Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csinálok?

Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

A kislányom 10 hónapos sokat betegeskedett fél éves korától, most 1 hónapja hogy nem, amióta szedi az allergia gyógyszert. 1 hónap múlva lesz az allergia teszt így nem tudom, hogy allergiás-e vagy sem. Fél évesen 6800gr volt 3000 gr-al született. 2 hete 7800 gr volt az orvos szerint sovány. Azt eszi már 2 hónapja amit mi, nem hajlandó mást elfogadni pl: pörkölt, palacsinta, töltött káposzta stb nagyon jó étvágya van. Eléggé síros baba szerintem nagyon elkényeztettem, mert mindig hisztizik valami miatt. Önállóan szinte semmit sem csinál nem tud felülni, néha feláll, de nem mászik vagy kúszik.

Az étrend hatással van az idegi fejlődésre?

Későbbiekben lehet baj, hogy csak azt eszi amit mi? Allergiát okozhat?

Orvosok, védőnő nem tudja hogy táplálom.

Van egy kutyánk is így nem teszem le a földre, mert bent van a lakásban ugyanis panelba lakunk.



2014. jún. 26. 11:23
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Hulye azt nem tudom de, h lovesed sincs arrol, h a gyereknek mi a jo az mar biztos....
2014. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azért túlkomplikálni az evést ahogy az egyik írta,nagy butaság,hogy csak kiegészítő táplálék kell,ugyanis 6 hónapos kor után a tápszer és az anyatej az ami a kiegészítő amiből a kevesebb kell,viszont kedves kérdező nem ártana könnyű,egészséges ételeket főzni kevés fűszerrel pl főzelékek,paprikás krumpli virslivel nem zsírban tocsogva,krumpli,rizs,zöldségek,húsok minél zsírszegényebben,spagetti stb. Eheti amit ti de a töltött káposzta meg a palacsinta szerintem nagy löket még, a káposzta amúgy is nehéz étel ahogy a kolbász,szalonna,gomba,kukorica ezeket nem is javasolják 1,5-2 éves korig legalább, A tojás,tej kombóval meg szerintem óvatosabban kéne bánni, mindent fokozatosan. A gyereknek szüksége van tárr már 2-3 hónaposan sokat kell hason lennie,kell a mozgástér mert bizony csak úgy fejlődik.
2014. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
*térre
2014. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Két dolgot csinálsz rosszul. Az étkezést és a mozgásfejlődés segítését. Neki még nem kellene töltött káposztát, meg pörköltet, palacsintát ennie, főleg úgy, hogy gyanú van rá, hogy allergiás. Főleg nem 8 hónaposan nem kellett volna ilyeneket adnia. Nem vagyok híve a túlféltésnek, de nem kell átesni a ló túloldalára sem. Hol kellene egyébként másznia, kúsznia, ha nem rakod le a földre? A fiam a járókájában éppen hogy meg tud fordulni a tengelye körül. Takaríts, és tedd le a földre. Már 10 hónapos, kúsznia már kellene. Hiába fog megtanulni felállni, a gerincét, az izmokat, a mászás, kúszás erősítené meg. EGy kicsit olvass utána a dolgoknak.
2014. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
33%
Felnottkent sem eszem ilyen eteleket, mert baromi egeszsegtelen egyreszt, masreszt rossz belegondolni, hogy egy fejlodesben levo 10 hos gyerek ilyen nehez, zsiros es puffaszto eteleket kap.
2014. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
53%
felnőttnek nem egészségtelen azért,nem kell túlzásba esni,nyilván nem zsírban tocsogva kell enni..
2014. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

1. Ne hagyd hogy lerázzanak az orvosok. Nincs lusta baba. Tedd minél többet hasra, a földre hadd csinálja a dolgát. Nekünk 9 macskánk van mégis megoldjuk( igaz nem panel) Tedd mondjuk az almot a fürdőbe vagy olyan helyre ahová nem mehet be.

