Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan fontos, hogy ne...

Miért olyan fontos, hogy ne cseréljék el a babákat a szülészeten?

Figyelt kérdés

MÉG MIELŐTT: :)


Anyuka vagyok, imádom a kislányom, megvan a saját válaszom erre a kérdésre, én a tiétekre vagyok most kíváncsi.


Egy pici "ismeretlent" kapunk ugyebár a 40 hét leteltével a karjainkba. Hogyan fogalmaznád meg, miért őrülten fontos szükséglet, hogy tudd, ő a tiéd, és még véletlenül sem másé?


Mennyi az az idő, ami után nem adnád a gyermeked, akkor sem, ha kiderülne, elcserélték...?


2014. ápr. 11. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem egy anya erzi, ha az a gyermek, akit a karjaban tart szules utan, nem az ove.


Raadasul ki az, aki felnevdlne, beletorodne, hogy nem a sajat gyermeket kapta "vissza" szules utan?!


Az en lanxaim iszonyatosan hasonlitanak rank kezdtek ota, igy nalunk nem volt kerdes, hogy "jot kaptunk-e"?!

2014. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem fontos, hogy a saját véremet, a saját gyerekemet nevelejem és ne másét, de gondolom, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Természtesen, ha az a baba, amit először a kezembe adnak pl egy altatásos császár után, és őt hinném a sajátomnak, tutira nagyon szeretném, mégha később kiderülne is, hogy véltelen elcserélték. HOgy mit tennék ekkor? FOgalmam sincs.... És az egy dolog, hogy most pl azt írom -ésszel, hogy a sajátomat akarnám vissza, de érzelmileg egy olyan állapotban nem tudom mit tennék?? Talán mindkettőt akarnám, ahogy a másik szülő is....

2014. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

fura egy kérdés :)

nekem azért olyan fontos mert nem szeretném ha a babám más génjeit örökölné. Szeretném ha hasonlítana ránk, és még csak véletlenül se lenne debil, deviáns, vagy épp rossz fogazatú, hízásra hajlamos, agresszív, stb.

a második kérdésedre nem tudom a választ, de azt hiszem, 10 év után is azt mondanám, a saját gyerekem minden áron kérem, ha ennek feltétele hogy a másikat vissza kell adni, akkor is.

2014. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért én azt nem mondanám, hogy egy ismeretlent kapunk a karjainkba. Az a 40 hét elég sok idő. Egy magzat már az anyaméhben is él, ott is van neki saját kis napi rutinja, ami össze van hangolódva az anyukáéval. Hall hangokat: beszédet, zenét, éneket stb. amikhez hozzászokik, és később a születése után esetleg fel is ismerhet dallamokat, amikre magzatkorából emlékszik. Persze lehet azt mondani, hogy egy kisbabának az egész világ új és nem számítanak neki ezek az apróságok, de szerintem azért ezek fontosak.
2014. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy kérdésre tudom a választ: nem tudnám visszaadni a gyereket, ha kiderülne, hogy a másé, akkor sem. Nem csak attól a sajátom, hogy genetikailag az, hanem attól, hogy én nevelem. Sőt, attól a leginkább. Nem tudom, mennyi az az idő, ami után kizárt, hogy vissza akarnám adni, de napokban mérhető...
2014. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

érdekes kérdés .)

ha kiderülne, hogy más, és már jó ideje nevelem, szoptatom, dajkálom, nem tudnám hogyan tudnám visszaadni. iszonyat nehéz lenne, hisz hiába kapjuk a karjainkba a kisbabát, igenis az első pillanattól szeretjük, és akkor is szeretnénk, ha nem a mienk lenne.

2014. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Két kisfiam van 5 és 3 évesek ha bármelyikről kiderülne, hogy nem a miénk én nem tudnám visszaadni őket. De ők biztos hogy a mieink mivel csak ők születtek akkor és egyből megkapták a szalagot így már nem tudták elcserélni őket.
2014. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%
Az ember azért szaporodik, (mint minden élőlény), hogy a génállományát továbbadja.
2014. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha már az én vérem,nyilván szeretném én felnevelni.Nagyjából ennyi a válasz :)
2014. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
sztem nem igaz,h. ismeretlen. 40 hétig egy test,egy lélek voltunk. ismerjük egymás minden rezdülés.csak az arcát nem látom. az a legkevesebb. ő megismerte a pocakban az életritmusunkat, megismerte a kdvenc sorozatunk főcímjét. ha egy idegen családba kerülne,sztem neki is hiányoznának a pocakban átélt dolgok idekinn. ahogy nekem is hiányozna,h. a pocakban nyugodt,ráérős,sokatalvó baba volt,ideint pedig egy izgága,sírós, keveset alvó van. sztem megismerném,h. nem az enyém.
2014. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!