Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban nagy hiba egy 5...

Valóban nagy hiba egy 5 hónapos babát ültetni?

Figyelt kérdés
Sehogy nem akar fekve megmaradni a kezemben. Folyton húzza fel magát ülőhelyzetbe. Ha ültetem picit, de úgy hogy támasztom közben, remekül el van. Ha fektetni próbálom, ordít. A babakocsiban sem akar már feküdni. Tudni kell róla, hogy erős, nagy baba. 7-8 hónaposoknak való ruhát hord, majdnem 70 cm hosszú. Értelmes kisfiú, minden érdekli, mindent meg akar nézni, tapogatni és kóstolni. A védőnő viszont azt mondta, hogy ne ültessem még, mert ilyenkor ez korai még és ne engedjek neki ha fel akar ülni. Csak nem értem, hogy miért fogjam vissza, ha Ő képes már ülni. Támasztással meg főleg nem olyan baj, ha ül már, nem? Igaza van a védőnőnek?
2014. máj. 30. 04:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%

Es megis milyen tapasztalat alapjan irod,hogy nagy baj ha nem maszott? A fiam 8 eves,egeszseges,kiegyensulyozott,ugyes sportolo, a tanitoneni szerint pedig az egyik legjobb kepessegu gyerek az osztalyban.

A varosi futoversenyen a korosztalyabol 2. lett, teniszen pedig mar jo ideje atvettek a sajat korosztalyabol a nagyobbak koze.

Semmilyen jellegu egeszsegugyi problemaja nincsen,sem ortopedikus,sem mas jellegu,de meg a jarvanyok is elkerulik.

Felreertes ne essek,egyaltalan nem szeretem mas gyerekekhez hasonlitgatni,dicsekedni sem szokasom,de ha mar egyszer olyan nagyon nagy baj,hogy nem maszott,erdekelne,hogy ez alapjan miert?Na persze azon kivul,hogy a statisztika,aminek felmereseben mi nem vettunk reszt mit mond.

Gondolom kamasz korban sem amiatt fog lazadni, mert nem maszott:)

2014. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Megy a zöld kezecske, köszi mindenkinek! Én is elég magas vagyok, a párom is. Én gyerekkorom óta szenvedek a gerincferdüléstől. Ettől Őt meg akarom óvni, de nem szeretném nagyon visszafogni sem.
2014. máj. 30. 08:50
 13/14 anonim ***** válasza:
65%
Hát, ha ráadásul tudod is milyen egy gerincprobléma, akkor mégis miért ülteted? Minden baba ezt csinálja ebben az életkorban, de NEM SZABAD ÜLTETNI. Azt szeretnéd, hogy ő is élete végéig gerincfájdalmakkal küzdjön?
2014. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

azt írod, hogy ő képes ülni, főleg kitámasztva.

azért ha ezt visszaolvasod, te is érzed a hatalmas ellentétet.


az a baba, akit felültetnek, nem tud felülni. amelyiket kitámasztják, nem tud ülni!

ha meg egyedül a segítséged nélkül, fekvő helyzetben felül a szoba közepén, na akkor kezdődik, de még akkor sem lehet ültetni. majd ahogy próbálkozik az üléssel, úgy erősödik meg a gerinc körüli izomzata, és majd utána szabad ültetni. kitámasztani egyáltalán nem szabad, az a legkárosabb.


most jelenleg ha ülteted akkor a gerincén ül a babád, mert még nem mászik, nincs egyszerűen a gerinc támasztó izomzata. majd 2-3 hónap múlva, ha a mozgásformákat csinálja, akkor erős lesz a gerince és lehet ültetni :)

2014. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!