Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babám egész...

Mit tegyek, ha a babám egész napos foglalkozást igényel?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Olyan problémám van, hogy kisbabám 3,5 hónapos,és nagyon sirós.Egész nap szinte semmit nem alszik, éjjel kb.8 órát, ami egy csecsemönek nagyon kevés.Ami a legjobban kikészit,hogy nem tudom miért sir.Fogalmam sincs hogy a hasa fáj-e vagy csak hisztizik.Ha lerakom sir,igy egész nap semmit nem tudok mellette csinálni, mert nem birom elhallgatni a keserves sirását.Ha elmegyek vele bevásárolni,(muszáj, nincs segitségem)akkor ott is ok nélkül elkezd sirni,a bolt közepén felveszem,akkor abbahagyja.Már teljesen ki vagyok emiatt készülve(kendö,hinta stb.nem segit)Hogy hasfájós vagy nem senki nem tudja(orvos sem)nem huzza a lábát.De állitólag 3 hónaposan biztosan el kellett volna mú lnia,meg ugye ha felveszem, abbahagyja,és ha valaki beszél hozzá,foglalkozik vele,akkor se sir(kivétel este elalvás elött...akkor mindig sir)Van aki hasonló cipöben jár?Mit tegyek,meddig lesz ez igy?Nagyon el vagyok keseredve.Nem tudok mosni,fözni,igy egyszerüen nem megy..Szüleim 350 km-re vannak, segitségem nincs.:(Annyira vártam a babázást,meghittséget,szeretetet vártam,és valahogy nem ezt érzem....
2014. jún. 23. 22:48
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Egyébként én már tudom, hogy olyan gyorsan elmúlik ez az időszak. Azt hittem, sose lesz vége annak, hogy egész nap szoptatok, altatok. És tessék, ma már 20 perc szopi bőven elég neki, sokszor még annyi se és esküszöm, úgy hiányoznak azok a meghitt szopizással töltött órák, amikor csak gyönyörködnöm kellett az arcában. És belegondolok, hogy még 3 hónap és el kell kezdenem hozzátáplálni és aztán még néhány hónap és soha többé nem szoptathatom és olyan szomorúság fog el. Az autista babák nem igénylik a szüleik közelségét, nem mosolyognak rájuk, ilyeneket hallottam, olvastam és ráadásul ismerősi körömben is van, és eleinte a baba mosolygott rájuk és nem vettek észre rajta semmit, aztán egyszer csak ez elmúlt és belegondolok, hogy milyen lenne, ha nem mosolyogna többé rám, ha nem akarná a közelségemet és hálás vagyok azért, hogy egész nap rajtam akar lógni. Nem kioktatásként írtam, csak próbálni kell több oldalról nézni a dolgokat, mert különben nem vesszük észre, hogy milyen hihetetlenül boldogok vagyunk. Márpedig ezt nem sokszor éli át manapság az ember. A vállamon imbolygó kócos kis fejecske nem akar majd örökké a karomban maradni és én már tudom előre, hogy egész életemben hiányozni fog, ahogy már most hiányzik az, hogy éjjelente nem ébred már annyiszor szopizni. Azt hittem még néhány héttel ezelőtt, hogy egyszercsak elájulok az álmosságtól, ha ez így megy tovább, mostanában meg nem egyszer felébredek éjjel és csak nézem a békésen alvó kisbabámat és arra várok, hogy felébredjen végre. És nem egyszer alszom vissza csalódottan, mert csak néhány óra múlva ébred fel szopizni. :)
2014. jún. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:
nagyon -nagyon szép amit irtál kedves utolsó-tényleg ez az anyai szeretet.Igazad van lehet hogy nem kéne olyan nagy jelentöséget tulajdonitani a kis dolgoknak mint háztartás stb.mert ez az idöszak amig ilyen kötödö-gyorsan elmúlik....de akkor neked ki mos főz takarit?hogyan van tiszta ruha? mindig rendelsz és a férjed is azt eszi amit rendelsz?nálam pl.tiszta pókháló már minden:)
2014. jún. 25. 10:05
 43/48 A kérdező kommentje:
3 hónapos és fogzik?akkor lehet az én babám is azért sirós?mert neki is folyik a nyála meg rágja az öklét?nem korai ez még?
2014. jún. 25. 10:11
 44/48 anonim ***** válasza:
nálunk 3 hónapos kor körül kezdte ezt a nyálzás, rágcsálást, de 7 hónaposan lett fogacska
2014. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hónapos, az első 6 hétben ugyanígy voltunk mint te. Aztán kiderült, hogy kevés neki a tejem és az sem elég tápláló, pedig addig szépen gyarapodott.Aztán mikor már elkezdett a súlyából veszíteni kénytelen voltam tápszerrel pótolni.Azóta semmi gond. Persze,lehet, hogy a te babád hasfájós, próbáld ki az espumisant,vagy az infacolt.A teát nem ajánlom, az első kisfiamat még jobban felfújta az édeskömény.
2014. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
19-es vagyok. Megtaláltam a definíciót! Keress rá a "többemberes baba" kifejezésre! Engem megnyugtattak a cikkek, végre úgy érzem, hogy tényleg nem vagyok rossz anya, nem én rontottam el valamit. :-D
2014. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:
igen ezt a kifejezést már hallottam de nem gondoltam hogy ezt én kifogom:(hát én biztos nem szülök többet-el nem tudom képzelni hogy ezek után hogy szülnek a nök sokszor 3 gyereket?!számomra ez egy rejtély....
2014. jún. 26. 22:19
 48/48 anonim ***** válasza:

[link]


hasznos oldalnak tűnik.

2014. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!