2 A táplálás.Most kezdem elengedni magam táplálás terén.Egy éves a fiam. Igen kapott ő is palacsintát de csak egy nagyon picit! Főzelék, gyümölcs,gabonafélék pelyhesítve. Imádja a karalábé, cukkini főzeléket(krumplival sűrítem)csirkével. Ha valamit nem fogad el újra és újra próbáld meg.

3. Ha valamit nem mondasz el a dokinak vagy a védőnőnek amelyikben jobban megbízol nem tudnak segíteni a legjobb jóindulattal sem.

2014. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Bocsi, de vagy kamu vagy nem értelek.

Ha nem kamu, akkor hogy lehet fontosabb a kutya, macska mint a gyereked? Hogy akarod hogy másszon, ha nincs hol mászni. A kutyát tedd ki a kertbe vagy másik szobába, a gyerek meg másszon. Ha járni fog már ha fog egyáltalán.... akkor hol fog? nyilván a földön nem?

Ilyen idős gyereknél már rég el kellett volna tenni azokat a dolgokat amik veszélyesek rá nézve pl macskaalom. Ilyenkor már a szekrényeket ott virit a gyerekzár, elrakják feljebb a növényeket, a terítőt is elteszik, konnektorokba dugót tesznek....... szóval alkalmazkodni kell a helyzethez. Ha nem teszed annak a gyereknek komoly baja lehet és te vagy a felelős.

Gondolkozz el mi a fontos, hogy egészségesen fejlődjön a gyereked, vagy hogy a macskaalmot áthelyzed máshová vagy egyáltalán legyen macskád, kutyád.....

Az meg hogy azt eszi amit ti, meg majd később derül ki. Lehet allergiás lesz a tejre, lisztre, tojásra ki tudja mi mindenre.

Valaki pl anyukád nem tanácsolt semmit? A védőnő csak mond valamit nem? Akkor miért nem tartod be amiket mond?

Nem értelek....

2014. jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Ha a védőnő és a gyerekorvos úgy tudja, hogy még csak szopik, az nagyon gáz. Nem csak erkölcsileg, hanem pl az allergia-vizsgálat szempontjából is, biztos vagyok benne, hogy nem mindegy az eredmény szempontjából, milyen allergénekkel találkozik a gyerek.


A kisebbik gyerekem egyidős a kutyával (óriás schnauzer), együtt, egymás mellett nőttek fel. A kutyába kapaszkodva állt fel, sámlinak használta, a fülében, szájában kotorászott. Imádják egymást. Nem lett tőle semmi baja.


Szerintem te is tudod, hogy rossz amit csinálsz, de gondolom, olyan vagányul hangzik, hogy "10 hónaposan azt eszi amit mi", pedig hidd el, sem nem vagány, sem nem jó. Egy éves kora előtt sóra, cukorra, finomított szénhidrátra semmi szüksége, helyette zöldség, gyümölcs, minél natúrabb hús, de ezt nyilván te is tudod, csak nem foglalkozol vele.


Ha 10 hónaposan még nem ül, nem kúszik, nem mászik, akkor már rég kellett volna valamit lépni, nem gondolod? Vagy mégis, mire vársz? Mégis, hol tartod azt a gyereket, az ágyon van egész nap, vagy mi? Nálunk 2-3 hónaposan mentek le a földre játszószőnyegre, később pokrócra, birkabőrre, mindig abba a helységbe, ahol éppen mi is voltunk.

2014. júl. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Amúgy fura, hogy a védőnő, orvos nem szól, hogy nem mászik, kúszik stb. Csakmert ezeket havonta nézték nálunk, gondolom máshol is kell havonta menni 1 éves korig. Ráadásul a védőnő is kijár havonta szintén egy éves korig...... valami tornát javasoltak volna, meg látta volna hogy nincs a földön, nincs hol megtanulnia mászni.
2014. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!