Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csinálok?

Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

A kislányom 10 hónapos sokat betegeskedett fél éves korától, most 1 hónapja hogy nem, amióta szedi az allergia gyógyszert. 1 hónap múlva lesz az allergia teszt így nem tudom, hogy allergiás-e vagy sem. Fél évesen 6800gr volt 3000 gr-al született. 2 hete 7800 gr volt az orvos szerint sovány. Azt eszi már 2 hónapja amit mi, nem hajlandó mást elfogadni pl: pörkölt, palacsinta, töltött káposzta stb nagyon jó étvágya van. Eléggé síros baba szerintem nagyon elkényeztettem, mert mindig hisztizik valami miatt. Önállóan szinte semmit sem csinál nem tud felülni, néha feláll, de nem mászik vagy kúszik.

Az étrend hatással van az idegi fejlődésre?

Későbbiekben lehet baj, hogy csak azt eszi amit mi? Allergiát okozhat?

Orvosok, védőnő nem tudja hogy táplálom.

Van egy kutyánk is így nem teszem le a földre, mert bent van a lakásban ugyanis panelba lakunk.



2014. jún. 26. 11:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
ne is várd hogy másszon ha nem tezsed le aföldre, kutyától semmi baja nem lesz, ha a kutya rendesen ápolva van. Sok gyerek nö fel kutya mellett, ráadásul az ujabb kutatások szerint kutya mellett felnött gyereknél kisebb az esély az allergiára, olvass utána sok cikk van róla a neten. Az étrendról pedig igenis beszélj az orvossal, védönövel. Nem velük szúrsz ki hanem magatokkla ha titkolózol.
2014. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Mennyi tejet és olyan dolgot eszik amiben van? Pl palacsintában van e tej? Pékarú kakaó stb? Fiam szintén 10 hónapos tejérzékeny gyanús most vizsgálják de amióta én nem eszek tejes dolgokat azóta ég és föld. Eleven próbálkozik felülni mászni. Előtte nem nagyon. Voltunk neurológián is és igen egy rossz általános állapot miatt lassulhat a fejlődése. Most azt mondta nincs megkésve csak lelassult a fejlődése. Fiam még csak 6460g.
2014. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

A mozgásfejlődését szerinted segíted azzal, hogy nem teszed le a földre?

Hát hogy másszon így?


Nem az étrenddel lesz itt a fő gond.

2014. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Tényleg ne sokat várj ha nem teszed le.... A kutyától semmi baja nem lessz sőt csak erősödik az immunrendszere.... Nem fog annyit betegeskedni.... Vajon hol tanuljon meg mászni ha nem a földön? Nálunk is van kutya. Minden napomat azzal kezdem hogy felporszívozok és felmosok mellette 2-szer seprek fel.. Kb 5 perces munka as söprés. Kutyaszőr az mindig is lessz akárhányszor takaríttasz.

Az én lányom is sokmindent eszik most akarom bevezetni hogy azt egye amit mi. 8 hónapos múlt 1 héttel... De sztem mond el miket eszik mert ha ne adj isten valamitől baja lessz akkor úgyis el kell mondani. Az hogy azt eszi amit ti nem okozhat magában allergiát később úgyis azt fogja enni csak max ha valamire allergiás akkor meg később is az lenne. Rem érthetően írtam le.

2014. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Akkor nem gond a töltött káposzta, pörkölt? Kakaós csigát imádja. Palacsintába nem sok tejet teszek, de iszik már kakaót is. Egyébként szoptatok még este és reggel, napközben már nem kell neki.

Csak azért kérdezem, mert az idegrendszeri fejlődésre azt mondta a védőnő kihat a kaja. Azt mondtam neki csak szopik még.

Nem merem letenni, mert félek belemászik a macska almába és beveszi a szájába, persze, ha megtanulna mászni. Mert macska is van bent

2014. jún. 26. 11:41
 6/38 anonim ***** válasza:
a macska almát tedd olyan helyre ahol nem fér hozzá, igy komolyan hátráltatod a mozgáés fejlödését. az ágyon nem fog megtanulni járni. tedd le és legyél mellette akkor tuti nem mászik bele az alomba.
2014. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Igen kihathat a tejérzékenység, glutén stb. Mert ez egy rossz közérzetet okoz. Fiam szopizik és csak én ettem tejet és mégsem bírja a fiam. Ennyi idősen még tehén tejet nem kellene innia. Nem vagyok tankönyv szerinti nevelő Anyuka de oka van amiért nem ajálják.
2014. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
71%
Jesszus, dehogynem gond, h ilyeneket eszik! Nagyban noveli az etelallergia kialakulasanak kockazatat! Egy gyereknek 1 eves koraig csak kiegeszito taplalekra van szuksege az anyatej v tapszer mellett! Nem gondolom, h veletlen, h mar most olyan allergias, h gyogyszert szed.
2014. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
A hozzataplalasi utmutato nem disznek van, nem viccbol talaltak ki, h mit mikortol lehet adni!
2014. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

elég kikerekedett szemmel olvastam.

szerintem pár dolgot rosszul csinálsz.

az étel nem hiszem, hogy kihat az idegrendszer fejlődésére, de a mozgás biztos. az agy egyes részeit a mozgásformák indítják be. mivel nem teszed le, nem gyakorolja a mozgásformákat, így az agyának részei még nem indultak el ami baj!

ne legyen már fontosabb a macska meg a kutya mint a gyerek! old meg!

kerítsd el őket, oszd fel a lakást, vagy alakíts ki az állatoknak külön részt, pl. a nappali és a gyerekszoba a gyereké, azt takarítsd ki és tedd le a földre, a többiben meg mászkláljanak az állatok.


nekem az a döbbenetes, hogy írod, allergiás a 10 hónaposod és már 2 hónapja olyan ételeket eszik amit csak 1 éves kor után lehetne. ezzel azért rendesen odateszel az allergiájának, pedig kinőhette volna. enyém is allergiás, nagyon komolyan vettük a hozzátáplálást, 3 orvos segítségével kóstoltattunk, vezettük be az ételeket, meg volt szabva mit mikor lehettt neki adni, ami más volt mint az egészséges gyereknél.

pl. palacsintát 28 hónapos korában ehetett! mondjuk szerencsére ki is nőtte az allergiát, megérte! :)

egyébként önmagában is okozhat allergiát ha 8 hónaposan töltöttkáposztát eszik palacsintával, hisz nincs megérve a gyomra a tejre, fűszeres ételekre, savanyú dolgokra, így tönkremegy az emésztőrendszere és kialakulhat az allergia!

ha már azt eszi amit ti, miért nem főzöl olyanokat amik egészséges, könnyen emészthető ételek? azért van bőven ilyen is...

2014. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!