Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babám egész...

Mit tegyek, ha a babám egész napos foglalkozást igényel?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Olyan problémám van, hogy kisbabám 3,5 hónapos,és nagyon sirós.Egész nap szinte semmit nem alszik, éjjel kb.8 órát, ami egy csecsemönek nagyon kevés.Ami a legjobban kikészit,hogy nem tudom miért sir.Fogalmam sincs hogy a hasa fáj-e vagy csak hisztizik.Ha lerakom sir,igy egész nap semmit nem tudok mellette csinálni, mert nem birom elhallgatni a keserves sirását.Ha elmegyek vele bevásárolni,(muszáj, nincs segitségem)akkor ott is ok nélkül elkezd sirni,a bolt közepén felveszem,akkor abbahagyja.Már teljesen ki vagyok emiatt készülve(kendö,hinta stb.nem segit)Hogy hasfájós vagy nem senki nem tudja(orvos sem)nem huzza a lábát.De állitólag 3 hónaposan biztosan el kellett volna mú lnia,meg ugye ha felveszem, abbahagyja,és ha valaki beszél hozzá,foglalkozik vele,akkor se sir(kivétel este elalvás elött...akkor mindig sir)Van aki hasonló cipöben jár?Mit tegyek,meddig lesz ez igy?Nagyon el vagyok keseredve.Nem tudok mosni,fözni,igy egyszerüen nem megy..Szüleim 350 km-re vannak, segitségem nincs.:(Annyira vártam a babázást,meghittséget,szeretetet vártam,és valahogy nem ezt érzem....
2014. jún. 23. 22:48
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy keveset alszik-napközben CSAK babakocsiban hajlandó tologatás közben aludni de ha nem megy a kocsi már visit....ha napközben berakom a kiságyba szó szerint ordit...napirendünk sajnos nincs csak a fürdés 8 kor fix utána mág hiszti sokszor 2 órát 10 ig ölben van utána alszik el éjjel egyszer kel szopik és hatkor kel minden nap!nektek is minden nap 6kor fent van?hogy lehet ezt birni hosszú távon hogy soha nem alhatok tovább?
2014. jún. 24. 15:27
 32/48 A kérdező kommentje:
ja csak anyatejes!
2014. jún. 24. 15:33
 33/48 A kérdező kommentje:
és igény szerint szoptatom de nagyon jól gyarapszik!
2014. jún. 24. 15:36
 34/48 anonim válasza:
Én hallottam már olyat is hogy le van tapadva az egyik oldala és ha leteszed ezért sír.Próbáld meg elvinni egy gyógytornászhoz.Az én kislányom most 6.5 hónapos és ő is elég sírós volt.Az egyedül való elalvást pár hete megtanítottam neki A suttogó c. könyvből.Igaz volt ordítás de az eredmény hogy szinte majdnem mindennap egyedül alszik el.Bár az én lányom is halálra tudja unni magát,de én úgy vagyok vele,hogy nem ugrok rögtön mert akkor megszokja.Természetesen nem hagyom ordítani,de egy kis erőlködés nem árt neki:))Én ajánlom neked ezt a könyvet mert nagyon sok hasznos dolog van benne,és szerintem a gyógytornász is megér egy próbát nem veszítesz vele.
2014. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim válasza:
Ja!És hidd el vannak ennél sokkal rosszabb dolgok is.Az én kislányom alig eszik,nem hajlandó elfogadni semmilyen plusz ételt.Hat hónapig volt hogy 10-szer is felkeltem hozzá,nappal meg 20 perceket aludt.Folyton kézben altattam.Ordít ha öltöztetem....stb.stb.Úgy kell felfogni hogy vannak pillanatok amik ezekért kárpótolnak...az első mosoly,mikor megérinti az arcod,amikor magától fordul meg,mikor már élvezi a pancsit,ha beszélsz hozzá vissza gügyög....ezek mind mind kárpótlás azért amiért ilyen nehéz velük.kitartááááááááás....
2014. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
utolsó ez teljesen igaz!most is vigyorog ha beszélek hozzá ilyenkor meg tudnám zabálni....egyébként egész nap nagyon sokat pukizik....lehet hogy tényleg fáj a hasa?vagy ez normális?
2014. jún. 24. 16:22
 37/48 anonim ***** válasza:

Ha jol gyarapszik az jo.és h szopizik mert igazábol erre gondoltam h hianyzikneki a szopi de akk nem.

