Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babám egész...

Mit tegyek, ha a babám egész napos foglalkozást igényel?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Olyan problémám van, hogy kisbabám 3,5 hónapos,és nagyon sirós.Egész nap szinte semmit nem alszik, éjjel kb.8 órát, ami egy csecsemönek nagyon kevés.Ami a legjobban kikészit,hogy nem tudom miért sir.Fogalmam sincs hogy a hasa fáj-e vagy csak hisztizik.Ha lerakom sir,igy egész nap semmit nem tudok mellette csinálni, mert nem birom elhallgatni a keserves sirását.Ha elmegyek vele bevásárolni,(muszáj, nincs segitségem)akkor ott is ok nélkül elkezd sirni,a bolt közepén felveszem,akkor abbahagyja.Már teljesen ki vagyok emiatt készülve(kendö,hinta stb.nem segit)Hogy hasfájós vagy nem senki nem tudja(orvos sem)nem huzza a lábát.De állitólag 3 hónaposan biztosan el kellett volna mú lnia,meg ugye ha felveszem, abbahagyja,és ha valaki beszél hozzá,foglalkozik vele,akkor se sir(kivétel este elalvás elött...akkor mindig sir)Van aki hasonló cipöben jár?Mit tegyek,meddig lesz ez igy?Nagyon el vagyok keseredve.Nem tudok mosni,fözni,igy egyszerüen nem megy..Szüleim 350 km-re vannak, segitségem nincs.:(Annyira vártam a babázást,meghittséget,szeretetet vártam,és valahogy nem ezt érzem....
2014. jún. 23. 22:48
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
ugyan így voltam én is a lányommal. annyira vártam a babázós, csecsemő időszakot és egyáltalán nem tudtam élvezni egy percig sem. sőt,konkrétan rémálomként maradt meg bennem. decemberre várjuk a kistesót,szó szerint rettegek az első egy évtől! csak kitartást tudok kívánni,mert sajnos vannak ilyen sírós babák és nekünk ezt túl kell élni!
2014. jún. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
Cumit adtál már neki? Az alvásnál nálunk ennyi idős korban a bugyolálás vált be. Úgy nézett ki mint egy palacsinta, de imádta. A nappali elfoglaltságra pedig a bohóckodás. Imádta, ha állathangokat utánoztunk, vicces arcokat vágtunk stb. Illetve nálunk az otthonról elmenés is sokat segített. Lekötötték az új ingerek. Minden héten mentünk a volt munkahelyemre például. Ott egy nyikja nem volt. Mondjuk fiamnál a legnagyobb változást a kúszás megtanulása hozta, de szerencsére ezt 6 hónaposan megtanulta, onnntól könnyebb lett vele.
2014. jún. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
régebben ha elmentünk valahova nézelödött most hogy elmúlt 3 hónapos minden boltban elkezd sirni...mondjuk sokat fészkelödik kalimpál a lábaival és pukizik..ugyhogy lehet a hasa a gond de arra is próbáltam mindent nem segitett a siráson...cumit kiköpi hinta 10 percig jó...ha kézben van és játszunk azt szereti de reggel 6-tól este 10-ig nem tudok vele játszani!meg ugye kell tiszta ruha meg étel is ...:(alig vártam hogy otthagyhassam a munkahelyemet és babázhassak mostmeg(akármennyire imádom)alig várom hogy kicsit dolgozhassak...nem birom reggel 6-tól este 10-ig a nyüglödést hallgatni...mert ugye egész nap egy percet se alszik! 9 óra alvás neki böven elég!soha nem gondoltam volna hogy ezzel jár egy gyerek....de köszi a válaszokat legalább tudom hogy mások is hasonló cipöben jártak és hogy olyan 1 éves kor körül könnyebb lesz !de nekem mégegyszer valaki azt mondja hogy a babázás milyen csodálatos akkor nem tudom mit csinálok!
