnyegre hagy nézelődjön esetleg ugye az ágyában vannak felette kis játékok azzal is el van,tehát így konkrétan nem tudom mit értesz a "foglalkozom vele" alatt.Később ugye már jobban szeretne felfedezni akkor is jó a játszószőnyeg a hinta a járóka vagy babakarám ha esetleg látni akar akkor viszed magaddal a pihenőszékbe vagy a hordozóba,hogy lásson,nagyon jó ha azt szokja meg,hogy egyedül is eljátszik,nem azt,hogy az anyja 24órában dajkálja le se teszi és már egy hangra ott áll mellette(nem sírásról beszélek).Viszont amit a 2. válaszoló írt azt nem értem tehát egy 7 hónapos(fiamból kiindulva),mászik,kúszik felfedez,üldögél,kapaszkodva megy a bútorok mellett legalábbis próbálja,nézegeti a könyvet stb. ilyenkor már nem jó ha az ágyában van az alváson kívül hanem az a jó ha mozoghat nyilván házimunkánál babkarámban járókában vagy mellette,ha pl mosogatsz,főzöl,fiam tuti megőrült volna ha bezárom a kiságyba 7 hónaposan mert 2-3 hónaposnál oké ha még ott is van kicsit nappal de egy 7 hónaposnál nem is értem.
2014. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
*melletted
2014. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nállam alap dolog volt hogy a kiságy alvásra való!Ha ezt szokja meg akkor késsőbb mikor álmos nem kezd el benne játszani,felélénkülni hanem tudja hogy kiságy=alvás.

De egyébként jól csinálod kérdező,egy arany középutat választottál,ha szüksége van rád mész ha elvan akkor csinálod a dolgod!

Én mindenhova vittem magammal kicsinek a pihiszékbe(ha főztem a konyhába,ha tusoltam,hajat mostam stb)mikor már nagyobbacska volt akkor játszószőnyeg,babatornáztató alatt volt de akkor is vittem oda ahol épp dolgom volt!


Az aki egész délelőttre beteszi a 7 hósát a kiságyba nem is tudom milyen az ilyennek gyerek,lehet nem reklamál mert már beletörődött a sorsába!Szerencsétlen...még látatlanba is sajnálom!

2014. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
A "foglalkoznom kell vele" alatt azt értettem, hogy például ma reggel 6-10-ig összebújtuk, szopizott, babusgattam, de aztán betettem a kiságyba, mert mosnom kellett, pakolni, főzni, stb. Na, ezekben az órákban vagyok úgy, hogy sajnálom, hogy a kiságyból nézelődik. Próbálom úgy megoldani, hogy, ha arra megyek megsimogatom, beszélek hozzá, hogy érezze a közelben vagyok. Viszont én úgy gondolom, hogy a házimunka igen is fontos. Szerintem az a babának sem jó, ha 3 cm vastagon áll a por a lakásban, hogy a porcicák mindenfelé mászkálnak, a ruhák sem maguktól lesznek tiszták, és az ebéd sem fő meg magától. Biztos ezt is lehetne jobban csinálni, de nekem a délelőttöket muszáj rászánom ezekre a dolgokra, mert nem viselem el, ha nincsen egy alapvető tisztaság körülöttem. Na, és ilyenkor van az, hogy lelkiismeret furdalásom van, hogy magára hagyom. Ezért kérdeztem meg, hogy mások ezt hogyan oldják meg. Nyilvánvalóan sokkal egyszerűbb lenne az életem, ha a férjem itthon lenne, és pár dolgot levenne a lábamról, de sajnos egyedül kell helytállnom, és még bizonytalan vagyok sok mindenben. :)
2014. márc. 9. 14:28
 16/25 anonim ***** válasza:
Na igen értem most már a foglalkozást :D szerintem jól csinálod :)
2014. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam, hogy akkor takarítottam, főzetem, pakolásztam mikor aludt.

igaz így míg kicsi volt, csak estére végeztem, de igazából kutya nem nyitotta ránk az ajtót, úgyhogy nekem megfelelt.

mikor ébren volt akkor evett ugye, pihiztünk, összebújtunk, járkáltunk a lakásban...

