Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A "Csillagainkban a hiba" egy...

A "Csillagainkban a hiba" egy újabb "mélyenszántó" tiniregény, vagy valóban megéri elolvasni?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom: bizony sírni fog a kedves olvasó. De még akadnak kételyeim, ugyanis a "mély", "világmegváltó" gondolatokkal kecsegtető tiniregényeknek nem vagyok nagy rajongója, ugye ez a könyv nem ilyen?

2014. febr. 16. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
én is hasonló aggályokkal ültem neki a könyvnek, eddig minden fiataloknak szóló könyv megbukott nálam, ez viszont -ha nem is annyira szívbemarkoló, mint mondják- tényleg egy épkézláb mód összerakott regény. szórakoztató volt, nem volt nagyon összenyálazva a dramaturgiája, ahogy az a többi tinikönyvre jellemző, egy próbát szerintem mindenképpen megér, kategóriájában a legjobb, amit eddig olvastam. (persze csak ha figyelmen kívül hagyjuk a klasszikusokat) arra viszont nem vállalok garanciát, hogy a magyar fordítás megállja a helyét, én még a magyar kiadás előtt olvastam eredeti nyelven, szóval ha beszélsz angolul lehet inkább úgy kéne nekiugrani
2014. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy egy SZJG, megnyugodhatsz. Nagyon utálom a mai tipikus tiniregényeket, a Gyönyörű sorscsapástól a falat kaparom, az Elakadó lélegzet írónőjét meg jól pofánverném egy nagy pisztránggal.

Világot ugyan nem vált, de mélynek szerintem mély, szerethető, és nem bugyuta.

Nem "megmondó regény". Én azoknak az íróknak a műveit sorolom ide, akik közhelyes mondatokkal pöfögik tele az oldalakat pl. Coelho, Müller Péter, Osho meg társai.

nyugodtan olvasd el.

2014. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nos, hát üsse kő, ma este megvettem.

Nagyjából másfél-két órája olvasom, és egészen magával ragadott! :) Nem ítélkezem, amíg a könyv végére nem érek - hogy Gustól kölcsönözzem a szavaim - de eddig ígéretes és megérintő.

Osztom a kedves utolsó válaszoló véleményét, már ami a mai tiniregények íróinak stílszerű lefegyverzését illeti.

2014. febr. 16. 23:20
 4/4 anonim válasza:

nekem annyira nem jott be. az elso 20 oldal utan azt hittem, nem fogom tudni lerakni, hat tevedtem, es orulok, hogy a vegen senkit nem sikerult magammal elcibalnom ra a moziba - 1500Ftert nem hiszem, hogy sokkal jobb dolgot ki lehet belole hozni.

az nekem full egyertelmu volt, hogy ugyanugy nem lesz vege a CsaH-nak sem mint a van houten konyvnek, annyira firtattak ezt az egeszet, hogy ennel mar csak az lett volna egyertelmubb ha Green kiirja a konyv boritojara, hogy (vigyazat, veg nelkuli tortenet').

szamomora a van houten szal logikatlan volt, egy 50+-os alkoholista pasi a budos eletben nem foglalkozna egy 17 eves gyerek akarataval es feloldozasaval..vagyhogymondjakezt.

a tortenetet is ossze lehet foglalni 4 mondatban.

azegy masik dolog, hogy en, aki azon elbogi magat, hogy egy pok maszik a falon, egy konnycseppet sem tudtam kipreselni magambol, de mondjuk azt, hogy azert, mert ilyen passzban vagyok, vagy mert mindenki annyira sirosnak allitotta be, hogy sokkal nagyobb durranasra szamitottam.


mindezek ellenere a fogalmazas es a szohasznalat nagyon igenyes volt, ezert jar a pacsi.


nem banom meg, hogy elolvastam, de tobbszor biztos nem fogom.

2014. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!