Az én kislányom is 6körül kel de akkor szopi aztan alszik is vissza.pelust mar almaban cserélek. én délután kézben vagy ugy h mellettefekszem ugy szoktam. Akk a babád habitusa ilyen. Én kiskoromban csak ugy aludtam el a szuleimnek ha mentek egy kört velem a zsigulival.. szoval régen is voltak ilyenek,illetve nem maradtunk meg udegen helyen. 2perc utan orditottam én is meg a tesoim is kicsinek

2014. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
Ha sokat pukizik lehet sok levegőt nyel.Itass vele édeskömény teát.Állítólag az jó.Lehet házilag is készíteni.Vagy van készen is.
2014. jún. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
ha feszeng,izeg mozog vagy erölködik a pukinak akkor faj a pocija. Ha vigyorogva eresztgeti őket akkor nem.
2014. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Az én babócám is ilyen:) Most 3 hónapos, annyit javult a helyzet, hogy van egy kis pihenő hintaágyszerű széke, abban már el van 20 percet is, amíg mondjuk megebédelek. De csak akkor, ha közben lát. Néha leteszem úgy, hogy nem lát, kb. fél perc után reklamál. Egyszer csináltam meg, hogy felmostam, amíg a pihenőszékében üldögélt, úgy zokogott, hogy a könnye patakzott, olyan picike volt még...Vele sírtam. Soha többet nem hagyom sírni! Főzni nem tudok, annak is örülök, hogy már legalább ebédelni lehet mellette. Én egyébként azt látom, hogy nagyon fokozatosan javul a helyzet. Az első hetekben egy másodpercre se volt meg nélkülem, illetve anélkül hogy valaki kézben tartaná. Ha mély álmában lecsempésztük a kiságyába, 10 esetből 9-ben azonnal kipattant a szeme. Most már nap közben simán leteszem, több órát is alszik. Ez kb. 2 hónapos kora óta van így. De sétálni én se merek, pedig amúgy nagyon nézelődne, mert a babakocsiból ő már ki akar látni. A vállamon szerintem hegyet mászhatnék vele, azt élvezné, de a babakocsiban nincs el. Mivel én sosem hagytam sírni, azt nem mondhatnám, hogy sokat sír. Már ismerem a "Nem ad enni az anyám meg az apám!!!" jellegű legörbülő szájú sírását, meg ha unja már az öltöztetést, meg azt is, ha fáj valami és azért sír, egyéb esetekben nem sír, hanem 2 hónapos kora óta be nem áll a szája, annyit gagyog babanyelven. És nem csak aranyosan beszél, hanem néha olyan követelőző, szinte érteni ahogy hajtogatja: EÖ! EÖ! = Vegyél föl! Vegyél föl! Mindezt hajnali 6-kor szopi után az ágyban, amikor már nem tud visszaaludni és baromira unatkozik. Sétáltatni szeretne olyankor nagyon. Ma felvettem videóra, fél órán keresztül nyomatta, hogy vegyem föl:) Amúgy ő kb. 2 hete sírósabbá vált, de nálunk egyértelműen a fogzás kezdődött. Nyálzik, rágja az öklét és ha az ujjamat harapdálja, néha éktelen sírásra fakad. Szopizás közben is gyakran elsírja magát emiatt. Szerintem legyen a karodban mindig és ne idegeskedj ezen, mert ő is megérzi a feszültségedet. Én abban hiszek, hogy saját magától fog leválni rólunk. Nálam ez már működik. Talán amiatt se sírós igazán, mert tényleg egész nap a karunkban van, kivéve amikor alszik, írtam hogy ezt már sikerült elérnem, hogy a kiságyba lerakva nem ébred fel. Egyébként a kiságya az ágyunk mellett van, nincs egy oldala, de az elején állandóan a nagy ágyban aludt velünk, különben nem aludt volna semmit. Aztán mindig átcsempésztem 10 cm-el arrébb, eleinte azonnal kinyílt a csipája, most már alszik nyugodtan tovább. Az lenne a legjobb, ha rendelnéd a kaját.
2014. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!