Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinaltok egesz nap a...

Ti mit csinaltok egesz nap a babatokkal?

Figyelt kérdés
Oke hogy etetes,pelenkazas,furdetes,altatas.a kisfiam egy honapos lesz eleg sokat van ebren.de akkor csak kezbenvan el.max.egy fel orat nezelofik el.hinta zenelo korforgo meg nem erdekli.beszelek hozza enekelek.nem tudom ebbol mennyi jon neki at.de mit tudnek meg vele csinalni hogy jobban el legyen?vagy mar most elrontottuk?ne ertsetek felre szivesen foglalkozok vele de nem hiszem hogy az egesz napos kezben leves jo neki.
2014. márc. 17. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:

1 hónaposan mi így csináltuk: 8:00 felébredt-öltözés(közben ének játék) utána szőnyegen egyedül feküdt majd aludt. 9-10 alvás 10-11 séta, boltban bevásároltunk 12-15 aludt 15-16 énekeltem neki közben tornáztattam majd szabad foglakozás a szőnyegen 16-17 aludt, 17-18: beszélgettem vele, mutogattam neki játékokat, színes tárgyakat, hason feküdt, zenét hallgattunk ő nézett én táncoltam vagy tornáztam, 18-21 aludt 21 től pancsi 22-08 aludt

Ez nem sokat változott azt leszámítva, hogy többet van ébren amiket ébrenléti idejében csinál

- játszószőnyegen játszik

- sétálás, de nem mózesben ha nem hordozóban így nézelődik

- zenehallgatás

- éneklés és torna

- hason fekszik

- játékot a kezébe adok azt eszi

- ágya fölötti forgót nézi

Szerintem ha nem panaszkodik a babád nem kell a nap 24 órájában szórakoztatni, tanulja már most meg, hogy van idő amikor le kell foglalnia mágát. Nálunk a délelőtt mindig arról szól, hogy szabad foglalkozás van neki, és elsősorban délután játszok vele.

2014. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekunk meg napirendunk sincs.mert van hogy 2 van hogy 4 orankent ebred enni.ejjel pedig hasfajas volt plusz masfel orankenti eves.ugyhogy kaosz volt.hogy tudnek ebbe rendszert vinni?
2014. márc. 17. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt nagyon rend szerető fiam volt, de azért még egy hónaposan ne várj tőle napirendet. Majd most fog elkezdeni érdeklődi a forgók iránt és a zenélő kütyük iránt. Figyeld meg, hogy valami kis napirendet kitudsz e alakítani. Mi már az első percben leszögeztük, hogy 9 órakor fürdés, akár alszik akár nem akkor is fürdés van. Próbálj olyasmi kis rendet kialakítani,hogy kb. 10 körül mindig elmentek boltba/sétálni. Még ne várj csodát figyeld meg a babádat és próbálj valami rendszert vinni az életedbe. Ne félj első 1-2 hónapban nekem még ebédelni sem volt időm rendesen, mire kész volt a kaja addigra éhes lett a baba, aztán mire elaludt kihűlt a kaja stb. Első 3 hónap nehéz, de utána egyre jobb lesz! Tejed van elég? Nekem a fejés nagyon sokat segített eleinte. Szopi és még fejtem is neki azt is megitta mind.
2014. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a fiam ugyanígy volt, napközben alig aludt, iszonyúan fájt a hasa, és csak úgy volt jó neki, ha kézben volt. Szerintem ilyen idős korában még nem lehet elrontani ezzel, hiszen nagyon kicsike.


Mi először csak azzal kezdtünk, hogy a fürdés volt fix időpontban, meg előtte az evés (nekünk ez vált be, így nem sírt fürdés közben), utána játék, és altatás. Aztán a déli (délkörnyéki) evés után mindig sétálni mentünk.

2 hónapos korában már egy félórát is nézelődött a játszószőnyegen evés után egyedül.

AZ első 3 hónap sajnos tényleg ilyen, vannak ilyen babák, nekem sem volt semmire sem időm, még enni is csak akkor tudtam, ha a férjem hazajött.

3 hónapos korától mintha elvágták volna az egészet, onnantól kezdve jól aludt napközben is, és addigra kialakult a maga kis rendszere is.

Olvastam például a Suttogót is az elején, de nekünk nem jött be...

2014. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egy hónapos babámmal káosz volt minden nap. Nem volt rendszerünk, napirendünk. Max a fürdés volt 7-8 között, de az sem mindig ugyan akkor. Evés akkor volt mikor kért, szóval volt 2 óránként,de volt 4 óránként is. Éjszaka soha nem keltettem enni. Most már lassan vegig alussza az ájszakát ennek köszönhetően :)

Mostanában reggel felkel, van egy darabig magának, aztán ha már kezd nyűgös lenni, hozzábújok az ágyban, játszunk, beszélgetünk. Aztán eszik és ígymegy. Evés után mindig hagyom,hogy lefoglalja magát. Ha már látom,hogy nem érdekli akkor játszok vele, és aztán alvás.

