Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért írja itt mindenki, hogy...

Miért írja itt mindenki, hogy nem való annak gyerek, aki nem marad otthon vele, nem szoptatja, és a munkája is (! ) fontos neki?

Figyelt kérdés

A személyes életemben nem találkozom ilyen anyákkal, de itt mindenki ezt mondja.


Amikor nem volt Magyarországon GYED, akkor is felnőttek gyerekek, és a nyugatiak? A nyugatiak nem is emberek? Mert ott mondjuk van, ahol fél év, vagy csak hat HÉT a szülési szabi?


Itthon is vannak 4-6 órás munkák, ha valaki nem akar visszamenni 8-ban dolgozni, szóval nem értem, miért mondja itt mindenki, hogy az rossz anya. Akkor az rossz anya, aki mellette nő és ember is, és nem csak az anyaságban teljesedik ki?


Vagy, akik ezt mondják, azok gyűlölik a munkájukat, és pihenhetnek belőle 3 évet?



2014. júl. 10. 18:46
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Már pedig ez ilyen. Ma ez a divat (szoptass 3 éves korig, csak természetes úton szülj, aludj a gyerekkel... stb) Ha valaki nem így gondolkodik leszólják. Régen nem ez volt a divat ( Hagyd sírni a gyereket mert elkényezteted, 2 hetesen adj neki barackot mert később nem fog enni...stb) És akkor is leszóltak ha te nem így gondolkodtál. KI tudja 10 év múlva mi lesz, de akkor is lesznek emberek akik le fogják nézni a másikat. Le kell szarni, nincs értelme vitatkozni. Ó nem győz meg téged, te nem győzöd meg őt, akkor meg mi értelme van? Én sem szeretem az ősanyákat, de azokat sem akik szerint a gyerek mellett neked mindenre ugyanúgy időt kell szakítanod. Van aranyközépút, én ezt próbálom megcélozni, néha sikerül néha nem.
2014. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen nem akarom eldönteni, ki mikor szülhet, de attól még gondolhatom azt, hogy ennek vagy annak talán mégsem lett volna való gyerek. Nyilván ezt a szemébe soha nem mondanám, de vannak olyan kirívó esetek, amikor az ember nem állja meg, hogy legalább magában véleményt ne alkosson.

Van pl. olyan ismerősöm, aki 6 lombikkezelés után esett teherbe, majd a gyerek 2 hónapos korában visszament dolgozni, hétvégenként bulizik, és a babát szinte teljes egészében a mama neveli. Ilyen esetben azért hadd jusson már eszembe, higy minek kellett ezen a rengeteg szenvedésen keresztülmennie, ha ezután ennyire kíváncsi a gyerekére.

Mi itt nem ismerjük egymás körülményeit, talán felesleges bizonygatnom, hogy én sem vagyok az a gyerekre "akaszkodós" anyuka, vannak közös programjaink a férjemmel, a barátnőimmel, a lányom két hét múlva kezdi a bölcsit, én megyek vissza dolgozni. Csak az nem tetszik, hogy sokan - pl. ezen az oldalon is - már-már versenyt csinálnak abból, hogy ki undorodott jobban a szoptatástól, ki adta korábban bölcsibe a gyereket, kinek tölt több hétvégét a mamánál a gyereke, ezzel is bizonyítva, hogy ők nem csak anyák, hanem nők is. Mintha az anyaság és a női lét kizárná egymást, és az, hogy számomra a gyerekeim a legfontosabbak, azt jelentené, hogy minden más megszűnt létezni.

2014. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
28%

"Ma ez a divat (szoptass 3 éves korig, csak természetes úton szülj, aludj a gyerekkel... stb) Ha valaki nem így gondolkodik leszólják. Régen nem ez volt a divat "


Ugye ezt te sem gondolod komolyan? Mert kb azt mondod, hogy a természetes szülés ami TERMÉSZETES az divat kérdése lett.

Biztos császár feltalálása előtt divat kérdése volt:)

2014. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
33:as a 70-es években pl. 4 hónapig szoptattak, mert utána már ette rendesen a gyerek, amit ők. úgy érti a válaszoló, hogy most meg a minél tovább szoptatás lett a divat. (bár szerintem azért nem minden körben divat)
2014. júl. 11. 15:31
 35/47 anonim ***** válasza:
Na sikerült egy szoba belekôtni... Arra gondoltam hogy sokan lenézik azt aki császárral szûl. Bocsi rosszul fogalmaztam...
2014. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
én nem kötöttem bele egy szóba, legalább 40-szer leírod azt, hogy természetes.:) van, ahol nagybetűkkel. nem a császárba kötöttem bele, annak nem csak a divat az oka manapság, hanem az, hogy a dokiknak kevesebb a kockázata vele, egyszerűbb, nekik is jobb, ha pl. nyaralnak meg ilyesmi. Szóval kényelmesebb mindkét félnek.
2014. júl. 11. 15:41
 37/47 anonim ***** válasza:
Persze, hogy azt ették, mivel nem volt tgyás gyed és 6 hét után mentek vissza dolgozni az anyák, tápszer meg nem volt a tescoba, mivel az sem volt.
2014. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
37: és ebből mire tudunk következtetni? nem értem, miért írod? senki sem mondta, hogy az aktuális divatnak nincs oka. tehát szerinted ma azért szoptatnak évekig, mert otthon maradhatnak az állam pénzén? jól értem, hogy ezt akarod mondani? tehát nem is azért, mert természetes?
2014. júl. 11. 15:46
 39/47 anonim ***** válasza:
Én nem rád gondoltam kérdezô hogy bármibe is belekôtsz hanem arra aki nagybetûvel irta azt hogy természetes. Na mindegy.
2014. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Arra akarok következtetni, hogy régen választási lehetőség sem volt mint ma. Ma van rá lehetőség régen meg nem, ezért hülyeség a régi időket összehasonlítani a maival.
2014. júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!