Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesen beadni a babát...

Egy évesen beadni a babát bőlcsibe, mert "sok" és nem birja? Vélemény?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 21:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
48%

"A gyerkenek is szüksége van szocializációra és attól, hogy anya valaki, még nem jelenti, hogy onnantól napi 24 órában a gyerekén kell lógni. Nem is tesz jót pszichésen senkinek."


Egy éves gyereknek semmi szüksége társasságra. Még csak társaságba sem játszik, hanem egyedül akkor mi szüksége lenne rá?

2014. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy nem játszanak együtt még szocializálódik.
2014. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért mert nem bírja, és nem a szükség vezérli, akkor az 1 évesen még elég nagyon korai... (Lehet itt jönni külfölddel, de ez Magyarország, itt nem bevett szokás, hogy fél évesen beadják a bölcsibe a kicsit) Másrészt, én akkor kezdtem bekattanni mikor nagyjából ennyi idős volt a fiam.

Súlyos depressziós lettem, 7-8 hónap alatt 30 kilót fogytam.. SOSE gondoltam volna, hogy ez lesz. Nekem nem a gyerek volt sok, hanem a külső világ ingere KEVÉS.Pokol volt ez a pár hónap, és a gyerekre sem tudtam már figyelni..Na ennél rosszabb, hogy a gyerek egy idegbeteg, vagy épp ellenkezőleg, befásult anyát kapjon, nincs.

Tavaly szeptemberben (a fiam 21 hónapos volt) visszamentem dolgozni, és a nap újra kisütött! Újra kiegyensúlyozott lettem, együtt töltjük a hétvégéket, és hétköznap is 4-ig dolgozom, tehát utána még van időnk :) Attól, hogy ez történt velem, és képtelen voltam (nem is volt tervben) 3 éves koráig vele otthon lenni, attól nem vagyok rossz anya! Imádja a bölcsit, a társait,pillanatok alatt megtanult beszélni, egyedül enni, stb. stb. De nem tudom neki is vannak-e ilyen gondjai (mert akkor a bölcsi, illetve a munka a legjobb választás), vagy csak egyszerűen lusta vele foglalkozni, és inkább magával foglalkozna gyereknevelés helyett- úgy hogy közben arra dolgozni sem akar...

2014. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

párom tesójának barátnője 28éves, és sosem dolgozott! Nem a munkahelyére kellett visszamennie, hanem neki az a kényelmes, hogy böcsödébe vitte a 13hónapos gyerekét. Államiba persze munkáltatói híjján nem vették fel, így "kénytelen" volt magánbölcsibe iratni.

Én belátok az ő életükbe, és ő nem azért csinálja ezt a gyerekkel, mert anyagilag, vagy bármi más miatt rászorulnak. Ő kényelemből csinálja ezt. Szereti a gyereket- a maga módján- van tiszta ruhája, van mit ennie, van játéka ezerrel- de egyszerűen nem tud semmi kedvessséget a gyereke felé közvetítetni.

Nem mondom, hogy ő egy rossz anya- vagy rossz ember- egyszerűen csak annyit, hogy nem egy anyatipus, nem való neki a gyerek. Sokszor találkozok velük, és amit művelt eddig a gyerekével- és leírnám itt, hogy sokszor milyen lelketlenül bánt vele... sokan kiakadnátok. Sajnálom azt a pici gyereket, de sajna én nem tudok ezen változtatni.

2014. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző! Az, hogy 28 éves, és sosem dolgozott, már az is sok mindent elmond... A többit ne is részletezd. Van, aki (én is ismerek ilyet), csak azért szül gyereket, hogy a társadalom teljes körű emberként kezelje... Vagy, és ez még rémisztőbb, hogy miden sz*r, drága csecsebecsébe felöltöztesse, villogjon vele, megmutassa,hogy ő milyen jó anya, de ha egyedül maradnak b*szik vele foglalkozni.
2014. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak írtam az ovisat.:) aki nem akarja beadni.úgy vettem le h "soha" Most hosszan írnék a beszűkülésről, amiért nem értettétek, de nem fogok.
2014. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Nem èn pontoztam le senkit!

