Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tévézni hagyni vagy nem hagyni?

Tévézni hagyni vagy nem hagyni?

Figyelt kérdés
A párommal eléggé egyetértünk a 17 hónapos kisfiunk nevelésében, abban, hogy mit lehet és mit nem. Egyedül az a fránya tv vitatéma minden egyes nap. Szerinte ( és apukám szerint is ) túlságosan be vagyok feszülve ebben a témában és igazán hagyhatnám, hogy legalább 1 órácskát nézze a gyerek a tévét naponta. Nekem ez marhára nem tetszik. Az a baj, hogy ha párom vagy apu vigyáz rá valamiért akkor tuti, hogy be van kapcsolva a masina mire hazaérek. Ilyenkor persze megharagszanak rám mert szerintem az nem gyerekkel eltöltött idő, hogy Tom és Jerry-t néznek vele és amikor kikapcsolom sír a gyerek. Persze amikor átviszem a saját szobájába és elkezdek játszani valamit vele akkor mindjárt nem hiányzik a tv. Szerintetek tényleg én vagyok túl merev vagy nekem van igazam?
2014. máj. 15. 12:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ez csak azért vicces, mert a legtöbben a notebook előtt szoptatnak a gyerek csecsemőkorában, mert hogy unatkoznak közben, de később nem engedik a tévé közelébe. Logika...
2014. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Takarítás: gyerek láb alatt vizes padlón esik kel-üvölt, kiborulás. TV be, gyerek nyálzik, lakás ragyog, anya nyugis... Képzelőerő hihetetlen jól működik nála, hallás után beetett, hogy olvas, mert vesszőre pontosan megtanulja a mesét-mondókát-verset, olyan mozdulatokat tud megcsinálni, hogy hűűű... és sokunknál bölcsebb 5évesen.


Ebben is: mértékkel, és ebből is van minőségi, amit nézhet, nem a tizenéveseknek set, de nem is a növényt csinál belőle...

2014. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

Bár a 13 hós fiamat még nem köti le a tv, úgy gondolom hogy ha nem is minden nap, 2-3 naponta 1-1 óra tv-zés szerintem sem baj. Én már előre készülök, töltök le régebbi meséket amiken mi is felnőttünk (azok még mesék voltak) mert a mai mesék majdnem hogy felnőtteknek valók.

Ha a gyerek kint is lehet akkor egyértelmű hogy ne bent üljön a tv előtt, de alkalom adtán, hideg időben jó célt szolgálhat a tv. Amúgy meg a jó fajta mesék segítik a fejlődést, az érzelem kifejezést, a fantázia fejlődését ami jó dolog.

2014. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem tartom a TV-t egy szörnyű, ördögtől való dolognak, de a baba TV nézéssel úgy vagyok, hogy:

1. Egyértelműen bizonytott több szempontból is, hogy vannak káros hatásai. (Ha gondolod küldhetek forrásokat)

2. Cserébe semmi konkrét előnyét nem látom.

Akkor meg minek?


DE(!) semmi sem fekete vagy fehér, kivételek mindig vannak. Pl. ha anyának tényleg nagy szüksége van egy kis nyugira, akkor fél óra tv nézés bőven megéri azt, hogy cserébe a nap hátralévő részére nem egy stresszes, "idegbeteg" anyukát kap a baba. :)


Mondjuk Tom & Jerry-t nem nézetnék vele ennyi idősen az biztos, de mondom ez én vagyok egy olyan babával akivel simán elvagyok TV nélkül. Ha egész nap le se tudnék ülni mellette, akkor biztos én is bekapcsolnám a Baby TV-t vagy valamit.

2014. máj. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 ivilicious ***** válasza:

Le lehet szavazni, de elég megnézni azt a mickey mouseos babaműsort, az én gyerekem nem fog zsidraeltől sátánizmust meg szimbólumokat tanulni, mindent látó szemeket vizslatni és egyéb disney-s mocskosságokat nézni :D

https://www.youtube.com/watch?v=8CwkoiNS3ms

https://www.youtube.com/watch?v=vhmFkUOnhOc


persze nézhet olyan mesét, műsort amit én berakok és kiválasztom, pl egy magyar népmeséket nyugodt szívvel...

2014. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Látom erről azért eltérnek a vélemények. Megpróbálok összevadászni pár Bogyó és Babócát meg hasonlókat, hogy legalább azt nézzék vele. Én is gondolkodóba estem egy diavetítőt illetően. Utánanézek, köszönöm a tippet. Amúgy nekem az a bajom a tv-vel, hogy szó szerint hipnotizálja a gyereket szinte még pislogni sem látom amikor nézi. Mindenesetre az emiatt kialakuló vitákat már eléggé unom, megpróbálok egy kicsit engedni de akkor nekik is kell mondjuk a műsoridőből:-)
2014. máj. 16. 12:19
 17/18 anonim ***** válasza:
"Amúgy nekem az a bajom a tv-vel, hogy szó szerint hipnotizálja a gyereket szinte még pislogni sem látom amikor nézi." -> A bátyám 32 éves és ugyanez a reakció tv előtt, ne aggódj! :):)
2014. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
:-D Hát most jót nevettem , ez aranyos. Bár talán őt már nem hátráltatja a fejlődésben :-P
2014. máj. 19. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!