Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tusfürdővel fürdetitek...

Milyen tusfürdővel fürdetitek az újszülött babátokat?

Figyelt kérdés
Most várom az első babámat. A gyógyszertárban vettem tusfürdőt, de inkább krémhez hasonlít az állaga. Használ valaki ilyet? Tényleg jó ez a babának?
2009. dec. 27. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Van Naturlandos fürdető kenőcs, én azt nagyon nem szerettem! Az első 1 hónapban mi csak sima vízzel fürdettük, aztán 3 hós koráig ezzel a kenőccsel, onnantól pedig Gabival!
2009. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertári fürdető krémmel. Mindig úgy csinálom, hogy egy másik tégelybe keverek a fürdető krémből, pici babaolajból és vízből egy kicsit hígabb elegyet. Így könnyebb vele a babát mosdatni, mert különben nagyon nehéz elkenni a bőrén.
2009. dec. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
A legelső fürdetéseknél a legdrágább fürdetőkkel mosdattuk a gyereket,aztán kiderült,hogy nagyon érzékeny bőre van és nem szabad csak a gyógyszertári fürdetőkrémet használni.Hónapokig hordtuk orvostól orvosig,mire ez kiderült addigra tiszta seb lett szegénynek a bőre.Úgyhogy én a krémet ajánlom,én kb.5 éves koráig nem is használtam mást.Sok sikert a babához:)
2009. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos írt fel gyógyszertári fürdetőt.Három hónaposan áttértünk a Gabira.
2009. dec. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

mi is első hónapban csak vízzel, aztán gyógysertári, amikor elfogyott onnantól gabival.

sok sikert a babával :D

2009. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mindig visszatérek a gyógyszertárira.Úgy csinálom,hogy forróvízben feloldom a fürdetőkrémet úgy,hogy tusfürdő sűrűségű legyen.Ezt beletöltöm egy pumpás flakonba így könnyebb vele bánni.Teszek belőle a vízbe is és azzal fürdetem is át.Én fürdés után testápolóként is használom,mert a többi ápolókrémre allergiás lett.Nagyon szeretem,bár néha már vágyom valami finom illatúra is.Én is használom arckrémként,mert én is allergiás vagyok és van olyan jó ez mint egy Vichy arckrém.Férjem a száraz kezét szokta vele kenni.Nagyon szeretjük és olcsó is.

Most 8 hónapos a lányom.

2009. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az első 3hétben a gyerekorvos áltatl felírttal fürdettem, majd áttértem a Nivea-ra, nekünk nagyon jó, az illata is nagyon "babás":). 4 hónapos, de ami még mindig gyógyszertári nálunk, az a popsi kenőcs. Szintén gyerekorvos által felírt, és nagyon jó, amíg tudom ezt használom.

2009. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi kamillafőzetet tettünk a vízbe, illetve a nálunk (Kárpátalján)kapható Subás farkasfog (Bidens tripartitus) főzetét használtuk felváltva. Mindkettő bőrnyugtató, fertőtlenítő hatású. Az előbbi kicsit szárít, az utóbbi viszont a kiütéseket, kipirosodásokat nyom nélkül tünteti el 2-3 fürdetés után. A vizet sokáig felforraltuk/hűtöttük.
2009. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok. A gyógyszertári fürdető illetve popsikrém csak receptre kapható?
2009. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat. A hígításra nem gondoltam, mindenképpen kipróbálom.


Az utolsónak válaszolva. Én popsikrémből nem gyógyszertárit vettem, de a fürdető krémet recept nélkül vettem. Bár ha jól tudom recepttel olcsóbb.

2009. dec. 27. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!