Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ezért lennék rossz anya?!

Tényleg ezért lennék rossz anya?!

Figyelt kérdés

Múltkor itt járt egy rokonunk, és lenézően kérdezett rá, amikor etettem a babámat, hogy "Te csak ilyen konzervet adsz szegény gyereknek?"


Igen, főként üveges bébiételt kap a kicsim, olyan nagy baj ez? A legjobb minőségűt veszem neki, egyrészt jobban is szereti, mint az én főztömet, másrészt nem bízom igazán a bolti zöldségekben, piacosnál is vettem már pocsék árut.

Ezen múlik, hogy valaki jó anya-e, hogy kavargatja-e az ételt a tűzhely felett a gyermekének, vagy csak felpattint egy üveget? Nem értem ...


2014. máj. 20. 12:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Amúgy ha maguknak sem főz, az mit jelent? Az én férjem, mikor én otthon voltam, evett a kollégáival (Bp belváros, éttermekben 1000-ért menü van) és este mi nem szoktunk meleget enni (ha ketten voltunk, sem csináltuk, max pizzarendelés). Ahogyan én is ettem a munkahelyemről emberekkel, amikor dolgozni kezdtem megint. Hétvégente van ebédfőzés, és slussz.:)


A kérdező nem a saját gyümölcsök és a bolti közt választhat, hanem bolti, amit meg kell főzni vs. bolti, ami kész van. :)

2014. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk felesben adtam, de kizárólag azért,mert volt kedvem kísérletezgetni! :)

De, aki nagyon "elítéli" az üveges kaját, attól megkérdezném,hogy kizárólag ellenőrzött biogazdaságból jut-e hozzá az alapanyaghoz, amiből készíti?

Nekem gyerekorvos mondta,hogy amennyi sz.rral permetezik a mai zöldségeket, gyümölcsöket, főleg, amelyik átutazik mondjuk két kontinenst, na annál nem sokkal "rosszabb" az üveges bébiétel. Azt meg nagyon kevesen tudják megcsinálni,hogy kizárólag a saját kertjükben megtermelt alapból főznek!

Nem hinném,hogy ezen múlik a jó anyaság.

Azt meg nem is értem,hogy miért következik ebből az,hogy valaki nem főz a férjének. Egy egy év alatti baba azért elég sok dologból nem ehet még, amiből a felnőttek. És nyilván van, akinek van minden nap kedve, meg ideje kétfelé főzni, de van, akinek nincs. Én örültem,hogy a babám mellett a férjemnek is meg tudtam főzni, de volt,hogy nem sikerült kétfelé főzni, és akkor a gyerek kapta az üvegeset!

2014. máj. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
31%

"amennyi sz.rral permetezik a mai zöldségeket, gyümölcsöket, főleg, amelyik átutazik mondjuk két kontinenst, na annál nem sokkal "rosszabb" az üveges bébiétel."


Üveges bébi kajába sem magyar mangó meg hasonlók vannak.

2014. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
dehogy vagy ettől rossz anya, a rokon meg gondolom ba akart szólni valami miatt, ha nem emiatt, akkor másba kötött volna bele
2014. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Lehet páran félreértették kicsit a kérdésemet, nem Kizárólag bébiételt adok neki, de javarészt azt (mondjuk 75%-ban). Nyilván megfőzni egy szem krumplit, egy fél répát nem nagy kunszt, de olyan jó babakaják vannak az üzletek polcain, amiket nekem egyszerűen nincs időm összerakni, és az előzmények alapján lehet, hogy nem is lenne értelme. (bár előfordult már párszor, hogy egy kis sóval, borssal, pirospaprikával felturbózva én ettem meg a neki szánt ennivalót:))
2014. máj. 20. 13:45
 16/28 A kérdező kommentje:
A másik kritikus pont szerinte az volt, hogy túl sokat játszom a babámmal, miért van annyit ölben, mit jön mindig utánam, nem igaz, hogy nem tudom betenni fél órára a kiságyába, addig pont főzhetnék neki.
2014. máj. 20. 13:48
 17/28 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya. Én is inkább azt mondanám, hogy picit talán kényelmes, de ha megteheted miért ne. Ami viszont előfordulhat, hogy mivel jórészt üveges ételt fogyaszt, lehet, hogy sokkal nehezebb lesz vele később, mikor már azt eheti, mint ti vagy bölcsibe/oviba kerül, mert megszokja azt az állagot, fűszerezést, és nehezebben fogadja el a hagyományos ételt.
2014. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem vagy rossz anya!

16 hós fiam van és ő is jobban szereti a bolti kaját. Én főzök mondjuk minden nap, m a párom itthonról dolgozik, de sokszor van olyan kaja, amit a fiam nem ehet meg, vagy túl száraz, darabos neki.

Meg a másik, h annyi féle bébiétel van! Lazacos, meg vadas, meg olaszos stb, amit mi nem eszünk, meg vegyek lazacot, marhahúst meg ilyeneket és csináljak 3 személyre? Így azért változatos kajákhoz jut.

Meg biztos, h rendesen ellenőrzik a minőséget is, m ha vmi baj történne emiatt, elég nagy botrány lenne belőle.

Meg a másik. A rohanós napok, amikor pl 2-re vagy soha nem lenne ebéd. Mi rendelünk vagy eszünk később. De a gyerkőcnek csak kipattintjuk a bébiételt és kész is.

Szerintem tök jó dolog, h ennyi féle és jó minőségű bébiétel van!

:)

2014. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
18%

Drágám..2 gyerekem van, és főzök mellettük minden áldott nap.Éjszaka dolgozok hetente 2x-3x!

Minden amit felsoroltál csak kifogás..ennyi

Nem vagy ettől car anya, csak legalább magadnak valld be hogy lusta vagy!

2014. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk az elgondolkoztató miért ízlik jobban a bolti kaja mint a házi, nem gondolnám hogy a főzéseden.
2014. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!