2014. jún. 24. 08:11
 14/48 anonim ***** válasza:
Ok nélkül egy gyerek se sír. Szerintem eleve tényleg nagyon keveset alszik, valahogy meg kéne próbálni elaltatni, mert fáradtságában is sírhat egész nap.Nem éhes? Szomjas? Sokat vissza bukik? Lehet reflux is.Melege van, fázik. Tudom, hogy ez megint csak egy felsorolás, de ezeket neked kell végig zongorázni, mivel te vagy ott vele, mi nem látjuk. 3,5 hónaposan szerintem még nincs elkapatva, az hogy a kezedben nem sír, az azért van, mert pl nálunk is akár mi baja van a fiamnak ha felveszem egyből megnyugszik, pedig pl nagyon éhes.
2014. jún. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
Lehet én leszwek a túl aggódó anya, de én elvinném orvoshoz. Az én lányomnak sorra volt begyulladva a füle, hogy nem jelzett a fájdalomra és még lázas sem volt, csak sirt és sehogy sem volt jó neki.
2014. jún. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
55%
Azt irod ha felveszed nem sír. Akkor nagy baja nem lehet csak teged igenyel. Vedd fel legyen ölben vagy kösd magadra. A házimunka szoruljon inkább a háttérbe. Baromira utalom az "elkapattad" okosságokat. Egy csecsemőről beszélünk. Nekem egy éves koráig logott joformán rajtam, nem fájt, nem terhelt meg amit tudtam csináltam így, amit meg nem tudtam azt nem csináltam. Komolyan nem értem mi van ha nem ragyog a lakás. Ez 1-2év aztán szépen könnyebb lesz. Kitartást neked hidd el hamar véget ér!
2014. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
van aki azt mondja hogy elkapattam valaki meg azt hogy ok nélkül nem sir.hmm....mindenki mást mond...ami érdekes hogy ahogy ölben van teljes nyugodt és vigyorog....csak akkor alszik ha ö akar...ha nem akkor bármit tehetek bárhogy altatom (ölben babakocsiban ágyban)csak visit ...
2014. jún. 24. 09:37
 18/48 A kérdező kommentje:
16-os válaszoló igazad van én is utálom az elkapattad kommenteket..!de tényleg mindenki azt mondja az elejétöl hagyni kellett volna sirni mert azzal magamnak tettem volna jót!ezért irtam ide mert ezt már nem birom hallgatni rokonok anyós mindenki engem hibáztat ezért ahol most tartok...egyébként én nem is értem ha egy gyerek bömböl ugy hogyan lehet nyugodtan pihenni aludni tv-t nézni???semmi értelme sirni hagyni attól nekem nem lesz jobb mert gyereksirás mellett ugyanúgy nem tudok semmit csinálni...nem arra hajtok hogy csillogjon a lakás!csak hogy legyen tiszta ruha meg kaja hogy legyen tejem!de mellette ez se lehetséges...
2014. jún. 24. 09:43
 19/48 anonim ***** válasza:
48%
Az én babbán 2,5 hónapos, és ugyanebben a cipőben járunk. Folyton a társaságomat igényli, nem kell kézbe fogni, elvan a játszószőnyegen vagy a hintában, de ott kell lennem mellette, mert különben sír. Nekem sincs segítségem sajnos. Nem megyünk sehova, mert sír a babakocsiban, és a hordózókendőben is. Emellett igény szerint szopizik, ami nála óránkénti cicizést jelent. Mielőtt bárki kioktatna, a súlya szépen gyarapszik, elég neki a tej. Cumija nincs, mert cumizavarral is küzdöttünk, most meg már nem fogadja el a cumit. Elaludni is csak cicin hajlandó, sokszor órákat altatom, és alig alszik. A védőnő szerint vannak ilyen babák, akik ennyire igénylik a közelséget, ne akarjam megváltoztatni, mert úgysem tudom, fogadjam el, hogy ő ilyen. Szóval kitartás! Én is fontolóra veszem a tesó kérdést ezután, de van az a mondás, hogy "kétszer nem léphetsz ugyanabba a folyóba". Hátha bejön...
2014. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszi a biztatást,nekem az is megnyugtató,hogy tudom,nem vagyok egyedül ebben a helyzetben.egyébként érdekes,hogy a babád még abban is hasonlit az enyémre,hogy szinte óránként szopizik,de nagyon jól gyarapszik!az enyém is és igy még nehezebb..hát igen,lehet hogy a második baba meg tök nyugodt lenne...de azt hiszem, én ezt nem kockáztatom meg....
2014. jún. 24. 10:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!