én amúgy az erkélyen altattam délben, a friss levegőn 3 órát aludt már pár hetes korától, a szobában csak 1-2 órákat :)

aztán 2-3 hónapos korában már játszószőnyegen volt nappal én meg vagy mellette ültem vagy ha elvolt a játékaival akkor lefoglaltam magamat. meg sokat olvastam, hangosan, mindkettőnknek jó volt :D

aztán 4 hónapos korától már gurult, 5 hónaposan már kúszott, akkor becsuktam az ajtókat, ő meg a szobában, előszobában jött utánam vagy szórakozott a széthagyott cuccokkal :)

7 hónapos meg enyém már körbejárta a szobát, egész délelőtt molyolt, járkált, mászott, pakolta ki a fiókokat.

eszembe nem jutott ekkor már a kiságyba tenni nappal, csak mikor aludt. így egyébként megtanult, hogy az ágyban alszunk, ha betettem, akkor lefeküdt és becsukta a szemét :)


2. válaszoló, akkor mennyit van kint a szabadban a gyereked? 3-tól míg a nagy fürdik, gondolom 6-f7? közben van 1-2 órás séta?

tehát napi 1-2 órát van a kiságyon-babakocsin kívül?

ez azért hátborzongató, tényleg minek az ilyennek gyerek!

(vagy ennyire kell a csp+gyes? :O)

2014. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Babeli Zurzavar ***** válasza:
kedves kerdezo, korabban mar valaszoltam es azt hiszem a valaszokban rejlo ertetlenseg (mondjuk az enyem is) kicsit felreertheto, sokan nem arrol beszelunk, hogy egy 6 hetes mano miert van agyban, hanem a masodik valaszolo valasza verte ki a biztositekot! ahogy irtad, tokeletesen csinalod, fiyelsz Ra amikor kell, de en javaslom, hogy szepen lassan ha hazimunkat vegzel es megoldhato, legyen a pici a kozeledben, az agyan kivul, jatszozonyegen! nekem.viszonylag egyszeru, mert a konyha etkezo nappali eloszoba gyakorlatilag egy nagy ter, a haloba es a gyerekszobaba is belatok onnan! Az is szuper, hogy igy helyt allsz es nem hagyod eluszni a lakast, de neha kicsit csak pihenj es elvezd a kisbabad, es eld meg pillanatokat, nezz szembe a nehezsegeiddel, es ne menekulj a takaritasba, hanem ha ugy erzed bogj egy nagyot! tudom nehez lehet most Neked a ferjed nelkul, de hidd el, ha hazamegy Hozzatok, nem a porcicakat fogja leltarazni, hanem orulni fog,hogy egy nyugodt, kiegyensulyozott kozegbe erkezik! Jobbulast Neki es erot Neked!:-)
2014. márc. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Azóta beszereztem egy pihenőszéket. Nagyon tetszik neki. :) Így mindig ott van, ahol én vagyok. Beszélek hozzá, nézelődik és így nem érzem úgy, hogy egyedül hagynám. Én meg tenni a tudom a dolgomat közben. Most már a kiságyban, tényleg csak akkor van, ha alvás van. :) A válaszokból jött az ötlet, és tényleg örülök, hogy ennyien írtatok! :)
2014. márc. 13. 15:51
 20/25 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok nem végig van a gyerek kisàgyban de ha kint vagyok a konyhába nem tudom kivinni. Írtam,hogy beszélek hozzá és ellátom. Nem gondoltam,hogy ki kell hangsúlyoznom. Nyilván ha azt veszem észre nyűgős akkor nem fogom sírni hagyni. Kúszik mászik. Tapasztal és fejlődik szépen. Pihenő széket nem szereti de főznöm kell. Addig igen bent van az ágyában.
2014. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!