Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam? 4,5 hónapos a...

Hogy csináljam? 4,5 hónapos a kislányom, és még nem volt senki mással egyedül, csak velem. Hogy szoktassam ahhoz, hogy mással is ellegyen?

Figyelt kérdés
Sokszor látja a nagyszüleit,mert itt laknak alattunk,és felszoktak jönni játszani a kicsivel. De hát ilyenkor ügye én is itthon vagyok,és mindíg keres a szemével,hogy hol vagyok,tehát leellenőriz,hogy még mindíg ott vagyok-e. Múltkor felhívtuk a párom anyukáját,hogy vigyázzon a babára,míg levágom a párom haját,de a végére úgy elkezdett sírni,mint még soha...Zokogott....:( Alíg lehetett megnyugtatni...Mikor elvettem anyóstól,úgy kapaszkodott a kis kezével a köntösömbe,hogy csak na...:( Mikor már kezdett megnyugodni,és meglátta anyóst,megint csak sírt...Csak a cicimen nyugodott utánna meg. Majd mikor elment,akkor meg szétvigyorogta az agyát..
2009. dec. 17. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem van egy ötletem rá. A kukucsos játék. A babád most eszmél rá, hogy anya és ő külön vannak nem kapcsolódtok úgy össze egymáshoz és megijeszti a tudat, ha nem lát. A kukucsos játék nagyon jó. Eltakarod az arcodat és a manó nem látja utána meg ugye elveszed a kezed. Rá fog jönni, hogy nem történ semmi attól függetlenül, hogy nem lát. Én csináltam úgy is, hogy bementem a másik szobába és onnan kukucskáltam ki. Nem voltam vele egy szobában. Az én babám még azzal a barátnőmmel is elvan akivel először találkozik, csak az elején ott vagyok velük, nem hagyom ott rögtön aztán messzebb megyek. Pl. (pakolok) aztán meg már a másik szobába. Soha nem volt baja a fiamnak. Kitartást. Remélem beválik.

2009. dec. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szegény kicsi ugye még nem szokott hozzá egyáltalán ahhoz, hogy nem vagy vele. A hirtelen és teljes anyamegvonás számára drasztikus lehet. Nem érti, mi történt, csak annyit lát, hogy anya nincs. Nem elment, hanem nincs. Ő ezt így éli meg.


Arra kell megtanítani, hogy anya akkor is van, ha ő nem látja, és hogy mindig visszajön. Mindig.


Amíg kettesben vagy vele, addig is kimehetsz a szobából, majd vissza, és így megszokja, hogy te mindig visszajössz. Amikor látogató van, akkor használd ki ezt az időt arra, hogy kimenj a szobából. Előbb pár másodpercre csak, majd egy-két percre, fokozatosan, lassan növelve az időtartamot. A lényeg az, hogy a kicsid biztos lehessen benne, hogy te visszajössz. Mindig visszajössz.


Nem fog azonnal menni az elválás. Lehet, hogy hetekbe, hónapokba telik, mire egy-két órára el tudsz szakadni tőle, másra tudod bízni.

2009. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


Amúgy nem úgy volt,hogy akkor teljesen nem látott,mert egy csomószor odasétált hozzánk a babával az anyós,hogy "látod..? Itt van anya,meg apa is..:)" És ha fent vannak játszani a kicsivel,akkor szoktam én pakolgatni is,pl. múltkor mosogattam,míg játszott vele anyós. Gondoltam arra is,hogy lehet,hogy fáradt volt,vagy nem tudom..bár aludt mielőtt följött a mamája,csak hát már majdnem este volt,és lehet,hogy magszokta,hogy akkor fürdünk,meg ilyenek... De amúgy elszokott lenni mindenkivel,még el is alszik a kezükben,tehát nem igényel minden pillanatban.. Mindenkire mosolyog,még az idegenekre is.. Mikor múlthéten bevittem a munkahelyemre,még egy idegen fickóval is kikezdett,úgy vigyorgott neki....:)

2009. dec. 17. 15:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaa...és kukucsosat is szoktam vele játszani. Tetszik neki amúgy. Jókat nevetgél,miközben csináljuk.
2009. dec. 17. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!