Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kethónapos fiam kétóránként...

Kethónapos fiam kétóránként szopizik. Gyenge a tejem, unatkozik vagy ilyen a természete?

Figyelt kérdés
Szerintetek gyérül a közeljövőben az etetések száma? Elég kimerítő, hogy naponta 8-9szer 20 percig szopik, már a kezdetektől. Súlygyarapodása azonban meghaladja az átlagot (300-400 g/hét), de percre pontosan kétóránként már visít, hogy éhes.

2014. máj. 9. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor etesd:-) Ha éhes, akkor enni kell!:-) Ha ennyit hízik, akkor biztos tápláló az a tejci!

Az elején ilyen sokat híznak, majd abbamarad.

2014. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Havi másfél kiló hízás mellett nem gondolhatod komolyan, hogy gyenge a tejed. Napi 8-9 evés nem sok, az kb. 3 óránkénti evést jelent. Ha percre pontosan 2 óránként enne, akkor 12-szer enne egy nap.
2014. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen babak, etesd ha keri! Olyan nincs, h gyenge tej, az mindig olyan amilyen a babanak kell.
2014. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Etesd amilyen gyakran kéri. Előbb-utóbb lassul majd a gyarapodása. Az én lányzóm az első két hónapban 1-1 kilót hízott, most közeledünk a harmadik hónap végéhez, és nem akar enni, akárhogy kínálgatom a cicit :( már kezd apadni a tejcsim, annyira nem akar enni, holott eddig folyton rajta lógott.
2014. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Had egyen amikor akar. Én babám a tavaly nyár elején született, a nagy kánikulában egész nap szomjas volt és cicizett... akkor rettenetesnek éreztem, pláne amíg azon is idegeskedtem, hogy nem eszik e túl gyakran. Mikor rájöttem, hogy az ezen való idegeskedés csak plusz teher és elkezdtem az óra helyett azt nézni ő mikor kér cicit (állandóan :D ), akkor kezdett kicsit javulni a helyzet.


3 hónapos korára megduplázta a súlyát (3 kiló alatt született) és utána szépen rendeződött a szopizás is. :)


Kitartás! :)

2014. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

havi másfél kiló hízásnál nem gyenge a tejed :) havi fél kiló hízás a minimum, ami alatt már szólnak, hogy valami nem oké, de másfélnél minden oké a tejjel.


lehet, hogy csak szomjas, vagy tényleg éhes. Én adnék neki enni, nem korlátoznám. :)

2014. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

egyrészt nincs olyan, hogy gyenge tej, másrészt miért lenne az ha hízik?


enyém is 2 óránként szopizott, ettől függetlenül 8 hetes korától átaludta az éjszakát. aztán nagy nehezen eljutottunk odáig, hogy mikor sétáltunk, akkor csak 3 óránként evett.


most 4 éves, most is délelőtt 2 óránként esznek az oviban. aztán f4kor uzsi, 5kor hazajövünk és kér valami kis rágcsit, aztán 7kor vacsi...

nincs ezzel baj és 20 perc szopi az nagyon kevés, szerintem nincs okod panaszra :)

2014. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezzel én is ugyan így vagyok,csak nekem 2 hónapos a kislányom!Én adok neki enni ,amikor csak kér,bár szerintem is néha kicsit túlzásba viszi,mert sokszor van,hogy felét kibukja!Ő már hétvégén eléri a 6 kilót,de amúgy Ő hosszú is!

Ne aggódj szerintem semmin,amíg van étvágya és van mit ennie!

2014. máj. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a sok batoritast, en is ugy gondoltam, hogy nem a tejjel lehet a gond. Csak hallom, hogy korulottem mindenkinek az enyemmel egykoru babaja mar atallt a 3-4 orai evesekre, csak az enyem ilyen kis belpoklos. Az aggaszt leginkabb, hogy nagyon ossze vagyunk kotve emiatt a ketorankenti evesek miatt, sehova nem tudok ellepni, a parki setat sem tudjuk egybol lezavarni. A ketorankenti evest azonban csak nappalra ertettem, ejszaka csak egyszer ebred, es meg egyszer hajnalban 5-6kor. Gyakorlatilag az erdekelne, hogy lesz-e vmikor eltolodas az etetesekben, s hogy van-e meg vki ilyen helyzetben.
2014. máj. 9. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!