Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósim azt mondja, hogy ne...

Anyósim azt mondja, hogy ne keltsem fel a két hetes babát. Majd felkel, ha éhes lesz. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 07:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

125milis a kis üveg.Enyém is evett annyit már 3-4hetesen.

De egyébként igen,sok.Bár nekem 4óránként evett nappal,éjjel meg 3hetesen már csak 1x kelt.

Éjjel nem kell kelteni.Nappal is csak max azért,hogy éjjel ne keljen fel.

2014. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

3 hetes lesz a kislanyom, vegyes tplalasu, tapszer potlast is kap.

Soha nem ebresztettem, felkel, ha ehes, 2,5 es 4 ora kozott alszik. De tudom, hogy ha nagyon aluszekony lett volna az elejen vagy besargul, akkor kelteni kellett vlna.

A mennyiseg meg... haaaat... a 125 ml nekem rengetegnek tunik! A babam tobb mnt 4 kilosan szuletett, de igy sem adok neki 80 mlnel tobbet egyszerre, es gyakran ezt sem eszi meg. Elvileg ugy szamolunk, hogy testsulykg * 130-150, 8 etkezesre elosztva.

Persze, nem kell konyv szerint etetni, de az egesz uvg tapszer rengete, meg a dobozon is az van, h 3-4 hetes korban adjunk nki 90et

2014. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem mindhárom gyermekem tápszeres volt születésétől, sosem keltegettem őket, sem éjjel, sem nappal. Szinte azonnal beálltak a 4órás étkezésekre. A legnagyobb 3, a két kicsi 1hósan már átaludta az éjszakát.

Én is úgy tapasztaltam, hogy ha éhesek jeleznek.

Most két hetes a babád és már egy kilogrammot hízott? KÉt hetes korukra szokták visszahízni a babák a születési súlyukat. Mennyivel született? MErt a kis súllyal született babák gyorsan gyarapodnak- az igaz.

Nekem a nagyfiam 3800grammal született, 3500-zal hoztuk haza, 2,5hét alatt lett újra 3800, és utána 1hónaposan 4100gramm lett. A kisebbik 2600grammal született, őt 2550-nel hoztuk haza- alig vesztett a súlyából szerencsére, mert így is elég kicsi volt. Egy hónaposan ő 3450gramm volt. Szóval gyorsan hízott. De akkor is 900grammot hízott a hazahozós súlyához képest egy hónap alatt.

Azért figyelj rá, hogy ne etesd túl a picidet!

2014. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!