Persze mindenkinek a sajàt dolga,hogy mit csinàl.

Ök anyagilag picit jobban àllnak mint mi.Nem mondom hogy duskàlunk a pènzbe,de ami kell megvan.ÈN csak nagyon meglepödtem rajta,ahogy mondta.Mèg este is eszembe jutott.Az èn törpèm most màsfèl èves.Èn kèt èv utàn szeretnèm beiratni,akkor talàn elèg èrett lesz hozzà.Amugy nagyon pörög mindig,sosem àll le.Nem bir megülni egy percig egy helyben,sokszor rosszasàgokat talàl ki.Van hogy nekem is sok,külsö segitsègünk sincs,De ha vàlasztanom kell az között,hogy jobb legyen anyagilag mint most,ès ne làssam ahogy felfedezi a vilàgot,vihàncol...ne èn formàljam tanitsam dolgokra,ne èn legyek ott amikor elesik ès sirva ordit,hogy anya...!Elkèpzelni nek tudom,mèg ennyi idösen.Akkor inkàbb valahol mehsporolom az összeget.Minimàlbèrèrt dolgozik ö is,mint ahogy èn is dolgoznèk.Nem sok marad meg belöle,ha kiszàmolom,mennyi a bölcsi,plussz hogy eljàr dolgozni az is pènz.

SZóval dolgozni mèg tudok kèsöbb is.Pènz nèlkül (ha nem a ...múlik rajta),is telnek a napok,megy az idö,viszont egyszer ennyi idös a törpèm,azt nem làthatom újra kèsöbb.Ki szeretnèm èlvezni minden pillanatàt,mègha nèha sok is.Persze az màs,ha kenyèrre nincs azèrt kell visszamenni...

Bocsi,h hosszú voltam.

2014. jún. 8. 22:23
 28/29 anonim ***** válasza:

Senki ne sértődjön meg vagy haragudjon meg ezen, amit most leírok. (Csecsemő- és kisgyermeknevelő - gondozó vagyok.) Nem akarom megnevezni, de az egyik tárgyunkat aki tanította a Bölcsődék Országos Módszertani Intézetében dolgozik, magas beosztásban, nem fiatal és nagyon érti a dolgát, azt mondta, szó szerint, hogy ,, Az életem a hivatásom, de higgyék el és fogadják meg amit mondok, gyereknek 3 éves koráig az anyja kell és ez pótolhatatlan ...

Azt meg már meg sem említem, hogy munkahelyen is bevett szokás, sőt ki van adva utasításba, hogy szomorú / síró / hisztiző gyermeknek anyukája elmegy, kb. 5 perc múlva fel kell hívni, és vidáman elmesélni, hogy minden rendben, nem sír már, áh már játszik stb.

Természetesen ez csak mese, ahogy főnökünk mondja, anyuka hagyj nyugodjon meg és pont... de ez nincs így, valamikor alvás után szoktak azok megnyugodni, akik reggel sírnak vagy hiányolják az anyukájukat stb.

2014. jún. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

28-as- azért szomorú ebbe belegondolni. :( Szegény kicsik ott szomorkodnak az anyjuk nélkül a bolcsibe.

Ez a 3év egyébként szerintem - személyes tapasztalatom szerint, és már mástól is hallottam- inkább 4év. Én mindkét fiammal megszenvedtem a kiscsoportot. Igaz nem voltak bölcsisek. MIndkettő nehezen szokott be, nehezen oldódott fel, találta meg a helyét a csoportban. Mind a kettőnél kb tavasszal kezdték mondani az ovonénik, hogy talán lesz belőlük már igazi ovodás. Az egyik április végégi minden nap sírva ment ovodába. A másik nem sírt, de egész nap nem játszott senkivel-max az ovonénikkel. MIndig az ő közelükbe volt. Középsőbe mindkettő úgy ment, mintha mindig oda jártak volna! A legkisebb gyermekem 2éves, majd jövő ősszel lesz kiscsoportos- hát kiváncsi vagyok rá is. Remélem ő jobban veszi majd az akadályokat.

2014. jún. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!