Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Számotokra mik azok, amik...

Számotokra mik azok, amik "luxus"NAK számítanak /számítanának anyukaként, illetve a babának, milyen termékek dolgok? 23 é anya

Figyelt kérdés

Mi szerényen élő család vagyunk leírom pl. nekem nekünk mi:

pl.nálam annak számít h a babát magándokihoz viszem ha nagyritkán kell,a babának a pampers peli,plusz pampers popsitörlő,meg néhány fisher price játék.Magamnak az kéthetente elmegyek a kozmetikushoz(1500ft),és elkezdtem a jogsit,meg havi 1x fodrász,apukának meg h a horgászcuccok néha.Na ilyen kis semmiségek...csak a kíváncsiság miatt kérdem :)köszi aki válaszol:)



2014. máj. 25. 14:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

2. Sajnos a cseresznye az marha drága itt mindenhol, én is nagyon ennék, de £10ot sajnalok erte :D


Magamnak venni egy cipőt, pl mar luxus. 3-4 hetente szedetem a szemoldokom £4 = 1500ft. Magamra kb ennyi a luxus.

Na a lányom, ő más, ő mindent megkap amire szüksége van, persze ésszerű kereteken belül , de sok mindent használtan veszünk pl ruhák, játékok

2014. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves 4es két gyerek van csak új és jó minőségű ruhákat veszek nekik mert nem szeretem más kinőtt ruháit rájuk adni.Amíg van mit enni addig nem pazarlás!

Szerintem mindenkinek más a luxus fodrászhoz félévente megyek ,műkörmömet megcsinálom magamnak(ez a szakmám).Kozmetikába nem járok csak fél évente.Apuka 3 hetente megy fodrászhoz.Játékokat újakat veszek minőségit hasznosat.

Most megint babát várok magánba járok na ez luxus.sajnálom nagyon ,hogy ennyi pénz elmegy.De sajnos egy babám már el lett játszva így nem mertem fogadott doki nélkül nekiállni.

nagyon sajnálom azokat akinek ételre gyümölcsre sem telik.

Amúgy pont most olvastam egy UNICEF-es cikket ami szerint aki már használt ruhát vesz és nincs minimum 100ezer megtakarítása az nélkülözőnek számít.Ez nagyon elgondolkoztató mert sajnos sok ember már annak is ürül ha étel van asz asztalon.Nemhogy megtakarítása legyen.

Remélem nem volt túl összevissza.

2014. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én nem használok, Pampers-t, mert nem vált be, viszont az Aldi-s igen. A gyereknek mindent megpróbálunk megadni, de én kb 10 éve nem voltam kozmetikában, fodrászhoz pedig évente kétszer járok.
2014. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12-es! felteszek egy kérdést, ha nem akarsz, ne válaszolj. Csak azért, mert én is ügyeletben szültem, és nem valószínű, hogy magánhoz járnék a következővel. Nem a pénz miatt, hanem az orvosok hozzáállása miatt. A probléma az volt, hogy ügyeletben szültél, és nem volt egy orvos, aki segített volna?
2014. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

Egyedülálló édesanya vagyok ovis kisfiúval.

Nálunk nem luxus a normális, egészséges étkezés, napi gyümölcs-zöldség (igyekszem hazait venni, ha lehetséges), a kisfiam magánóvodába jár és havi szinten kap könyvet, magamnak is veszek és könyvtárba is járunk. Minden héten igyekszem valamilyen tartalmas szórakozást szervezni nekünk: pl. bábszínház valamilyen gyermekprogram vagy zenés gyermekrendezvény stb.

Én erre (oktatás-nevelés, kultúra) nem sajnálom a pénzt, ellenben pl. egy táblagépet nem veszek, mert a munkahelyemen asztali gépnél dolgozom, otthon van notebookom (közepes kategória, de a szabadidős dolgaimra, háztartási kiadásvezető exceljeimre túl jó :)- a táblagépet nem tartom egy jól kihasználható, érdelmes dolognak (főleg, hogy a telefonon is lehet megnézni valamit a neten, ha szükséges, vezetés közben meg nem netezek :)


A kisfiam már kb. 2 éve nem pelenkás, de előtte megvettem a pamperst, a normális babakozmetikumokat, törlőkendőt stb.- de egészségpénztárra, így az erre fordított összeg 20%-át szja-ban visszaigénylem--- így már mindjárt nem drága.


Vannak olyan szakterületek, ahol magánorvoshoz járunk (pl. fogorvoshoz mindketten, én nőgyógyászati vizsgálatra, illetve alkalmi jelleggel volt már orthopédia a kicsinek stb.)- nem azért járunk oda, mert ez számomra presztízs kérdés, hanem sajnos azért, mert hiába a fizetésemből levont nem kevés TB- olyan embertelen és színvonaltalan szolgáltatás van felénk, vagy olyan nagy várólista stb.- hogy egyszerűen ilyen feltételekkel inkább elkerüljük. Szóval ez is inkább egy kényszer.


Játékokból nem a márkát, hanem a minőséget nézem- ezért pl. a fisher price márkát aránytalanul felülértékeltnek tartom pl. a vtech játékokhoz képest (bár ezek sem olcsóak, sőt...)- de vettem már jó homokozószettet olcsó kis boltban vagy pufi matricákat a százasban.


Nincs a kisfiamnak adidas cipője, nike melegítőszettje, ellenben normális salus cipője igen. Szép, új, normális ruhákat tudok neki venni a C&A-ban, H&M-ben, amikor még baba volt, akkor a tesco bodyjait is nagyon szerettem- nem voltak hackleberry, jackadri vagy babydior ruhái- na az már nekem értelmetlen és megfizethetetlen luxus is egyben.


Én csak a számomra, a mi értékrendünk szerinti értelmetlen kiadásokra sajnálom a pénzt (mint az n+1. számítógépes kütyü, amit bkv-s utazás közbeni flimnézésen és facebookozáson kívül más- értelmes- dologra nem lehet használni stb.


Nagyjából ugyanúgy élek, mint a gyermekvállalás előtt.

2014. máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 26. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!