2014. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De jo hogy nem vagyok egyedul ezzel.enni en is csak akkor tudok ha alszik vagy hahazajon a parom.o hozza az ebedet is itt dolgozik a kozelben.mar kezdtem ketsegbe esni hogy ez igy nem normalis de akkor megis.koszonom a megnyugtato valaszokat.igyekszem kialakitani valami kis rendszert eloszor.de pl.ma is du 3kor vettem le a haloingem...tok gaz...
2014. márc. 17. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy az első 3 hónapja nem volt káosz az hazudik szerintem :D Fontos, tényleg, hogy este csak akkor adj neki enni ha valóban panaszkodik, ha csak nyekereg akkor nem muszáj egyből patani szerintem, bár azért az első hónapban bizony még kérnek enni 3-4 óránként. Ne ess kétségbe, ilyen az eleje, de majd szépen össze rakod magad megint és minden tökéletes lesz. Én most 4 hónap után érzem, hogy újra a "régi" életemet élhetem, még az agyam is kitisztult, korábban komolyan mondom gondolkodni sem tudtam csak nagyon alap dolgokon. (1,3 válaszoló)
2014. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ajjajj a du 2-kor pizsamában rohangálás még élénkel él bennem is,ne aggódj ez egy ilyen időszak!

VISZONT!Én 2 gyerek után megtapasztaltam,hogy ha fáradtak akkor szinte ugyanolyan tüneteket pródukálnak mintha a hasuk fájna(ez egyébként a Suttogóban is le van írva)felhúzza a lábait a hasához,csak sír,csak kézben akar elleni!1 hónaposan még olyan sok nekik az inger(fények,zajok stb) és könnyen túl tudnak pörögni!

Gyakorlatilag 3 hónapos korukig így nézett ki a dolog:felkeletek,szopiztak,büfiztek,peluscsere,egy kis nézelődés,éneklés majd el is álmosodtak ez így összessen ébredéstől számítva nem volt több 1 óránál,és általában úgy jelezték hogy álmosak meg már sok nekik az inger hogy nyűgösködtek,sirdogáltak meg mint írtam felhúzták a lábukat a hasukhoz mintha fájt volna nekik de közbe meg nem!csak az ilyen pici babákat még meg kell tanítani aludni!Én kialakítottam egy altatási rituálét ami mindíg ugyanaz volt így tudták hogy alvás következik,ráhangolódtak!Énekeltem nekik,ringattam őket,félig leeresztettük a redőnyt a szobába hogy félhomály legyen(az én fiaim nagyon nem szerettek fényáradatba aludni szinte születésüktől kezdve)Majd betettem őket a kiságyba,ha még nem aludtak akkor simogattam a hátukat,dudolásztam és szépen elaludtak!

és akkor így alakult ki a 4É-ami a Suttogóba is le van írva(nállam nagyon bejött a módszer)

1.Étkezés(szopi)

2.Ébrenlét

3.Édes álom(mikor aludt a baba)

4Én(ez volt az én időm míg aludt a baba-ilyenkor csináltam a dolgom,mosógépet elindítani,fejtem,mosogattam stb)


Majd ezek az etappok ismétlődtek 2,5-3 óránként és így alakult ki a napirend!

2014. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

:) Mintha 7 hónappal ezelőtti magamat olvasnám. Emlékszem én is nézegettem itt a kérdéseket, hogy ki mit csinál a babájával és midenki írta, hogy mi volt a napirendjük meg, hogy alvás-evés-játék... én meg biztos voltam benne, hogy valamit nagyon elrontok.


Egy 1 hónapos babának általában még nincs napirendje és valóban csak kézben van el, hiszen mit csinálna szegényke? Amit (szerintem) tegyél: Próbáld tartani magad egyfajta sorrendhez, ami amolyan "keretet" ad a történéseknek, de NE stresszelj rajta! Próbáld meg néha letenni, hogy ne csak kézben legyen, de ezen se stresszelj, ha nem megy, stb-stb... tehát kicsikét törekedj a szabályokra, de ne keseredj el, ha nem megy még... rettenetesen pici, neki még idő kell, hogy megszokja idekint.


Nekem az első 3 hónap kb a túlélésről szólt. :D Egész nap szoptattam, mert 40 fokos hőség volt... de addig szenvedtem a legjobban, amíg rá nem jöttem, hogy nem szabad semmit erőltetni... amint úgy voltam vele, hogy egye-fene lesz ami lesz, ha egész nap cicizni akar akkor cicizzen, én addig olvasok vagy nézek tévét (lehalkítva) stb-stb...


Szóval a lényeg: nagyon picikét próbálgasd megszabni a határokat, ha egy percet sír, amíg te csinálsz magadnak egy teát, attól nem lesz baja... de alapvetően ha egész nap kézben akar lenni, akkor legyen úgy... és ahogy nő szép lassan, kinyílik számára a világ jobban ellesz nélküled is.


Utólag pedig te is úgy fogod látni, mint lett volna napirendetek, stb... utólag tök másnap tűnik az egész, amit most teljes káosznak élsz meg!

2014. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam...egy kuriózum (gondoltam az első három hónapban). Nem túlzok,ha azt mondom, hogy reggeltől estig kézben volt. Reggel 8-kor ébredt, evett, ordított. Ringattam a kezemben, rugóztunk a gimnasztikai labdán, addig nagyon jó volt neki, de amint leraktam megint ordított. Így hát bekapcsoltam a tévét (amihez kb 10 évig hozzá se nyúltam) és egész nap előtte rugóztam a gyerekkel. Napirendünk egyedüli fix pontja a fürdetés volt. Igény szerint szoptattam, így még az etetések se voltak pontosan belőve. Aztán 3 és fél hónapos korára már elkezdték érdekelni más dolgok is, sokat elvolt hason, megszerette a babakocsis sétákat és nem ordította le a hajam mint korábban.

Már 8 hónapos a bébikém, nagyon ügyes, kiegyensúlyozott, jól fejlődik, az ég világon semmi baj nincs vele, nem akar egész nap rajtam csüngeni. Eljátszik egyedül 15-30 perceket is akár, amíg körülötte teszek-veszek. :-)


Szóval kitartás, nincs minden veszve! :D

2014. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!