Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ezért lennék rossz anya?!

Tényleg ezért lennék rossz anya?!

Figyelt kérdés

Múltkor itt járt egy rokonunk, és lenézően kérdezett rá, amikor etettem a babámat, hogy "Te csak ilyen konzervet adsz szegény gyereknek?"


Igen, főként üveges bébiételt kap a kicsim, olyan nagy baj ez? A legjobb minőségűt veszem neki, egyrészt jobban is szereti, mint az én főztömet, másrészt nem bízom igazán a bolti zöldségekben, piacosnál is vettem már pocsék árut.

Ezen múlik, hogy valaki jó anya-e, hogy kavargatja-e az ételt a tűzhely felett a gyermekének, vagy csak felpattint egy üveget? Nem értem ...


2014. máj. 20. 12:08
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további véleményeket.


Lenne pár szavam Hozzád, kedves 19-es válaszoló:

1. Nem vagyok a drágád, tudom mit akarsz érzékeltetni ezzel a szóval, ne tedd, te jössz ki nevetségesen belőle.

2. Egy internetes fórumon, teljes anonimitás mellett mi jogon használod te bárkire is a "lusta" jelzőt csupán egy kérdéskör feszegetése mellett?! Nagyon ügyes vagy, hogy 2 gyerek mellett dolgozol is, de semmi közöm hozzá. Tedd azt, ha jónak gondolod, de csak azért mert más nem úgy él, ahogy te, ne tituáld a másikat lustának.

3. Kétféle negatív véleménnyilvánítás létezik számomra, egyik elgondolkodtat, a másik pedig mélységesen felháborít, tiéd az utóbbiba sorolandó, kérlek a későbbiekben ne reagálj a kérdésemre. Köszönöm.

2014. máj. 20. 15:34
 22/28 anonim ***** válasza:
80%
A rokonod nem jól gondolkodik amikor rád azt mondja hogy ne le legyen annyi személyes kapcsolatod a kicsiddel a helyben főtt étel javára. Egy ilyen pici gyermeknek a legfontosabb az anya közelsége és az együtt töltött idő. Ezzel adod neki a legtöbbet. Hidd el eljön az az idő amikor már nagyobb jelentősségű lesz a kispajtásokkal együtt töltött idő, és akkor majd nosztalgikusan fogsz ezekre az időkre gondolni. Örülni fogsz hogy most megadtad neki azt amire ebben a korban a legnagyobb szüksége van.
2014. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
34%
Csak azért baj,ha túl sok ilyet eszik,mert később sem fog enni se a te főztödből sem az oviban,mert ezt az úgymond ízvilágot szokja meg.
2014. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
67%
El sem tudom képzelni,hogy ne magam kėszítsem el a kajåt a picimnek. Lassan 9 hónapos és sosem evett üveges kajåt.3 perc megtisztítani és nem kell felette állni,míg megpárolódik.Kb.30 másodperc alatt pépes lesz az aprítóban...ez igazán nem nagy munka. Nem gondolom azt,hogy a bolti zöldségtől bårmi gondja lenne a gyereknek. Az élelmiszerbiztonsági vårakozåsi idő betartását komolyan ellenőrzik.
2014. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a bébiételt is ellenőrzik.

Barátnőm babáját kórházba kellett vinni, mert hiába mosták meg a permetezett salátát és úgy főztek belőle neki főzeléket, annyira frissen és erősen volt permetezve, hogy rosszul lett tőle.

Pedig a sarki kis zöldségesnél vette!

A mangó egyébként hogy jött ide. Mangót nem adok a gyereknek, de a legtöbb mondjuk téli zöldség és gyümölcs (még a paradicsom is) más országból jön.


Annak, aki meg azt írta,hogy gyerek mellett éjszaka főz, annyi, hogy ez a baj régi felfogással. Hogy sok nőben azt ülteti el,hogy akkor lehet valaki kizárólag szuper anya és feleség, ha beledöglik az anyaságba, meg a házimunkába. Mert nekem senki nem mondja, hogy vígan, dalolva főz meg éjjel két gyerek és meló mellett.

Nem értem miért is olyan rossz,ha valaki nem kizárólag robotnak látja a gyerek körüli teendőket?

2014. máj. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Az enyém is sokáig bébiételt kapott, mert amit én főztem, nem ette meg. Egyébként azt hallottam, hogy a bébiételekben kevesebb káros anyag van, mint ha megveszed- teszem azt-a magas nitráttartalmú sárgarépát. Ha csak nem vásárolsz bioboltban.
2014. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt nem írtam, hogy amit mi eszünk főtt ételt, neki is ízlik. Tehát nem szokta meg a bébikaját, szerintem ez nem igaz.
2014. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
0%
Lustaság, semmi más.
2014. máj. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!